Strona 131 z 134 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,301 do 1,310 z 1335

Wątek: Wszystko o mini-me

  1. #1301
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Halivo Zobacz posta
    trzeba przesunąć w lewo te pół zęba?
    Zalezy tez przy ustawiania, czy opoznisz o pol zeba, czy przyspieszyc. Ja musiałem na regulowanym kole zjechac nim w lewo pol zeba.

  2. #1302
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Auto
    EG4 D15B2 minime
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiesko1261 Zobacz posta
    ja dodam ze znajomemu niedawno robiłem minime b7 z głowicą d16z6 i tak :P na aparacie b7 poległem
    ,nie odpalił
    iskra była w odpowiednim miejscu i momęcie , świece mocno zalewało
    po zamianie na aparat z6 odpalił bez problemu - pasek 104 zęby , głowica z kółkiem z6 , rozrząd idealnie pasował na znaki
    Znajomy nic nie mówi, że śmierdzi paliwem, szczególnie na wolnych obrotach? Wiem że mapa z D16Z6 przy minime będzie przelewać, ale czy są takie objawy, jak opisuję?
    Z tym błędem grzałki(41) pomyliłem się. Zrobiłem samodiagnostykę i to jednak 43, czyli dawka paliwa. Pokazuje się z reguły, gdy jadę na nierozgrzanym silniku. Komuś jeszcze po minime wywala ten błąd?

  3. #1303
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Pisz do uzytkownika Jogal - wysle Ci kosc z mapa pod d15z6 bez zbednego kombinowania. Kompa musisz miec p28 lub wyslac p06 do przerobienia do obsługi vtec.

  4. #1304
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Vgen coupe
    Skąd
    Bytom
    Posty
    337

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie minime b7/y8. Czy do głowicy y8 pasuje ssący z6 ? Drugie pytanie odnośnie aparatu zapłonowego. Wyczytałem gdzieś, że podobno aparat b7 pasuje go głowicy y8, czy to prawda ? Jeśli nie, to czy mogę zastosować ten z6 do y8 ?

  5. #1305
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomson95 Zobacz posta
    Znajomy nic nie mówi, że śmierdzi paliwem, szczególnie na wolnych obrotach? Wiem że mapa z D16Z6 przy minime będzie przelewać, ale czy są takie objawy, jak opisuję?
    Z tym błędem grzałki(41) pomyliłem się. Zrobiłem samodiagnostykę i to jednak 43, czyli dawka paliwa. Pokazuje się z reguły, gdy jadę na nierozgrzanym silniku. Komuś jeszcze po minime wywala ten błąd?
    Smrodu paliwa nigdy nie miałem, może akurat pojawiła się jakaś nieszczelność? Ustaw rozrząd, zmień to koło pasowe, i wyreguluj zapłon lampą. Też mi wywalało checka, układ paliwowy lub jego obwód. Miałem ze 3 kości D15+ VTEC, każda za uboga się okazywała i były problemy z biegiem jałowym. Radzę zaplanować strojenie bo warto.

  6. #1306
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robkoo Zobacz posta
    mam pytanie odnośnie minime b7/y8. Czy do głowicy y8 pasuje ssący z6 ? Drugie pytanie odnośnie aparatu zapłonowego. Wyczytałem gdzieś, że podobno aparat b7 pasuje go głowicy y8, czy to prawda ? Jeśli nie, to czy mogę zastosować ten z6 do y8 ?
    kolektory ssace pasują
    przykładałem aparat b7 do głowicy i uszy aparatu pasują na głowicę y8 ,ja mam aparat założony z angielki P1K (taki sam w d16w4)
    z d16z6 nie pasuje do głowicy y8 na jedne ucho po sporej rzeźbie otworu

  7. #1307
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Vgen coupe
    Skąd
    Bytom
    Posty
    337

    Domyślnie

    czyli mogę swój aparat z b7 zostawić ?

  8. #1308
    Użytkownik Awatar MallyD16z9
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Ej2
    Skąd
    Ceków
    Posty
    89

    Domyślnie

    witam, mam EP2 D16v1
    - ssak y8
    - wydechowy chinol
    - klawiatura + wałek y8
    - wydech 2 cale od kolektora do końcowego na 1 przelotowym, końcowy oem Honda dwuruka.

    Będziemy to stroić na ECUMaster Det3, pytanie jak to z gazem (LPG) będzie grało?

  9. #1309
    Użytkownik Awatar podlez
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    robert
    Auto
    EG9 JRSC, CN2, GA3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    5,775

    Domyślnie

    Czy ktoś poleci mi zakład gdzie od A do Z zrobią mi minie w moim Logo? Mam kompletny motor d16z6 poza kompem. Motor wyjety z ej2 ale trochę kopcil na 10w40 stąd nie pełny swap a minime na początek. Z góry dziękuję za każdy namiar. Najlepiej dolnośląskie, ale mogę jechać dalej jak zakład sprawdzony.

  10. #1310
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Leserze, zrób sobie sam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •