Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Wątek: sportowe sprężyny do EM2 / ES7

  1. #11
    Użytkownik Awatar can
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    matt
    Auto
    2.5XT'06+1.8TSI'10
    Skąd
    EL
    Posty
    1,042

    Domyślnie

    robertos nie wiem w jakim stanie masz zawias, ale jesli nie jest nowy to bym bral sprezyny, predzej czy pozniej i tak sie go wykonczy, a wtedy sobie kupisz jakies kyb excel g lub jesli bedziesz mial srodki to koni czy podobny setup... Przyznam szczerze ze mialem eibachy na seryjnym zawiasie a pozniej wlasnie na kybach i te sprezyny nie robily na tych amorach jakiegos specjalnego wrazenia.

    no i zgadzam sie z chlopakami ze oczywiscie nie ma co porownywac ze sportowymi amorami, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma

  2. #12
    Użytkownik Awatar Robertos23
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic ES7
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    525

    Domyślnie

    Chodzi mi żeby trochę usztywnić zawieszenie, bo na szybciej branych zakrętach rewelacji nie ma. Podskakuje trochę. Amory są raczej w porządku. Różnica w jeździe i zachowaniu samochodu na eibachu chyba powinna być na plus, bo jak większej różnicy nie ma to szkoda wyrzucać pieniądze w błoto.

  3. #13
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Musisz sobie poprzeliczać i pomyśleć Ogólnie na samych sprężynach auto będzie się mniej wychylało, więc będziesz czuł się trochę pewniej za kierownicą, ale po sportowych amorach to już bajka. W USA zakładają do krótszych sprężyn tokico HP i świetnie sobie radzą, a na necie można wyczytać, że są równie dobre jak kyb excel-g(w USA mają inną nazwę, ale to ten sam amor). Jest jedno ale
    sprężyny piszesz 600zł, więc liczę 600 + nowe amorki kyb 1000zł = 1600zł
    koni 1130: 2400zł

    Jeżeli nie będziesz montował sam, to montaż sprężyn + zbieżność i montaż amorów + zbieżność, to różnica między tymi zestawami wyjdzie naprawdę niewielka. Może lepiej poodkładać A jeżeli ciężko Ci się odkłada, to rób tak jak pisał Can - obniż, dokończ serię, a potem zmień amorexy

  4. #14
    Użytkownik Awatar jacor
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    Jacek
    Auto
    tajpa
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leeo Zobacz posta
    A jeżeli ciężko Ci się odkłada, to rób tak jak pisał Can - obniż, dokończ serię, a potem zmień amorexy
    i zacznij odkładać na nowe opony

  5. #15
    Użytkownik Awatar Luppus
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    blue EM2
    Skąd
    Krosno
    Posty
    670

    Domyślnie

    Ja zapytam o taką rzecz związaną trochę z zawieszeniem, a dokładnie z geometrią. Otóż ostatnio mam wrażenie, że trochę krzywo mi kierownica leży. W związku z tym pytałem w serwisie o koszty. Koszty badania zbieżności i ustawienia to 70 zł i robią to od ręki. Dodatkowo majster mówił, że pasuje sprawdzić też zawieszenie na trzepakach co kosztuje dodatkowe 20 zł i ustawienie kątów kolejne 20 zł. W sumie 110zł to nie majątek, ale pytanie czy jest sens? Ogólnie zawieszenie pracuje dobrze i nic się nie tłucze, a amorki są suche, żadnych wycieków. Z tego co zrozumiałem to jeśli nie zrobią mi badania zawieszenia, tylko samo ustawienie geometrii, to nie będę mógł reklamować usługii. W sensie, jesli mi zaraz znowu siądzie geometria, to zwalą to na zawieszenie i trzeba będzie zapłacić jeszcze raz.

    Druga sprawa to czy robić to u nas na stacji diagnostycznej za te 110zł wszystko, czy jechać z tym do ASO w Rzeszowie? Koszt w ASO to 100zł i cena zawiera: badanie zbieżności, ustawienie geometrii przodu i sprawdzenie zawieszenia (organoleptycznie, czyli czy nie ma wycieków i luzów).

    pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Awatar Robertos23
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic ES7
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    525

    Domyślnie

    Jeżeli zdecyduje się na eibach to amorki zostaną seryjne (póki co, są dobre i nie widać żadnych wycieków), a później jak się seryjne skończą to pomyślę dalej. W sumie wychodzi mi 800zł=600 springi + 100 montaż + 100 sprawdzenie i ustawienie zbieżności (widzę że w Aso nie jest drogo z tego co się orientowałem wychodziło więcej w Rzeszowie).

    Aha a czy po obniżeniu -30mm nie będą obcierać koła o nadkola na alusach 16" z oponami 195/55 i et35 jak przypakuje samochód na full

  7. #17
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    No, w ASO byłoby najlepiej, ale jak tylko geometria z przodu to lipa, tył tez trzeba robić względem przodu. Ja bym robił tak, żeby móc później reklamować, bo bardzo często po ustawieniu i tak kiera krzywo stoi i trzeba jeździć, i walczyć. Najlepiej podpytaj się w mieście gdzie najlepiej ustawiają i tam się udaj. Co do sensu robienia tego wszystkiego, to myślę, że warto. Szkoda by było, żeby ścięło oponki przez głupią zbieżność. Niech chociaż doczekają do negatywu z tyłu

  8. #18
    Użytkownik Awatar can
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    matt
    Auto
    2.5XT'06+1.8TSI'10
    Skąd
    EL
    Posty
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robertos23 Zobacz posta
    Aha a czy po obniżeniu -30mm nie będą obcierać koła o nadkola na alusach 16" z oponami 195/55 i et35 jak przypakuje samochód na full
    ja na -60 nie narzekam, a mam 17" co prawda nadkola podwiniete z tyłu, ale zawsze...

  9. #19
    Użytkownik Awatar Robertos23
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic ES7
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    525

    Domyślnie

    Czy sprężyny eibacha dedykowane do em2 pasują też do es7?

  10. #20
    Użytkownik Awatar can
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    matt
    Auto
    2.5XT'06+1.8TSI'10
    Skąd
    EL
    Posty
    1,042

    Domyślnie

    powiedziałbym ze na 100% tak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •