Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Zapytanie o swap...

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie Zapytanie o swap...

    Mam pytanie odnośnie przekładki silników, mam civica coupe 6gen z silnikiem D16Y7 (105KM) i civica coupe 5gen z silnikiem vtec D16Z9 (125KM) i chciałbym w nich zamienić silniki. Pytanie czy robił ktoś taka operacje... u siebie?? Mianowicie czy wkładał ktoś silnik ze starszej budy do nowszej, jak z mocowaniami łap, elektryka (OBD1, 2), chciałbym się dowiedzieć czy ma to sens czy gra nie warta świeczki. Czy mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki?? W sumie to mam wszystkie części bo z jednego wyciągam i do drugiego wkładam, ale wolę się wpierw zastanowić 10x zanim zacznę działać. Wszystkich ekspertów proszę o pomoc.
    Z góry dzięki. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar hcc
    Dołączył
    Aug 2004
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FD7
    Skąd
    Wall Street
    Posty
    1,323

    Domyślnie

    sorry ze OT ale ja na twoim miejscu zostawilbym sobie 5gen civic-a nie zawracalbym sobie glowy przekladaniem tych silnikow- kupe roboty wbrew pozorom i czasu.
    Ale co do twojego pytania to powinien silnik i skrzynia pasowac na lapy, tylko musial bys przelozyc wiazke + kompa; bo D16Z9 to VTEC !
    Pozniej musisz oba silniki zarejestrowac do innych bud + badania techniczne .... ojoj mi by sie nie chcialo.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    nic nie musze rejestrowac bo to sa dopiero co sprowadzone i musze to zrobic przed przegladem, a zostawiam 6g na 100%

  4. #4
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    z zostawieniem 6g pomysl super - z przekladka silnika mniej zyskujesz 20KM - ale moze sie nie znam - bo roboty wpyte mimo ze masz jeden kolo drugiego - nie lepiej sprzedac 5gen i czesc kasy wsadzic w soft turbo? fajny silnik i mozna go fajnie wykrecic to moj apropozycja
    Pozdrawiam
    6g piekny /5 tez ale choruje na 6/

  5. #5
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    ja myśle że wiązka jest ta sama, tylko kompa trzeba przełożyć, reszta powinna pasować, przełożyć silnik razem z łapami.
    ARTX, musisz rejestrować dwa razy niestety. Najpierw zarejestrować u nas w kraju oba auta, najlepiej na jednego właściciela, a potem wniosek o (wyrejestrowanie silnika i zarejestrowanie drugiego) x2. Jak przełożysz silniki wcześniej, to potem będzie chyba bajzel w papierach, bo chyba przy rejestracji wpisują nr silnika z brief'u. :?
    SPPJ Member

  6. #6
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    ARTX z dokumentacja dobrze kombinuje bo o ile mi sie wydaje na Brief nie ma nr silnika. :wink: Niemcy uwazaja silnik za czesc wyminna - jest moc,moment itp ale nie nr!! Na rachunku pewnie tez nie ma nr-u :roll:

    nadal stawiam sprzedanie 5g z vteciem - wezmiesz lepsza kase, i TURBO do srebrnej strzalki:P

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    przemir ma racje - nigdzie nie ma nr silnika :lol:
    i dlatego tez chcem to zrobic przed I - przegladem :wink:

  8. #8
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    moim zdanim narobisz sie mocno - nie wiem czy bedziesz musial jakos kase komus dac czy sam to zrobic - mysle ze wartosc coupe z vteciem i bez to jakies 3tys /nie znam zamocno temotu cen/ale mysle ze z tym motorem i w takim stanie mozna wziasc sporo kasy. Zadzwon prosze np do Promotora/daje przyklad czy innego tunera ktory robil turbo w H/ zapytaj ile wyjdzie zalozenie turbinki, elektornika mały IC,wydech i tak bys przerabiał hehe i dopompowac go 0,6B.silnik z 5gen bys mogl rozbudowac - to turbo tez bedziesz mogl. Gdyby szlo o swapa na B16A2 glosowal bym za swapem a tak po raz enty /za co sorki/ glosuje na turbo!

  9. #9
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    zamiana głowic i kompa mniej kłopotliwa sprawa, o ile nie ma innych przeszkód (nie znam się)
    SPPJ Member

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    IMO szkoda pradu na taki zabieg.
    Nie jestem specjalnym fanem turbo w Hondzie, ale akurat ten silnik bym uturbial, a jesli juz zmiana silnika, to na B-serie.

    W kazdym razie, wracajac do pytania, to problemow duzych nie bedzie, bo jedno i drugie to D-seria SOHC, tylko ze Y7 nie ma VTEC'a (ale to jest drobiazg). Wymieniasz silniki ze skrzyniami, potem komputery, podpinasz cos, zeby wlaczalo vtec'a i tyle.

    Aha - jeszcze jedno - w 6G jest chyba immobiliser - nie wiem czy nastrecza to jakis trudnosci, ale warto o tym pamietac.

    EDIT: A zmiania glowic wcale nie bedzie mniej klopotliwa. Poza tym Artx'owi nie zalezy specjalnie na pozostawieniu org. numerow silnikow, bo i tak beda one zczytywane z natury przy pierwszym przegladzie.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •