Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Alpine nie gada

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie Alpine nie gada

    Witam!
    Zakupiłem nowe radyjko Alpine 9851R. Połączyłem żółty z czerwonym i podłączylem do plusa, a czarny do minusa, włączam Power i... zonk! W ogóle się nie załącza :shock: Robię coś źle, czy radyjko jest walnięte :?:

  2. #2
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    zrób sobie kontrolke z żarówki i zobacz czy jet prad na plusie w ogóle. p.s. sprawdzaj plus do masy a nie plus do minusa
    pozdro

  3. #3
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    To raczej nie to. Bylem specjalnie w zakładzie car audio, koles podłączyl i to samo :? Pierwszy mój Alpine i taka kicha :sad:

  4. #4
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    ciezki temat... a wkładales to radio do innego samochodu?? albo inne radio do siebie?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witaj
    Podłącz jeszcze pomarańczowy pod + i napewno się odezwie

    pzdrw

  6. #6
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Nie, nie wkładalem :? Już je odesłalem, w przyszłym tyg. mam dostać inny egzemplarz. Zobaczymy wtedy.

    Podłącz jeszcze pomarańczowy pod + i napewno się odezwie
    Skąd takie info?? :shock:

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia
    Sam mam Alpinkę tylko że CDA 9833 R i u mnie są podłączone czrwony, żółty i pomarańczowy pod +12 V

    pozdrw

  8. #8
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Ale pomarańczowy jest do dimmera, czy jakoś tak, żeby po włączeniu świateł ściemnia się wyświatlacz, więc to chyba nie jest normalne że się go pod 12V podpina :?: :shock:

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50

    Domyślnie

    Osobiście nie słyszałem by w taki sposób sie ściemniało wyświetlacz w Alpine, fakt ma w swoich funkcjach Manual i Auto(jeśli chodzi o wyświetalcz) ale wydaje mi się zę reguluje się to z poziomu klawiszy funkcyjnych a nie za pomocą pokrętła do regulacji podświtlenia na liczniku.
    wg. mnie dimmer oznacza dosłownie "wyswietlacz" skoro nie podłączyłeś go pod źródło napięcia +12 V dlatego radio nie ruszyło.

    Gdyby podłączyć to pod regulację podświtlenia w samochodzie to w sumie działało by w momencie gdy "włączysz światła" a przynajmniej ja nie jeżdzę na swiatłach cały sezon.


    pzdrw

  10. #10
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Sama regulacja natężenia oświetlenia radia jest ustawialna, zgadza się. W instr. jest napisane że że jak podłączysz pomarańczowy (nie wiem dokładnie gdzie) właśnie jak zapalisz światła to wtedy wyświetlacz lekko przegasa, podobnie jak zegarek w desce rozdzielczej. To u Ciebie się wyświetlacz nie zapalał bez pomarańczowego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •