Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: klekotanie zaworów

  1. #11
    Użytkownik Awatar jz
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rudziutki
    zwłaszcza ze na wolnych obrotach silnik drży
    Zawsze na wolnych obrotach silnik drży? Czy tylko czasami?

  2. #12
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    To zależy co kto uważa za niskie obroty, ale zazwyczaj silnik drzy na niskich.
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  3. #13
    Rudziutki
    Gość

    Domyślnie

    ok 700 - 800 z oserwacji tego obrotomierza trudno wyczuc! zachowuje sie tak jakbby przygasal ale z obrotow nie spada (nie faluja), powoduje to takie intensywniejsze dygniecie silnika. serwis stwierdzil (angielski) ze to tłoki krzywo pracuja i jak tłok sie przechyla w cylindrze to powoduje stuki i to takie "dyganie"!!!!! obajwy niezauwazalny na wyzszych obrotach tzn odgłos silnika do najprzyjemniejszych nie należy i drazek zmiany biegow strasznie drży ale silnik pracuje plynnie i w zaleznosci od stylu jazdy spala od 8 do 12 litrów na setke.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    534

    Domyślnie

    u mnie tez takie jakby klekotanie czy stuki słychac... na zimnym silniku najlepiej je słychac... podczas przyspieszania lub nawet delikatnego dodawania "gazu".... prawie wszystko cichnie jak silnik osiągnie jakby to powiedziec temperaturę roboczą... silnik pracuje równo i jest elastyczny oczywiscie nagrzany zawsze nigdy nie pałowany na zimno...-bynajmniej za mojej kadencjii... zawory regulowałem sam ustawiłem je na 0,15 i 0,20 mm -silnik to b18a1 Hamowany jeszcze nie był wiec nie jestem w stanie stwierdzic czy trzyma serie odpala na dotyk.... dla mnie zagadka nie chce krakac ,ale czy to nie czasem panewki?? czy moze swoznie tłokowe... nie chce jeszcze go rozbierac.. ale stwierdzic na 100% nie jestem w stanie co mi tam klekocze... ahaaa jezdzi teraz na mineralnym castrolu( mam zamiar zmienic na pół-syntetyk... i dodam ,ze nie bierze oleju w duzym stopniu...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •