Strona 221 z 223 PierwszyPierwszy ... 121171211219220221222223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,201 do 2,210 z 2224

Wątek: Kompresor-know how

  1. #2201
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    I co z tego? Jakie to ma znaczenie?

  2. #2202
    Użytkownik Awatar vipek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    Mini Cooper D R56
    Skąd
    Orzech
    Posty
    7,135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wachus1 Zobacz posta
    Ja już założył i wystroił i tak się pytam z ciekawości dla porównania Różnica jest ale też jakoś dupy też nie urywa

    Może i korby cieniutkie ale D14 ma chyba najniższy CR ze wszystkich pozostałych modeli bo 9.0 z tego co piszą w serii
    Pamietam, że ktoś zakładał kompresor z grupy VAG chyba od 1.4TSI. Był filmik jak to chodzi i nawet jakiś onboard, ale jechało to słabo. Później temat umarł bo auto sie sprzedało

    znalazłem filmik z tego auta

    https://youtu.be/yJVpzsC1HKo
    Ostatnio edytowane przez vipek ; 07-07-17 o 10:48

  3. #2203
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Łukasz
    Skąd
    MILICZ
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    I co z tego? Jakie to ma znaczenie?
    Nie oznacza że przy niskim CR korba nie wyjdzie nam bokiem, ale chociaż stanowi mniejszą szanse na spalanie stukowe (choć to też jest uwarunkowane od wielu czynników)

    Cytat Zamieszczone przez vipek Zobacz posta
    Pamietam, że ktoś zakładał kompresor z grupy VAG chyba od 1.4TSI. Był filmik jak to chodzi i nawet jakiś onboard, ale jechało to słabo. Później temat umarł bo auto sie sprzedało

    znalazłem filmik z tego auta

    https://youtu.be/yJVpzsC1HKo

    No słabo. Choć tam tylko było dmuchane 0.3bar.. Na dniach nagram swoje jak to wygląda

  4. #2204
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    EJ2 '95
    Skąd
    Białystok
    Posty
    51

    Domyślnie

    mam d15b7 Cr11:1 czyli doładowanie już mi odpada bez zmiany tłoków tak?

  5. #2205
    Użytkownik Awatar cichykzn
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic Ej2
    Skąd
    EuDeZet ! ;D
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Halivo Zobacz posta
    mam d15b7 Cr11:1 czyli doładowanie już mi odpada bez zmiany tłoków tak?
    nie musisz zmieniać tłoków żeby odprężyć silnik, są różne sposoby na to, np grubsza uszczelka pod głowicę etc, a co do cr zależy jakie doładowanie chcesz, jeśli ma to być powiedzmy do 0.5b to myślę że nie musisz nic robić z motorem, ja bym złożył wszystko i wtedy zmierzył cr, jeśli będzie za wysoko to dopiero odprężał, chyba że chcesz powyżej 0.5 to już kombinuj, jak mówiłem sposobów sporo jest

  6. #2206
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witam szukam śpeca od Eatona kogoś ko złoży mi poprawnie obrócony kompresor poprzednia firma która go obróciła za ciasno złożyła i obtarło teflon z rotorów
    Albo jakieś namiary na jakąś firmę co regeneruje Eatony

  7. #2207
    Użytkownik Awatar Grzesiek_Devil_
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grześ
    Auto
    Type R
    Skąd
    Wadowice
    Posty
    5,092

    Domyślnie

    Przema72 moze ?

  8. #2208
    Użytkownik Awatar Patryk_ZS
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    EJ9 K20A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,184

    Domyślnie

    Panowie jaka średnica orurowania pod m62 d16 ? +/-200km? Jest jakiś standard czy różnie bywa? Pasek napędzający eatona z czego dobraliście? Ile mogę się spodziewać boosta na kole w4? Jakie wtryski wybrać aby ogarnęły 200km +/- i żeby były najlepiej p&p pod kolektor d serii. Pompa walbro 255 wystarczy? Blow off jaki? Dużo pytań naraz i zaraz zostanę pewnie skarcony :P Jeżeli o czymś zapomniałem to bijcie!

  9. #2209
    Użytkownik Awatar KukiTcz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EG6 B16A T- HY35
    Skąd
    Tczew
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez H200 Zobacz posta
    Witam szukam śpeca od Eatona kogoś ko złoży mi poprawnie obrócony kompresor poprzednia firma która go obróciła za ciasno złożyła i obtarło teflon z rotorów
    Albo jakieś namiary na jakąś firmę co regeneruje Eatony
    musi być ciasno złożony bo inaczej nie będzie poprawnie działał. Po odwróceniu działania kompresora i wysilaniu go, wycieranie rotorów na końcach nie jest niczym nadzwyczajnym.



    Cytat Zamieszczone przez Patryk_ZS Zobacz posta
    Panowie jaka średnica orurowania pod m62 d16 ? +/-200km? Jest jakiś standard czy różnie bywa? Pasek napędzający eatona z czego dobraliście? Ile mogę się spodziewać boosta na kole w4? Jakie wtryski wybrać aby ogarnęły 200km +/- i żeby były najlepiej p&p pod kolektor d serii. Pompa walbro 255 wystarczy? Blow off jaki? Dużo pytań naraz i zaraz zostanę pewnie skarcony :P Jeżeli o czymś zapomniałem to bijcie!
    orurowanie 2-2,25 cala optymalnie
    pasek dobierasz po długości a nie z czego będzie pasował
    wtryski najlepiej +/- 440 żeby mieć spokój
    pompa walbro 255 będzie z meeeeeeega nadmiarem wystarczy przeliczyć ile pompuje seryjna a walbro

    a tak naprawdę to wystarczy poczytać trochę ten temat i byś wszystko wiedział

  10. #2210
    Użytkownik Awatar Patryk_ZS
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    EJ9 K20A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KukiTcz Zobacz posta
    musi być ciasno złożony bo inaczej nie będzie poprawnie działał. Po odwróceniu działania kompresora i wysilaniu go, wycieranie rotorów na końcach nie jest niczym nadzwyczajnym.





    orurowanie 2-2,25 cala optymalnie
    pasek dobierasz po długości a nie z czego będzie pasował
    wtryski najlepiej +/- 440 żeby mieć spokój
    pompa walbro 255 będzie z meeeeeeega nadmiarem wystarczy przeliczyć ile pompuje seryjna a walbro

    a tak naprawdę to wystarczy poczytać trochę ten temat i byś wszystko wiedział
    Lubie mieć podane na tacy ;P większość wiem ale słucham porad innych dzięki Łukasz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •