Strona 2 z 223 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2224

Wątek: Kompresor-know how

  1. #11
    Użytkownik Awatar MaTeUsZ_V212
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic H22A7
    Skąd
    Matts Detailing
    Posty
    1,560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    wszystko fajnie, ale:
    1. m45 jest MNIEJSZY od m62
    2. widzialem 3x m62 i zaden nie mial sprzegla

    m45 jest najczesciej z mercedesa, a tam zawsze ma sprzeglo

    To chyba ci się kompresory pomyliły M45 jest większy, znaczy się dłuższy, od m62 ale za to ma krótsze rotory dlatego jest mniej wydajny.
    M62 ma sprzęgło, a siedział w clk230/slk230

    Cytat Zamieszczone przez Budziniak Zobacz posta
    Michał a jak się ma sprawa mocowania bo ze zdjęć pobieżnie znalezionych w google nie wiele widać. Nie mam klimy więc miejsca jest sporo, ogólnie w d serii jest sporo miejsca od strony chłodnicy.
    Nikt ci nie powie jak ma wyglądać. Poprostu bierzesz kawał płaskownika i rzeźbisz miejsca jest dużo więc nie jest to trudna sprawa. Jak kolektor będzie przeszkadzał to zrób dłuższe mocowanie, aby dalej od bloku odstawał, albo daj inny kolektor po kłopocie
    Ostatnio edytowane przez MaTeUsZ_V212 ; 21-03-10 o 23:33

  2. #12
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie

    No czy aż tak bardzo zdrowy to bym się nie upierał bo patrząc po wykresach M62 w D16Z6 przy 0.6bara ma 200Nm przy około 3000obr co na pewno ma jakiś wpływ na nie za grube korby

    Kompresor ma sporo zalet...Jest zdecydowanie tańszy niż soft turbo,mniej awaryjny,teoretycznie można z nim więcej dmuchać niż przy sofcie...

    Na kompresory zrobił się Bum jak z rok temu na B18C4 nie długo każdy będzie go miał I bardzo dobrze

  3. #13
    Użytkownik Awatar kuba_guzik110
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic d16z6TK+4wd
    Skąd
    Białystok
    Posty
    4,474

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    wszystko fajnie, ale:
    1. m45 jest MNIEJSZY od m62
    2. widzialem 3x m62 i zaden nie mial sprzegla

    m45 jest najczesciej z mercedesa, a tam zawsze ma sprzeglo
    pomyłka albo widziałeś taki kompresor gdzie sprzeglo jest zdjete



    jest to moj kompresor a sprzegielko wygląda tak

    Ostatnio edytowane przez kuba_guzik110 ; 22-03-10 o 00:12

  4. #14
    Użytkownik Awatar rivers40
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    adrian
    Auto
    eg3 d16z9T
    Skąd
    stg
    Posty
    101

    Domyślnie

    łapa kompresora musi być dobrze ustawiona z kompresorem by paska nie zaczeło ścinać z czasem, słyszałem że trochę jest zabawy ze zgraniem tego idealnie z kołem pasowym

  5. #15
    Użytkownik Awatar sebas_g
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EH6 D16Z6+SC, ED9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    wszystko fajnie, ale:
    1. m45 jest MNIEJSZY od m62
    2. widzialem 3x m62 i zaden nie mial sprzegla

    m45 jest najczesciej z mercedesa, a tam zawsze ma sprzeglo
    Już raz napisałem że nie masz pojęcia o kompresorach i drugi raz to udowadniasz

    M62 z Mercedesa - każdy ma sprzęgło. M62 nie z Mercedesa (np z zestawu jrsc) są bez sprzęgła. My tu rozmawiamy o M62 z Merca. Każdy M45 nie ma sprzęgła.

    M45 jest większy gabarytami, ale mniej wydajny od M62. Miałem w rękach obydwa (handluje nimi).

    M62 z Mercedesa:


    M45 z Mercedesa - obydwie wersje:


  6. #16
    Użytkownik Awatar przema72
    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    włoszczowa
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    wszystko fajnie, ale:
    1. m45 jest MNIEJSZY od m62
    2. widzialem 3x m62 i zaden nie mial sprzegla

    m45 jest najczesciej z mercedesa, a tam zawsze ma sprzeglo

    1. wydajnościowo tak , natomias jesli mówimy o eatonach dedykowanych do merców to gabarytowo m45 jest wiekszy
    2.widziałem 10 m62 i jedne miały inne nie

    m45 nigdy nie posiadał sprzęgła w mercedesie lub mini , posiadały je wyłącznie m62

  7. #17
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    Jeszcze nikt nie pisal jak sie to ma do B seri. JA niestety z powodu utraty pracy i zmiany miejsca zamieszkania musialem sprzedac moje JRSC zanim wyladowalo na aucie. Ale osobiscie powiem ze to rozwiazanie z m62 wydaje mi sie lepsze niz JRSC !!!!! A to z powodu mozliwosci zamatowania IC. Wszyscy wiedza ze JRSC grzeje sie jak poj..... i jednak pasuje miec dodatkowo to chlodzenie zamatowane. Wiec czy to podejdzie do B16 ( miejsca chyba jest tyle co przy d16).

  8. #18
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebas_g Zobacz posta
    Już raz napisałem że nie masz pojęcia o kompresorach i drugi raz to udowadniasz
    wery eksajting, ale:
    jesli napisalem, ze m62, ktore widzialem, nie mialy sprzegla - to sie nie pomylilem. sam potwierdziles, ze jedna maja, inne nie. nie ograniczaj sie jedynie do polski, bo te kompresory wystepowaly tez w samochodach innych niz mercedes.
    m45 jest mniejszy. w sposob, ktorego sie doj*baliscie mozna rownie dobrze powiedziec, ze m90 jest mniejszy od m62 z zestawu jacksona, bo ma krotszy nos. bzdura, a inaczej rzecz ujmujac - szukanie punktu zaczepki, zeby napisac, ze markos gowno wie

    przyjalem natomiast, ze jestes kompresorowym guru, widziales wszystko, absolutnie nikt (nawet ten, ktory nie pomylil sie piszac cos) nie moze wiedziec tego, co wiesz ty. o wszechmogacy! przyjmij moje przeprosiny za wcinanie sie w temat, o ktorym nie mam najbledszego nawet pojecia, wiecej tego nie uczynie.

  9. #19
    Użytkownik Awatar sebas_g
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EH6 D16Z6+SC, ED9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    384

    Domyślnie

    Lord_ZED Do B16 jasne że podejdzie, np Melon miał u siebie m45, a teraz zmienił na m62

    !markos - ja jak czegoś nie wiem to nie odpowiadam na ten temat. M45 jest większy jeśli chodzi o gabaryty - co z tego że rotory ma mniejsze skoro nie ułatwi to montażu bo cala obudowa jest większa.

  10. #20
    Użytkownik Awatar rivers40
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    adrian
    Auto
    eg3 d16z9T
    Skąd
    stg
    Posty
    101

    Domyślnie

    przema72 ile dmuchnie m62 w b18c4? rozumiem że jeżeli kółko od kompresora zrobimy mniejsze to dmuchnie więcej wiadomo ze seria B potrzebuje więcej powietrza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •