Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141

Wątek: Cyfrowy wskaźnik paliwa civ 92 - 95

  1. #1
    Użytkownik Awatar hs2
    Dołączył
    Jul 2006
    Auto
    Honda Civic 08 1.8 sport
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    91

    Domyślnie Cyfrowy wskaźnik paliwa civ 92 - 95

    Witam panowie w tym temacie

    Dawno dawno temu po zakupie auta wpadłem na pomysł wymiany zegarów na białe
    (nalepka na nie wykonana własnoręcznie bo mam dostęp do sprzętu poligraficznego, dobra folia, wycięta ploterem tnącym z precyzją 0,1 mm)

    Wszystko gładko szło do momentu nalepienia jej na zegarach do pomiaru paliwa i temperatury - pękły wskazówki przy próbie wyjęcia. Znajomy miał to samo, czytając fora internetowe widzę że chyba każdego ten problem dotknął a wtegy go olałem bo nie wiedziałem jak to działa i uznałem że jak już będę inż to to rozwiążę.

    Ponieważ civic przechodzi teraz w ręce mojej mamy uznałem że czas naprawić ten wskaźnik a że mama zawsze mówiła że brakuje jej kontrolki sygnalizującej brak paliwa w baku uznałem że czas to porządnie naprawić a skoro kończę energoelektronikę za 2 miechy to powinienem sobie z tym poradzić - w temacie zawrę moje obserwacje i wnioski


    ===========================
    Etap 1 rozpoznanie terenu

    Element zepsuty:


    Klasyczny logometr, pęknięcie dotyczy wałka jego wirnika, obie cewki nawinięte poprawnie i sprawne.

    W wyniku pomiarów i badania danych dostępnych w sieci ustaliłem że istnieje proporcjonalna zależność napięcia do stanu baku. Dla 12 V bak jest pełny, dla 6 V pełny w połowie, dla 3 v pełny w jednej czwartej itd.

    Dana ta jest nie do końca sprawdzona, z moich obliczeń wynika że na 1 V zmiany napięcia przypada 3,75 L benzyny. W najbliższym czasie do auta będzie wlane 10 L benzyny co powinno dać zmianę na poziomie 2,66 V, jeżeli do niej dojdzie oznacza to że zależność jest proporcjonalna, jeżeli nie oznacza że bardziej złożona funkcja choć sądząc po wstępnym badaniu tak jest - dodatkowo zbadam w trasie za kilka dni czy to oby na pewno prawda

    ====
    Etap 2 - rozwiązanie problemu

    Przyjmując założenie że napięcie zależy od ilości benzyny wprost proporcjonalnie uzyskujemy funkcję
    U = Vb / 3,75
    U - Napięcie
    Vb - Ilość paliwa w baku

    Problemem jest brak informacji o ilości paliwa w baku z racji zepsucia logometru

    Po testach stwierdzam że napięcie na styku oznaczonym jako f istnieje(aktualnie względem masy auta wynosi ona 3,45 V dla mojego stanu baku) , na stykach + i - różnica potencjałów wynosi 12 V.

    Poniżej zdjęcie drugiej strony obudowy



    Mając dane napięcie i informacje o proporcji stworzę miernik opaty na cyfrowym woltomierzu (wyświetlacz ledowy a nie wskazówkowy) dzięki temu że wyświetli on cyfrę użytkowniczka będzie dokładnie wiedziała ile ma paliwa w baku i przy określonej ilości będzie tankować

    Klasa Dobranego prze zemnie woltomierza wynosi 1 dla pomiaru do 30 V. Miernik przerobiony będzie na paliwomierz z użyciem dzielnika napięcia - dzięki temu wynik na wyświetlaczu będzie przedstawiony w Litrach paliwa a nie voltach.

    Przyjmując że maksymalne napięcie dzięki zastosowaniu dzielnika wyniesie 4,5 V i miernik jest klasy 1 dokładność pomiaru wyniesie 0,045 V co oznacza 12 mL benzyny.

    Oczywiście Rzeczywista dokładność wyniesie okoł 400 - 800 ml gdyż pływak wprowadzi spory błąd (brak stabilizacji benzyny - idealny pomiar był by z użyciem miernika pojemnościowego ale mierzenie z taką dokładnością jest zbędne)

    Wyświetlacz ledowy wygląda tak:


    problemem będzie przecinek przy pomiarze ale wystarczy że wlutuję ten styk i mam pomiar z dokładnością litrową i taka wystarczy w pełni - gdy licznik wskaże 2-3 L benzyny w baku tankowanie. Drugi plus to brak jazdy w stylu dojedzie, niedojdzie bo wiemy ile mamy paliwa jeden litr średnio 12 - 16 km jazdy.

    Licznik będzie wmontowany w miejsce przeznaczone dla wskaźników paliwa - ogólnie na wszelki wypadek zostawię sobie obie wskazówki i mechanizmy aby w razie kontroli okresowej pojazdu ktoś się czepiał to podmienię choć szczerze wątpię ze będzie.






    Obecne czynności:
    Czekam na voltomierz cyfrowy, badam czy moje wnioski odnośnie pomiaru paliwa są poprawne.

  2. #2
    Użytkownik Awatar dab1
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Jakub
    Auto
    Było EG3/ jest E
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    772

    Domyślnie

    Dobry temat....jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie...jak się sprawdzi to pomyślę o tym u Siebie.

  3. #3
    Użytkownik Awatar hs2
    Dołączył
    Jul 2006
    Auto
    Honda Civic 08 1.8 sport
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    91

    Domyślnie

    Powinno się sprawdzić Trzeba pomierzyć czy napięcie na pewno jest proporcjonalne do ilości paliwa w baku.

    Gdyby ktoś chciał sam robić ten układ przypominam o tym aby dobrać odpowiednią moc dzielnika rezystancyjnego i samych rezystorów aby prąd płynący w obwodzie nie był za duży i nie popalił rezystorów lub ścieżek bo przy zwarciu może być nie ciekawie i cały licznik do wymiany.

    Tak w sumie zastanawiałem się czy nie zrobić na jednym ekranie pomiaru temperatury (wskaźnik obok paliwowego) na tym ekranie - to kwestia 1 dodatkowego przełącznika i dzielnika rezystancyjnego jak do poziomu paliwa ale raczej to odpuszczę.

    W rejonie piątku 16 kwietnia kolejna porcja zdjęć - dorzucę te z pomiaru napięcia i samego montażu bo jak do tego dnia dojdzie woltomierz to będzie montowany.

    Zdjęcia z pomiaru napięcia:


    I tu pierwszy problem ale do rozwiązania - wskaźnik pracuje w temperaturze od ok -30 do + 30 a mikrokontroler z woltomierza ma prawdopodobnie zakres pracy od 5 do 25 stopni Celsjusza. Będzie on wymieniony na inny który da radę w takim zakresie zrobić i który sam oprogramuję tak aby od razu dawał wynik bez potrzeby stosowania dzielnika napięciowego- teraz mam na studiach na ostatnim roku pracownie z mikrokonrolerów to tą pracę zrobię na zaliczenie laboratoriów.
    Ostatnio edytowane przez hs2 ; 13-04-10 o 11:06

  4. #4
    Użytkownik Awatar hs2
    Dołączył
    Jul 2006
    Auto
    Honda Civic 08 1.8 sport
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    91

    Domyślnie

    Pomiary w toku, dziś wyjeżdżam zbiornik na 0 L i zobaczę jak to się będzie miało do napięcia.

    W między czasie zdobyłem schemat intalacji, w gruncie rzeczy mieżąc napięcie między - a f mierzę napięcie na pływaku. Problemem jest to że miernik hondy jest ilorazowym najprawdopodobniej o ustroju prądowym (to jeszcze sprawdzam) więc pomiar samego napięcia będzie nie miarodajny przy zastosowaniu dzielnika rezystancjnego - zrobię to nieco inaczej, przeprogramuję mikrokontroler w woltomierzu tak aby odwzorował działanie tego logometru bo to szybsza i precyzyjniejsza metoda.

  5. #5
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Fajny temat. Może w końcu się wyjaśni dlaczego po zalaniu full, przez pierwsze 80 km wskazówka ani drgnie

  6. #6
    Użytkownik Awatar nike69
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    eg3 d14b7
    Skąd
    wojnicz/bayern
    Posty
    681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kenny Zobacz posta
    Fajny temat. Może w końcu się wyjaśni dlaczego po zalaniu full, przez pierwsze 80 km wskazówka ani drgnie
    u mnie drgnie po 80km juz jest ponizej kreski full

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic VI EK33
    Skąd
    Lublin
    Posty
    37

    Domyślnie

    Na stronie 23-144 w maualu do hondy civic Masz podaną rezystancje pływaka w zależności od jego położenia:

    Dla położenia Empty - 105-110Om

    Dla położenia 1/2 - 25,5-39,5Om

    Dla położenia Full - 2-5Om

    Po zrobieniu wyresu na podstawie tych danych widać, że charakterystyka pływaka jest nieliniowa, także napięcie mierzone na nim będzie również zmieniało się nieliniowo podczas zmian położenia pływaka.

    Może rozwiązanie wykożystujące miernik rezystancji zamiast napięcia okaże się prostsze do wykonania

    Ja miałem takie właśnie plany ale narazie braknie czasu na takie zabawy ;/

    Pakmiętaj o ustawieniu odpowiedniego czasu odczytywania wartości przez miernik, za mały czas będzie skutkował ciągłymi wachaniami wskazań.

    Powodzenia

    PS Wskaźnik paliwa jest to woltomierz ilorazowy - położenie wskazówki zależy od stosunku napięcia na jednym uzwojeniu do napięcia na drugim, mam gdzieś do niego opis także jak znajde to podeśle.
    Mała czułość wskjaźnika wynika z zasaday działania tego miernika - gdy różnica napięć na uzwojeniach jest niewiekla, wówczas moment wytwarzany w mierniku nie jest w stanie przezwyciężyć oporów tarcia wewnątrz układu.
    Ostatnio edytowane przez adamLBN ; 15-04-10 o 13:38

  8. #8
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    HS2 jak ogarniesz temat złóż go w całość i popros admina o wklejenie tematu do tuning&technika
    Miło że to robisz bo problem z rezerwą jak i wskazaniem paliwa w 5gen boli chyba każdego posiadacza....

  9. #9
    Użytkownik Awatar hs2
    Dołączył
    Jul 2006
    Auto
    Honda Civic 08 1.8 sport
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamLBN Zobacz posta
    Na stronie 23-144 w maualu do hondy civic Masz podaną rezystancje pływaka w zależności od jego położenia:

    Dla położenia Empty - 105-110Om

    Dla położenia 1/2 - 25,5-39,5Om

    Dla położenia Full - 2-5Om

    Po zrobieniu wyresu na podstawie tych danych widać, że charakterystyka pływaka jest nieliniowa, także napięcie mierzone na nim będzie również zmieniało się nieliniowo podczas zmian położenia pływaka.

    Może rozwiązanie wykożystujące miernik rezystancji zamiast napięcia okaże się prostsze do wykonania

    Ja miałem takie właśnie plany ale narazie braknie czasu na takie zabawy ;/

    Pakmiętaj o ustawieniu odpowiedniego czasu odczytywania wartości przez miernik, za mały czas będzie skutkował ciągłymi wachaniami wskazań.

    Powodzenia

    PS Wskaźnik paliwa jest to woltomierz ilorazowy - położenie wskazówki zależy od stosunku napięcia na jednym uzwojeniu do napięcia na drugim, mam gdzieś do niego opis także jak znajde to podeśle.
    Mała czułość wskjaźnika wynika z zasady działania tego miernika - gdy różnica napięć na uzwojeniach jest niewiekla, wówczas moment wytwarzany w mierniku nie jest w stanie przezwyciężyć oporów tarcia wewnątrz układu.
    Własnie jestem po pomiarze napięcia i niestety nie nim droga - jak dolałem 5 l benzyny do auta nie było reakcji a było prawie puste i mimo to wskazało 5 V. Temat jest nieco trudniejszym.

    Co do podanego przez ciebie wskazania - dziś mierzyłem miernik przy stanie 5 L benzyny i miernik wskazał 1 kOm jednakże nieco wcześniej wskazywał 50 ohm jak i około 70 ohm i tutaj musze sprawdzić czy pomiar jest dokładnym bo nie wiem do końca co jest grane ale myślę że to wina wskazań pływaka.

    Tu podstawowy problem:
    Ponieważ mierzę rezystancję będę musiał wpuścić do obwodu z pływakiem który jest w benzynie prąd a tego nie chcę. Będę wdzięczny za wszelkie dane jakie mi podeślesz - myślę że spróbuję zrobić woltomierz ilorazowy na układzie analogowocyfrowym. Nie jestem pewny czy prąd rzędu mikroampera nie spowoduje zapłonu benzyny w baku także powolutku ten projekr będzie wykonywany W środę pójdę do profesora od metrologi - to pasjonat w tej dziedzinie, napisał trochę książek i opatentował trochę mierników. Pokażę mu mój układ i zobaczę co powie na ten temat.


    Skoti - a no na pewno to zrobię jak mi się uda
    Ostatnio edytowane przez hs2 ; 15-04-10 o 21:30

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic VI EK33
    Skąd
    Lublin
    Posty
    37

    Domyślnie

    O zapłon paliwa nie ma co się martwić - podczas normalnej pracy przez pływak przepływa prąd

    Tutaj Masz trochę informacji o budowie wskaźnika paliwa w hondzie civic (w innych zapewne jest podobnie):

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic741896.html

    Ja próbował bym wykonanie miernika cyfrowego w oparciu o mikrokontroler, w którym wpisana by była tablica wartości rezystancji/napięć pływaka w różnych położeniach na podstawie, której na wyjściu pojawiał by się sygnał proporcjonalny do sygnału wejściowego.

    Pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •