Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: blad 9 Czujnik identyfikujący 1-szy cylinder

  1. #21
    Użytkownik Awatar luniz
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Luniz
    Auto
    EG9
    Skąd
    KR
    Posty
    98

    Domyślnie

    u mnie jest podobnie w weekend regulowalem zaworki bo myslalem ze to zaworki moze tak sie glosno zachowuja ale zaworki byly prawie oki, i dalej mam to samo najgorzej w okolicach okolo 3,5 tys obr mam ten sam blad ( odnosnie programu autodata sie nie przejmuj walki sa na pewno dobrze, sprawdzalem u siebie ) wyglada na to ze to lozysko w aparacie - najlepiej zabierz komus i sprawdz.. ja zamierzam w przyszly weekend to sprawdzic

  2. #22
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie,
    odświeżam trochę temat bo mam u siebie to samo. Czy ktoś z was już to zdiagnozował dokładnie i usunął usterkę? Ja swego czasu wymieniłem ten czujnik i wszystko było OK. Potem auto stało nie jeżdżone całą zimę i jak go odpaliłem to od razu wywalił błąd. Teraz autem jeździ żona i cały czas to szarpanie, aż do zapalenia checka. Mam wrażenie, że auto zaczęło więcej palić od tego. Będę wdzięczny za podpowiedź.

  3. #23
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    pali wiecej bo jezdzi w trybie check i to z bledem majacym wiele wspólnego ze spalaniem
    napisze po raz kolejny, albo czujnik, albo lozysko. Tak czy siak aparat do rozebrania, obczajenia i do regeneracji, albo wymiany.
    SPPJ Member

  4. #24
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że to nie czujnik. Strasznie ciężko go kupić. Poza tym wymieniałem go chwilę wcześniej i nie sądzę, żeby go szlag trafił.

    To łożysko da się kupić gdzieś w sklepie z łożyskami, czy tylko ASO? Ktoś w ogóle robił taką wymiankę?

    To może mieć też wpływ na moc?

  5. #25
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    ja oddawalem caly aparat do zakladu zajmujacego sie regeneracja aparatów zaplonowych. Dopasowali lozysko (2lata temu to byla cena 120zl u nich), rozebranie, wymiana, sprawdzenie, wyczyszczenie itd 150zl
    Najlepiej jakby oddac do takiego wlasnei zakldau caly aparat i zeby obejrzeli co jest nie tak. Ew przyczyna moze lezec gdzies na obwodzie elektrycznym tego ukladu (przetarty kabelek itp)
    SPPJ Member

  6. #26
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jutro się biorę za przegląd aparatu. Zobaczymy co w trawie piszczy. Jak uda się naprawić usterkę to podzielę się spostrzeżeniami.

    [ Dodano: Czw 11 Sty, 2007 ]
    No i po sprawie. Aparat rozebrałem, przejżałem, wymieniłem łożysko, oring na obudowie. Poskładałem wszystko dokładnie, poskręcałem jak trzeba (poprzedni właściciel chyba zaliczył poważną awarię aparatu, sądząc po jego stanie) i po problemie. Nie wiem czy to łożysko było przyczyną, ale profilaktycznie wymieniłem, bo i tak szumiało. U mnie prawdopodobnym winowajcą był element, z którego czujnik zczytuje sygnały. Zakładany jest na ośkę i trzyma się we właściwym miejscu dzięki takiemu okrągłemu klinkowi. Zdiagnozowałem, że ten element się przesuwał lekko po ośce i do tego, być może przez łożysko) oś miała delikatne luzy. Z tego powodu ta "pierdółka" w jednym miejscu nawet stykała się z czujnikiem i gubiła właściwą odległość od czytnika. Teraz "check" się nie zapala i autko śmiga aż miło.

  7. #27
    Użytkownik Awatar luniz
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Luniz
    Auto
    EG9
    Skąd
    KR
    Posty
    98

    Domyślnie

    No to poprosimy o opis jakis do tematu np. lozysk, moze jakies fotki, tak zeby ludziki mogly same sobie cos podlubac

  8. #28
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    Łożysko ma symbol 6001/012. Dosyć ciężko je znaleźć. Generalnie trzeba uważać, żeby wszystko dokładnie poskładać. Jest tam trochę rozbierania, ale jak ktoś ma trochę zdolności manualnych to da sobie śmiało radę. Opis tego procesu, umieszczony w jednym z postów na forum (taki z obszerną relacją zdjęciową) może spowodować więcej problemów przy składaniu niż się zakładało. Dobrze, że się nie opierałem na tym, bo dużo więcej kombinacji by mnie czekało. Niestety nie porobiłem zdjęć, ale generalnie trzeba rozebrać aparat prawie na części pierwsze i wtedy uzyskamy dostęp do łożyska.

    Łożysko mogę załatwić w cenie 40 zł. Jest nietypowe i dosyć ciężko je dostać. Jak ktoś będzie miał problemy to jego wymiany też mogę się podjąć za jakieś 60 zł.

  9. #29
    Użytkownik Awatar k0st3k
    Dołączył
    Nov 2005
    Imię
    Maciej
    Auto
    Dyno Blue FA5
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Posty
    994

    Domyślnie

    wymienilem łożysko i czek się nie swieci....jaka ulga

    koszt 1 szt 10 zł



    łożysko jakie potrzeba to 60 01 Z. jak tak powiesz to beda wiedziec o co chodzi




    Zdiagnozowałem, że ten element się przesuwał lekko po ośce i do tego, być może przez łożysko) oś miała delikatne luzy. Z tego powodu ta "pierdółka" w jednym miejscu nawet stykała się z czujnikiem i gubiła właściwą odległość od czytnika
    tak samo umnie

    pozdro

  10. #30
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    koszt 1 szt 10 zł
    To ci się cena trafiła. Ja szukałem co najmniej w kilku miejscach i powiem ci, że wszystko w okolicach 35-40 zł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •