Strona 2 z 126 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1256

Wątek: Tarcze i klocki...co się teraz rozsądnie kupuje ?

  1. #11
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Ja polecam gladkie EBC z Premierem.

    Wg mnie bdb zestaw.

    Premiera mialem przy 242mm z Brembo Maxem, pozniej przy 262mm z gladkim Brembo i poczatkowo przy 282mm z gladkim EBC, po czym wlozylem DS Performance.

    Premier wg mnie bardzo dobry klocek i spokojnie spelni Twoje oczekiwania po tym co wymieniles w pierwszym poscie, gladkie EBC polecam z tego wzgledu, gdyz moje obecne po ponad 30kkm niemal nie wykazuja zuzycia, rant jest minimalny i nie ma absolutnie zadnych bic.

    Ja bym bral EBC + Premiera. Z tym, ze przy Premierze nie ma co ukrywac, ze musisz sie liczyc ze sporym pyleniem, zreszta przy DSach wcale nie jest mega lepiej Ja felgi myje raz w tygodniu, gdzie wystarczy tylko potraktowac je szprajem do felg i cisnieniowka, wszystko elegancko schodzi, jak pojezdzisz dluzej to musisz sporo sie naoperowac gabka zeby wszystko ladnie zmyc.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  2. #12
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    a jak wypadają klocki Boscha na tle Ferrodo ?? jakość, wytrzymałość, pylenie...

    i dla czego produkty ATE z tej samej półki, są średnio 100 pln droższe od konkurencji...w czym są one lepsze ?

    taka tarcza gładka EBC 250 pln a gładka ATE 340 pln...

    to samo klocki...EBC, Bosch, Ferrodo 140-160 pln...ATE prawie 250 pln...

    warto płacić za ATE więcej siana ?

  3. #13
    Użytkownik Awatar Dealer
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    marcin
    Auto
    Dc5 & Is220
    Skąd
    okolice wawy
    Posty
    1,526

  4. #14
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dealer Zobacz posta
    to ATE na allegro jest dziwnie tanie...w większych sklepach produkty są droższe.

    czyli mamy do wyboru

    tarcze:

    - EBC
    - Bosch
    - Lucas
    - ATE

    klocki:

    - Ferrodo
    - Bosch
    - ATE

    na chwilę obecną skłaniam się do gładkiej tarczy EBC + klocek F.Premier lub Bosch...ale chętnie wysłucham dalszych propozycji

  5. #15
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [H
    Dylu [H];887360]taka tarcza gładka EBC 250 pln a gładka ATE 340 pln...
    ATE musiało zdrożeć. Ja za gładkie ATE 262mm płaciłem 260zł. (nie z allegro)

    Dylu mysle, ze nie masz sie nad czym zastanawiac. Jesli tarcza gładka EBC jest troche tańsza od ATE to bierz EBC.
    Jesli klocki Ferodo DS Performance sa dla Ciebie zbyt drogie(ciekawe ile teraz kosztują skoro Premier sa po 140-160zł mysle ze DS.Perf 2x tyle) to bierz Ferodo Premier - do normalnej jazdy, sprawdzony i dobry klocek (wg. mnie sporo lepszy od EBC black).

    p.s EBC black po kilku tysiacach km. zaczeły się kruszyć (choc jeździły na mocno zużytej tarczy- praktycznie takiej do wyżucenia)...oczywiscie pomijak juz to, ze wystarczylo zahamowac raz ze 140 zeby pedał hamulca zamienił się w gąbke.

    Na klockach Bosh'a ani klocach ATE nie jeździłem a o klockach Lucas nie slyszalem zbyt przychylnych opinii wg. mnie kazdy z nich będzie gorszy od zwyklego i dobrego Ferodo Premier.

  6. #16
    Użytkownik Awatar SajmonLP
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    2.5T 305hp/475nm
    Skąd
    Poznań!
    Posty
    2,489

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item898408896_...vic_rover.html myśle ze dobry pakiecik jak juz wyżej pisano - sprawdzony, jednak nie ten model...

  7. #17
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    tarcze Brembo made in Poland bo teraz tylko takie są te gładkie...nie dzięki

  8. #18
    Użytkownik Awatar SajmonLP
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    2.5T 305hp/475nm
    Skąd
    Poznań!
    Posty
    2,489

    Domyślnie

    to czym sie roznia o np tych http://www.allegro.pl/item886136009_...eg_eh_ej9.html ?? poprzendie to jakies gorsze wykonanie czy co ?

  9. #19
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    Sajmon tamte to Brembo gładkie (moze i MadeInPoland ) a te co dales tutaj to Brembo Max czyli nacinane.(gdzie produkowane są Max'y to nie wiem)

  10. #20
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SajmonLP Zobacz posta
    to czym sie roznia o np tych http://www.allegro.pl/item886136009_...eg_eh_ej9.html ?? poprzendie to jakies gorsze wykonanie czy co ?
    te najtańsze Brembo robione są od pewnego czasu u nas w kraju z gorszej mieszanki, przez co szybką się gną...jak jest z innymi modelami, tego nie wiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •