Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Zabezpieczenie Civica

  1. #1
    Użytkownik Awatar PAT
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,128

    Domyślnie Zabezpieczenie Civica

    mam nastepny problem, poniewaz wartosc mojej maszyny skoczy do gory przez wartosc gratow nalezaloby ja odpowiednio zabezpieczyc, nie mam narazie nic tylko zwykly imobilizer, co myslicie potrzebuje cos skutecznego co zniecheci zlodzieje do odjazdu moim autkiem..jakie alarmy sa dobre albo inne alternatywne zabezpieczenia?? please help no i koszty montazu tez mozecie pisac orientacyjnie

    dzienx z gory

  2. #2
    Jugo
    Gość

    Domyślnie

    Jednym z alternatywnych zabezpieczen jest wylacznik napiecia pompy paliwowej. wylacznik gdzies umiescisz w malo dostepnym i niewidocznym miejscu.

  3. #3
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie

    Odcięcie pompy w jakimś ukrytym miejscu, blokada kierownicy, blokada pedałów, blokada skrzyni + alarm - na pewno nie uniemożliwią odjechanie, ale sporą część amatorów cudzych samochodów zniechęci. Nie wiem jak wygląda dokładnie sprawa, ale możesz też się dowiedzieć jak dodatkowo ubezpieczyć samochód. I nie wpadać w paranoje z zabezpieczeniami - jak ktoś sie uprze to i tak samochód weźmie - np. na lawete. W miarę rozsądny zestaw - immo, blokada skrzyni biegów, alarm i odcięcie pompy + ewentualnie jakaś dodatkowa opcja w ubezpieczeniu.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Peter
    Dołączył
    Aug 2004
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    V For Volvo
    Skąd
    Z Warszawy
    Posty
    3,047

    Domyślnie

    Zabieraj kierownice ze soba

  5. #5
    Użytkownik Awatar emg
    Dołączył
    Aug 2004
    Auto
    k & k
    Skąd
    www.dohcvtec.pl
    Posty
    2,927

    Domyślnie

    1. Blokada skrzyni biegów np. tytan dipol (350zł),
    2. ukryty wyłącznik na pompę lub rozrusznik (100zł na przekaźniku z awaryjnym włączeniem w razie awarii przekaźnika lub włącznika),
    3. alarm z funkcją porwaniową (600zł seo, predator, tytan max ultra z czujnikami ruchu, wstrząsówka i podłączeniem c.z. bez dodatkowego siłownika)
    4. alarm bez porwaniówki (500zł, j.w.)

    Dodatkowo 2 klaksony od żuka/nysy i masz hałas jak diabli.

    Urządzenia atestowane, niezawodne itd itp.
    Ceny we wrocku, nie wiem jak w wawie.

  6. #6
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Ja za alarm SEO Symphony (z antyporwaniem) dałem 400PLN w Białymstoku (z założeniem). Inna sprawa, że mi go jakimś sposobem podtopiło Ale już znowu działa i jest OK. Niestety po ostatnim przeżyciu szukam też sposobu, żeby złodziejowi nie chciało się wybijać szyby :/
    BTW, zapytaj się Maro na forum, czy nie ma jakiejś promocji na alarm, on w tym siedzi...

  7. #7
    Użytkownik Awatar PAT
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emg
    alarm z funkcją porwaniową (600zł seo, predator, tytan max ultra z czujnikami ruchu, wstrząsówka i podłączeniem c.z. bez dodatkowego siłownika)
    a mozecie jakies zdjecie zestawiku albo dokladna nazwe danego produktu bo ja sie ni cholery nie znam na tym a potzreba mi czegos takiego


    Cytat Zamieszczone przez emg
    ukryty wyłącznik na pompę lub rozrusznik (100zł na przekaźniku z awaryjnym włączeniem w razie awarii przekaźnika lub włącznika),
    brzmi ladnie ale mozesz to opisac ladniej i dikladniej, jakis przyklad wykonania czy to nie nawali w sensie ze sam sobie nie poradze, wiem napisane jest ze z awaryjnym wlacznikiem...ale mimo to, jakis schemat albo kto mi to wawie zrobi albo okolicy i ile kosztuje ten alarm porwaniowy??

  8. #8
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Tu masz trochę o tych alarmach:
    http://www.atech.opole.pl/html/zabez.htm

    Zestawiki masz na Allegro. Przykładowy: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=42363298


    Co do odcięcia paliwa, to chyba Sajens coś kombinował, pisał o tym na forum. Poszukaj na technicznym.

  9. #9
    Użytkownik Awatar emg
    Dołączył
    Aug 2004
    Auto
    k & k
    Skąd
    www.dohcvtec.pl
    Posty
    2,927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PAT
    czy to nie nawali w sensie ze sam sobie nie poradze,
    Poradzisz poradzisz. Zamontowałem takich wyłączników chyba ze sto i tylko jeden switch się zwalił - dlatego awaryjne wyłączenie. Otóż zasada działania takiego wyłącznika jest następująca: włączamy zapłon, włączamy rozruch (nic się nie dzieje) naciskamy i trzymamy na czas rozruchu switch. Po odpaleniu puszczamy switch i już. Wyłączając zapłon automatycznie się blokuje - przy każdym rozruchu naciskamy switch.
    Dobry warsztat alarmowy powinien Ci to zrobić bez problemu. Jak coś to pisz na priwa - spróbuję zrobić schemacik

    Co do odcięcia pompy paliwa - można zablokować cały przekaźnik i wtedy po włączeniu zapłonu świeci cały czas check, po wyłączeniu blokady gaśnie, albo samą pompę, można zablokować komputer, zmienić piny w komputerze jak ktoś przyjdzie ze swoim itp. sposobów jest dużo.

    Jutro zobaczę nazwy i ceny samych urządzeń i napiszę na prv

  10. #10
    Użytkownik Awatar PAT
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,128

    Domyślnie

    a co myslicie o tym zestawie: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41502453 ??

    a o blokade skrzyni biegow chodzi o ten model: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41746270

    a jak wychodza koszty montazu takiego alarmu i blokady skrzyni biegow???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •