[center:305cf1d197]Autor tekstu Manuel[/center:305cf1d197]

Pomyslałem sobie, iż zrobie artykuł na temat zmiany podświetlania w zegarku. Mam nadzieje że pomoże on niektórym osobom dowiedzieć się wielu rzeczy związanych np. z odkręcaniem niektórych częśc, aby zdemontować zegarek i zmienić kolor podświetlania. A więc zaczynamy......






1. Zaczynamy od bardzo prostej rzeczy, jaką jest odkręcanie śróbek. Poniżej znajduje się zdjęcie, na którym Widać dwa otwory, gdzie należy odkecić śróbki.




2. Wyciągamy przycisk światła awaryjnego. Należy go podważyć i wyciąnąć. Z boku trzymają go takie niewielkie zatrzaski, ale bez problemowo wyciąga się go. Po wyciągnięciu odkręcamy śrubę która znajduje się po lewej stronie. Pokazane jest to na zdjęciu poniżej.




3. Z tyłu awaryjnego znajduje się wtyczka, którą należy odłączyć.



4. Po odkręceniu wszstkich śrubek i po odłączeniu przycisku awaryjnego musimy ściągnąć cały czarny element plastikowy.

Należy złapać rękoma za otwór awaryjnego i mocniej pociągnąć. Odejdzie nam prawa część. Zdjęcie poniżej




5. Gdy wyciągniemy plastik czarny, trzeba wyciągnąć wtyczke od zegarka.




6. Po odczepieniu wtyczki od zegara wygląda to następująco (zdjęcie poniżej). Znajdują się tam trzy śróbki które należy również odkręcić.



7. Następnie bierzemy odłączony zegarek, po bokach znajdują sie zatrzaski, należy je odchaczyć i ściągnąć obudowe - zdjęcia poniżej




są to zatrzaski po obu stronach

8. Po otworzeniu należy na plastikowej szybce umieścić folie kolorową przezroczystą w zależności jaki kolor nam podchodzi do gustu. Ja dałem niebieski (taki ciemny granat)




9. Zegarek będzie świecił tak jak na fotkach poniżej. Przepraszam za jakość




10. Występuje jednak pewien problem. W dzien zegarek jest widoczny bardzo dobrze, dopóki nie właczymy świateł pozycyjnych.

Zegarek (cyferki - godzina) staje się niewidoczny. Należy odłączyć kabelek czerwono czarny znajdujący się we wtyczce.
Problem zostaje rozwiązany. Po włączeniu świateł wszystko sprawnie działa. Poniżej daje schemat, który z pewnością się przyda





POWODZENIA)