Strona 2 z 134 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1335

Wątek: Wszystko o mini-me

  1. #11
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kivik
    planowanie glowicy nie ma zbyt duzo wspolnego
    z wyjeciem srodkowej warstwy w 3 warstwowej seryjnej uszczelki
    wspólnego ma tyle ze podnosi kompresje, osobiście bałbym sie rozwarstwiać uszczelke, skoro lepszy efekt daje planowanie (chociazby redukuje krzywizne glowicy)

    Cytat Zamieszczone przez LIO
    D16Y8 jest chyba ciensza, przez co minimalnie ten silnik ma wyzsza kompresje
    uszczelki w D16Z6 i D16Y8 są tej samej wysokości (0,93mm), obie są 3-warstwowe, wiec nie dokonca rozumiem zdanie:
    Cytat Zamieszczone przez sikor_88
    Żeby podnieść kompresje o kilka stopni , możesz usunąć środkową warstwę z uszczelki głowicy Y8
    a to czemu z uszczelki D16Z6 nie mozna?
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LIO
    D16Y8 jest chyba ciensza, przez co minimalnie ten silnik ma wyzsza kompresje
    powiem wam ze dziwna sprawa bo jak ja szukałem uszczelki od d16y8 to w 4 sklepach (bo w tylu byłem) uszczelka od d16y8 i d16z6 miała ten sam numer katalogowy ,tą samą grubość ,3 warstwy metalowe - nieudało mi sie znależć uszczelki tej niby lepszej czyli do d16y8

  3. #13
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    uszczelki w D16Z6 i D16Y8 są tej samej wysokości (0,93mm), obie są 3-warstwowe, wiec nie dokonca rozumiem zdanie:
    zalerzy jakiej firmy :]
    ja mam od d16z6 tacoma i jest 0,6mm stalowa od d16y8 jest tej samej grubosci metalowa czyli 0,6mm lecz juz przykladowo tokey ma uszczelke metalowa z d16z6 wlasnie chyba 0,8 czy 0,9mm :] wiec ile firm tyle roznic :]

  4. #14
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    uszczelki sa takie same. glowica Z6 ma wieksza komore spalania niz Y8, przez co zalozenie glowicy Y8 podnosi kompresje. glowica Y8 jest lepsza - kształt komory spalania obniza ryzyko spalania stukowego.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    To wkońcu jaką założyć uszczelke i głowice żeby wszystko ładnie grało i były największe przyrosty mocy ?? :roll:
    I jaka by była najlepsza przepustnica przy samym mini-me i jaka, jak by było zrobione mini-me + dalsze mody jeżeli ma to większe znaczenie? bo z tego co się dowiedziałem od b16a2 odpada ??

  6. #16
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    zakladasz przepustnice z auta ze zgodnym OBD. lepsza jest glowica Y8 bo podbija bardziej kompresje. do tego zapodaj wałek rozrządu crower.
    a jesli masz wątpliwości to udaj sie do aso i kup uszczelke pasującą do konkretnej głowicy.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    A nie będzie problemu łączenia jaj z blokiem od d15b2 i czy będzie można kierować się przy montażu tym opisem powyżej ? I czy nie będzie za duża kompresja ? Jakie w tym przypadku będa najlepsze tłoki ? Sorry za tyle pytań ale mam zabiar zrobić to mini-me i chciałbym żeby było wszystko dobrze :wink:

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2005
    Auto
    CM2 / EP4
    Skąd
    ZS
    Posty
    2,145

    Domyślnie

    blok b2/b7, to jest to samo

  9. #19
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    glowica od D16Y8 to jest od silnika z OBD2. Do tego ta glowica jest rzadko spotykana, a jesli juz sie znajdzie, to bedzie drozsza od D16Z6, dlatego wybralbym wlasnie taka.
    Glowica D16Y8 z tymi swoimi komorami, bylaby zapewne lepsza pod turbo, ale do silnika wolnossacego wybralbym D16Z6. Uszczelka dowolna z tego jak widac.
    Przepustnice mozesz zalozyc od B16A2 nawet odpowiednio modyfikując kolektor dolotowy.
    SPPJ Member

  10. #20
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Kompresje wyliczysz np. z tego kalkulatora:
    http://www.zealautowerks.com/dseries.html
    Strzelaj w kompreche rzedu 10:1
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •