Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: brak obrotów pomocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    było parę hanek w
    Skąd
    Józefów
    Posty
    5

    Domyślnie brak obrotów pomocy

    witam od dłuższego czasu w mojej starej d15b2 mam problem z obrotami na gazie, na benzynie jest w miarę ale też nie do końca, jakiś tydzień temu zmieniłem krokowy i nic nie pomogło, darowałem sobie bo nie miałem czasu, dzisiaj powracam do tematu a tu i na benzynie i na gazie doszedł błąd 3( Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym, lub jego obwód) 7 (Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód), 10 (Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód). Zmieniłem czujnik położenia przepustnicy i to samo, może któryś błąd wywołał krokowy ( po zmianie nie patrzyłem na diodę) no ale krokowy krokowym obrotów dalej nie ma. Niepokoi mnie jakieś dziwne syczenie z gaźnika z okolic czujnika położenia przepustnicy ale ni cholery nie mogę namierzyć skąd to syczy, a może mi się wydaje, nie wiem juz sam POMOCY

  2. #2
    Użytkownik Awatar dEboo
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    ed6 d16a6
    Skąd
    Świnoujście
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adh Zobacz posta
    witam od dłuższego czasu w mojej starej d15b2 mam problem z obrotami na gazie, na benzynie jest w miarę ale też nie do końca, jakiś tydzień temu zmieniłem krokowy i nic nie pomogło, darowałem sobie bo nie miałem czasu, dzisiaj powracam do tematu a tu i na benzynie i na gazie doszedł błąd 3( Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym, lub jego obwód) 7 (Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód), 10 (Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód). Zmieniłem czujnik położenia przepustnicy i to samo, może któryś błąd wywołał krokowy ( po zmianie nie patrzyłem na diodę) no ale krokowy krokowym obrotów dalej nie ma. Niepokoi mnie jakieś dziwne syczenie z gaźnika z okolic czujnika położenia przepustnicy ale ni cholery nie mogę namierzyć skąd to syczy, a może mi się wydaje, nie wiem juz sam POMOCY
    Masz jakąś nieszczelność w układzie dolotowym, posprawdzaj wężyki od podciśnienia czy nie jest któryś pęknięty lub nie zleciał.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Tomash
    Auto
    ED6 kanada d15b1+
    Skąd
    Konstancin
    Posty
    63

    Domyślnie

    regulacja gazu się kłania, zainteresuj się BLOS'em

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    było parę hanek w
    Skąd
    Józefów
    Posty
    5

    Domyślnie

    jednak to była wina tego czujnika położenia przepustnicy i silniczka krokowego, następnego dnia po resecie kompa nie wywaliło już nowych błędów i czuć było różnice w obrotach, wyczyściłem stary krokowy, założyłem i jest prawie dobrze, obroty są ok tylko po 30 km jazdy zaczynają spadać do 500 ale po zgaszeniu i zapaleniu silnika jest z powrotem ok... na kolejne 30 km...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •