Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Drgania na wolnych obrotach.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie Drgania na wolnych obrotach.

    Sie ma civicowe ziomki,

    na wolnych obrotach (~750-1000) przy rozlaczonym napedzie, drga mi kolo kierownicy. Amplituda drgan z 1 cm albo i wiecej. Bez kitu lata jak po*****a Mialem tak od kupna, zaczyna mnie to wkurzac. Da sie cos z tym zrobic? To jakies zuzyte poduszki, drazki nie wiem, cos takiego? Ogolnie caly samochod czuc ze drga. Nie jest to tragedia, ale przeciez tak chyba nie bylo od nowosci?

    Aha, przy okazji: jadac na wprost, kierownica jest minimalnie skrecona w lewo. Tez mnie to wkurza Jak sie to koryguje? Wystarczy odkrecic kierownice i cos przestawic, czy trzeba jakies wiekszych kombinacji?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Tomo
    Gość

    Domyślnie

    co do drgan to poducha pod silnikiem sprawdź ją

    co do kiery to jest to najprostrze wyjscie... odkręcić i wstawić w odpowiedniej pozyzji. ale za to z 2giej strony lepiej zeby zrobic to podczas geometrii zawieszki bo jak jest skrzywona to znaczy ze ktos w cos przywalił i nie zrobil geometrii :idea:

  3. #3
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    poduszka lub poduszki, sprawdź wszystkie, czy nie są zerwane. Ja mam dwie (pod skrzynią i po drugiej stronie) i drga przy ruszaniu bez gazu, na wolnych nie drga.
    wystarczy przełożyć kiere i po kłopocie. Nie koniecznie musiał ktoś przywalić Tomo, wystarczy że przy geometrii nie ustawili kierownicy prosto i tak już zostało, u mnie tak zrobili, bo nie chciało się kolesiowi odkręcać wszystkich tych ampuli wokół klaksonu (sport kiera )
    SPPJ Member

  4. #4
    Tomo
    Gość

    Domyślnie

    nie chcialo mu sie odkrecac??? nie zartuj... jak mu placisz za usluge to ma robic i **** cie to powinno interesowac czy jemu sie chce czy nie... Pozatym to wcale nie jest jakies skomplikowane to odkrecanie kilku srubek :roll:

  5. #5
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    tak, ale jak robisz coś za pół ceny, na szybkiego między innymi ustawionymi już samochodami, bo jesteś stałym klientem i masz w tym warsztacie dobre układy i zniżki, to czasem nie wszystko robią, tylko mi mówią, to już sobie sam zrobisz (czynności które faktycznie są do zrobienia samemu, bez większego problemu). Jakbym normalnie wstawił i powiedział ma być zrobione to i to, wtedy bym wymagał i płacił. A tak robie sobie z dojazdu, czasem jak jest miejsce wpadam sobie i sam coś robie, albo biore narzędzia (NP. OSTATNIO ŚCIĄGACZE DO SPRĘŻYN i sam w domu robie). Mam tam poprostu dobry układ. :wink:
    SPPJ Member

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Kierownica to prosta sprawa... Tylko ze k**** mac nie moge odkrecic tej sruby!! :lol:

    Zdjalem znaczek H, wzialem klucz 19mm i... nic. Ta srube sie odkreca normalnie (w lewo) ? Musze chyba na silke wiecej chodzic...

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    W każdym przypadku jak brakuje siły, wystarczy ramie przedłużyć, kawałek rurki twoim przyjacielem. :wink:
    SPPJ Member

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Wiem wiem, mialem fizyke
    Problem polegal raczej nie na braku sily na kluczu, tylko na tym, ze musialem trzymac druga reka kierownice

    Ale dalem rade. Spialem sie, prawie zesralem na siedzenie, ale dalem rade

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Moze to glupie pytanie... ale skad mam wiedziec i jak sprawdzic poduszki? 8)
    Ile kosztuja takie poduchy i czy sa zamienniki?
    Jak klopotliwa jest wymiana? Bo wydaje mi sie, ze cos na czym trzyma sie silnik, nielatwo sie wymienia..

  10. #10
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    silnik trzyma się na łapach (element gumowo- metalowy), ale czy są one też zwane poduszkami tego nie wiem (ale chyba też). Myśle jednak że te masz całe, bo ciężko coś tu urwać, chyba że przy ostrym dzwonie. Napewno poduszkami są te elementy od spodu silnika, które powodują, że silnik nie lata na boki i nie przenosi drgań na karoserie. Możesz je dojrzeć od góry, albo po od spodu (znajdują się tuż obok wahaczy). Jedna mocuje skrzynie do podłużnicy, a druga znajduje się analogicznie po drugiej stronie. Wygląda jak znaczek mercedesa :wink: (3 gumowe ramiona, a centralnie w środku umieszczona metalowa śruba). Jeśli jest zerwana to te gumy nie przylegają do siebie i ta śruba centralna lata wewnątrz na boki, przenosząc drgania na bude i koła. Widać to gołym okiem, ja to u siebie dostrzegam bez problemu. Nie ma problemu ze zdjęciem tego, bo silnik tryma się na górze na łapach. Wymiana takiej łapy sprowadza siędo wykręcenia 3 śrub.
    Są zamienniki, kumpel dowiadywał się w InterTeam, to kosztują do mojego jakieś 100-120zł/szt. w JC chcieli w detalu około 200zł. Problemem może być tylko oznaczenie która jest która, bo niektóe sklepy mają poronione oznaczenia (licząc przód raz stojąc przed autem, raz siedząc wenątrz auta, a innym razem stojąc np z boku, gdzie rozrząd jest przodem silnika, i wtedy oznaczają, która to jest np. lewa przednia) :shock: Najlepiej jakby mieli schemat auta w sklepie w katalogu, bo na 70% przypadku, cieć w sklepie popie****li i da złą, chyba że przyjdziesz ze swoimi na wzór.
    SPPJ Member

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •