Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: wymiana szkła(wkładu) od lusterka

  1. #1
    Użytkownik Awatar bowwer
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wojciech
    Auto
    MB9 D15Z8
    Skąd
    Kwidzyn
    Posty
    140

    Domyślnie wymiana szkła(wkładu) od lusterka

    Dziś przy mrozie -27 skrobałem delikatnie lusterka no i od kierowcy lewe mi pękło na pół.
    Czy ktoś miał już doczynienia z wymianą szkła w lusterku, jeśli tak jak to się robi?

    Dziękuje za każdą pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Jacobs34
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Łódź
    Posty
    300

    Domyślnie

    Wydłubujesz szkło, a następnie najlepiej jest odkręcić lusterko i w domu za pomocą opalarki podgrzać tą obudowę w której jest osadzone szkło i delikatnie je wcisnąć i pozaginac te ranty żeby sie trzymało. Nie proponuję wyjmowac tego plastiku z lusterka i wkładac do niego szkło a potem wciskać to w lusterko spowrotem bo pęknie Ci znów szkło przy wciskaniu tego wszystkiego w lusterko Mam nadzieje że pomogłem...?

  3. #3
    Użytkownik Awatar bowwer
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wojciech
    Auto
    MB9 D15Z8
    Skąd
    Kwidzyn
    Posty
    140

    Domyślnie

    Będe to robił w garażu z suszarką. Więc mówisz że tak jak mam wydłubać stare szkło normalnie np. śrubokrętem płaskim? Mam nowy wkład bez tego plastikowego rantu, jak je założyć na nowe i w którym momencie? A o plastik to mi chodzi na szkle co jest.. ta jakby gumowa osłona, o to Ci chodziło?

    A nie można lusterka wziąść na dól(szkło opuścić na dół i w szczeline między obudową a lusterkiem)i płaskim śrubokrętem po podgrzaniu je podwarzyć ?

    Wydłubać stare i wmontować nowe? W te miejsce wydłubane oraz do montażu użyć silikonu tak?
    Jak to pokolei mam wykonać?
    Ostatnio edytowane przez bowwer ; 25-01-10 o 16:21

  4. #4
    Użytkownik Awatar Daniel_mg
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    IV gen -> EJ9 -> EJ6
    Skąd
    Murowana Goślina
    Posty
    45

    Domyślnie

    O przyda mi sie też podpowiedz jak to zrobic ktos mi uszkodził wkład... Czyli najpierw trzeba rozbic do konca lusterko i je wydłubac?? czy da sie jakos całe szkło wyjac?

  5. #5
    Użytkownik Awatar bowwer
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wojciech
    Auto
    MB9 D15Z8
    Skąd
    Kwidzyn
    Posty
    140

    Domyślnie

    Więc prosimy o pomoc.. jak to dokładnie zrobić? Rozbić je całe? A tą obramówkę wkładu jak ją założyć na nowe lusterko? Prosimy o pomoc krok po kroku

    Dzięki

  6. #6
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Demontujesz ta osłone gumowa czyli wkład, najlepiej odkrecic całe lusterko i na spokojnie rozkręcić wszystko. Schematy są w manualu US. Stare jeśli pęknięte wydłubujesz zwyczajnie, czyścisz wkład ogrzewasz suszarka, troche silikonu jakiegś od dołu dajesz w widoczne punkty(na wkładzie), potem wciskasz lusterko powoli aby nie połamać. Robiłem już operacje 2 razy i wszystko git.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Jacobs34
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Łódź
    Posty
    300

    Domyślnie

    Jak wciskasz szkło to wydaje mi się że najlepiej jest zaczynać od tej strony najwęższej, czyli najbardziej wysuniętej na zewnątrz. Też niedługo będe je wydłubywał bo zakładam ogrzewanie lusterek A takto dokładnie jak wyżej troszkę silikonu pod spód i delikatnie nagrzewając wciskasz szkło im bardziej podgrzejesz plastik to łatiwej szkło wejdzie i nic na siłe, POWODZONKA

  8. #8
    Użytkownik Awatar bowwer
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wojciech
    Auto
    MB9 D15Z8
    Skąd
    Kwidzyn
    Posty
    140

    Domyślnie

    OK dzięki. Tak zrobię jak będe miał garaż załatwiony bo swojego nie mam. Wezmę suszarkę i będę próbował odkleić stare.
    Na starym wkładzie jest nałożona jakby izolacja na niej wokoło. Jak ją zdjąć by nałożyć ją nowy wkład? Także podgrzać i nałożyć na nowy wkład? Czy to już stracę?

  9. #9
    Użytkownik Awatar wojtasCiviC
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    D13B2
    Posty
    954

    Domyślnie

    wg nie jest za zimno żeby montować wkład do lusterka, jest bardzo duże prawdopodobnieństwo że pęknie, wg mnie najlepiej zdemontować lusterko i zrobić to w domu a nie w garażu, zamieszczam slideshow jak ja to robiłem, widać też jak zamocowałem mate do podgrzewania lusterka, może Ci Jacobs34 też slideshow w czymś pomoże, mam nadzieję że znajdziecie odpowiedz na wszystkie pytania, a wkład wklada się zaczynając od tego najcieńszego miejsca, gdyż tam plastik jest najmniej plastyczny po podgrzaniu, przed montażem wkładu trzeba naprawdę dobrze rozgrzać obudowę żeby była plastyczna

    http://img211.imageshack.us/slidesho...d=dscf4954.jpg

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mój białas: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=52170

  10. #10
    Użytkownik Awatar Daniel_mg
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    IV gen -> EJ9 -> EJ6
    Skąd
    Murowana Goślina
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dzięki „WojtasCiviC”. Teraz to już wiem jak się do tego zabrać i może od razu pomyśle o zamontowaniu podgrzewania. Bo skrobanie lusterek jest dość niewygodne. Do takiej maty rozumiem ze jakiś nowy włącznik poprowadziłeś?? Lusterka mam sterowane elektrycznie a takie podgrzewanie to dodatkowy bajer. Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •