Strona 3 z 126 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1256

Wątek: Tarcze i klocki...co się teraz rozsądnie kupuje ?

  1. #21
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [H] Dylu [H] Zobacz posta
    tarcze:
    - EBC
    - Bosch
    - Lucas
    - ATE

    klocki:
    - Ferrodo
    - Bosch
    - ATE

    na chwilę obecną skłaniam się do gładkiej tarczy EBC + klocek F.Premier lub Bosch...ale chętnie wysłucham dalszych propozycji
    i to bedzie chyba ok ( tarczy EBC + klocek F.Premie)
    osobiście używałem i z listy wykreśliłbym klocek i tarcze ATE (mimo, iz wczesniej je chwaliłem... )z perspektywy czasu i uzytkowania uważam, że one dają rade ale do seryjnej (moze lekko dynamiczniejszej ) jednostki do 150KM - dalej słabo sie robi...

    ponadto dałbym jeszcze taka propozycje:
    dobry klocek + słabsza tarcza i jej czestsza wymiana (nie zdązy sie pogiąć)
    sam juz pisałem kiedyś, że nie tyle z oszczędnosci co w zwiazku faktem, że wymiane musiałem zrobić "na już" nie miałem gdzie na szybkosci kupic tarcz i klocków jakie chciałem i kupiłem najtańsze w IC (komplet 220zł bez zniżek) i najtańsze klocki (IFK czy cos takiego za 80zł)
    okazło sie, że zrobiłem na tym juz pona 12 tys km - w tym 5-6 x trac day i tarcze jest prosta aklocek zaczyna sie własnie kończyc. I naprawdę nie mogę narzekać na hamowanie w jeździe drogowej a i na próbach dawało rade.

    Idąc tym tropem kupiłem na ten sezon lepszą wesję IC (SPEEDMAXy), które własciwie wszyscy chwala - cena jest naprawdę korzystna do jakości - komplet tarcz do ITR to... 180 zł - taniej dużo niż dobre klocki.......
    i dodałem klocek Ferodo DS Performace
    na zestawie nie jeździłem (nie założony)
    ale cena w Twoich granicach finansowych - warto sie zastanowic...
    tyle, ze ja raczej staram sie dbac o hebel - chłodze jak moge itd (choc nie wzbraniam się przed używaniem

    są 2 aspekty jeszcze:
    1 - każe heble da sie zajechać na amen
    2 - może warto kupowac tansze tarcze i czesciej je wymieniac bo ma sie ciągle nowe tarcze w sumie - i grube i proste...

  2. #22
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Cholera Lucek był pierwszy :P

    Ja do swojego auta, które służy głównie do upalania kupiłem komplet JC + Premiery.
    Dlaczego tarcze JC?
    - nie słyszałem o tarczach które by się nie pogięły (oczywiście nie mówię tu o ceramikach lub cudach za chore $$$)
    - za komplet np EBC mogę mieć 2 kpl JC, koszt wymiany 0 bo wymienia się samemu, a ma się cały czas świeże i grube tarcze które mają większą pojemność cieplną niż zjechane "markowe"
    - nie są nacinane więc nie zedrą za szybko klocka (dla fanów sportowego wyglądu są JC nacinane pod nazwą speedmax)
    - wątpię bym zauważył różnicę pomiędzy nimi a czymś "markowym" w cruisingu po mieście, a na tor jeżdżę dla zabawy a nie po puchary

    Dlaczego klocki Ferodo Premier?
    - wg mnie b dobry stosunek jakość/cena
    - nigdy mnie nie zawiodły

  3. #23
    Użytkownik Awatar Jarek
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    164

    Domyślnie

    Podtrzymam to co napisałem, jak ma być zwykład gładka tarcza, to nie będzie tam rewelacji. Niezależnie od firmy. Nikt nie używa super stopu do zwykłych gładkich tarcz. Jakby zrobili gładkie tarcze z tego, co robią Brembo ORO i byłyby one droższe dwuktortnie od zwykłych gladkich, to by były warte dopłaty. Ale takich nie robią. Prędzej bym się rozejrzał za tarczą nawęglaną, jesli z gładkich miałbym coś przebierać.

    Na EBC ( każde ) znajdę Ci tyle samo, jak nie więcej opinii o pogiętych tarczach, co na gładkie Brembo. Żadna zwykła tarcza, troszkę pomęczona nie wykaże się jakąś ponad przeciętną wytrzymałością. Różnią się one, jak dla mnie marketingiem, a co za tym idzie, i ceną.

    Jak już poważnie się zastanowić nad czymś ciut droższym i sensownym to bym poszedł w stronę Brembo MAX. Nacinana tarcza Brembo, zabezpieczona czymś antykorozyjnie. Nacinane tarcze nie zjadają tak klocków, jak nawiercane, ale w porównaniu do gładkich na pewno będą szybciej klocki zjadały i będą głośniejsze heble od tarczy gładkiej. Do takiej tarczy wybrałbym coś ciut mocniejszego, twardszego np klocek Textar'a.

    EBC czarny to chyba największy samobój, jaki można sobie strzelić, z zielonym bywa różnie, zależnie od kierowcy ( dla jeźdzących powoli, jest ok, jak ktoś trochę dusi, szybko się skończy ), a czerwony ma pewną wadę, dla jeźdzących powoli bardzo istotną.
    Tani i sprawdzony klocek to Premier i Textar ( ponoć dla Bosch'a klocki Textar robi ).

    Kup coś firmowego, ale prostego ( gładka ) i taniego + delikatny Ferodo Premier,
    albo Brembo MAX + Textar ( twrdszy klocek, ale daleko mu do EBC GS pod tym względem ).

    Może Ci się wydawać przesadne, a może nie, ale zmierz bicie i zniweluj je przy montażu, stracisz najwyżej trochę czasu. To + układanie to podstawa. Do tego jeszcze odpowiednie smary przy montażu. I konieczne sprawdzenie, jak tloczki chodzą, stan i działanie prowadnic, odpowiedni smar i dobre gómki na prowadnicach.

  4. #24
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Zobacz posta
    Kup coś firmowego, ale prostego ( gładka ) i taniego + delikatny Ferodo Premier,
    albo Brembo MAX + Textar ( twrdszy klocek, ale daleko mu do EBC GS pod tym względem ).
    To tez jest jakaś opcja z tym kupowaniem najtańszych tarcz jakie tylko są i wymieniania ich niemal non stop ale ja mimo wszystko wybrał bym coś markowego.

    Widzę, że napisałeś o EBC Green Stuff a to akurat syf aż miło i nie wart nawet połowy ceny jaką sobie za niego życzą, jak dla mnie GS w niczym nie przebija Premiera, kosztuje niemal tyle samo co DS Perf który GSa bije pod każdym względem, naoglądałem się rozwarstwionych, popalonych GSów i to nie tylko w Hondzie i nie podczas upalania na torze tylko przy dynamicznej jeździe miejskiej.

    Nigdy w życiu GSów !!!
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  5. #25
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    To tez jest jakaś opcja z tym kupowaniem najtańszych tarcz jakie tylko są i wymieniania ich niemal non stop ale ja mimo wszystko wybrał bym coś markowego.
    No bez przesady, że non stop. Chłopaki jeżdżą i dają radę. Wg mnie spokojnie sezon można przejeździć, nawet ostrzej.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Dareko87
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Dariusz
    Auto
    SiR-S & Type-R FN2
    Skąd
    ホン
    Posty
    3,119

    Domyślnie

    Polecam od siebie


    brembo ORO + Ferodo DS performance

    tarcza nie do zakatowania, klocek dosc miekki

    Hamowanie naprawde dobre przy tarczy 262 z pzodu



    EDIT

    nie kupuj brembo MAX (gna sie)

  7. #27
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    dzięki za rady

    to zawęzimy w takim razie trochę grono podejrzanych do 2 zestawów...

    gładkie tarcze EBC + klocki Ferodo Premier

    nacinane tarcze Speedmax + klocki Ferodo DS Performance

    tylko teraz pod kątem tej drugiej opcji pojawia się pytanie, czy aby tarcza, która ma ruszoną strukturę nacięciami i nawierceniami, nie będzie bardziej podatna na wyginanie się ??

    Cytat Zamieszczone przez Dareko87 Zobacz posta
    Polecam od siebie


    brembo ORO + Ferodo DS performance
    ORO jest za drogie dla mnie, ale dzięki
    Ostatnio edytowane przez [H] Dylu [H] ; 26-01-10 o 11:08 Powód: Automerged Doublepost

  8. #28
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    lub EBC + DS Perf.

  9. #29
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafix Zobacz posta
    lub EBC + DS Perf.
    nie, to już przekracza o ponad 100 pln założony budżet, a różnicy nie będę za pewne czuł.

  10. #30
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kenny Zobacz posta
    No bez przesady, że non stop. Chłopaki jeżdżą i dają radę. Wg mnie spokojnie sezon można przejeździć, nawet ostrzej.
    Może źle się wyraziłem ale chodziło mi dokładnie o to co napisałeś, że takie najtańsze tarcze JC itp to sezon i śmietnik

    Cytat Zamieszczone przez [H] Dylu [H] Zobacz posta
    to zawęzimy w takim razie trochę grono podejrzanych do 2 zestawów...

    gładkie tarcze EBC + klocki Ferodo Premier

    nacinane tarcze Speedmax + klocki Ferodo DS Performance
    Ja bym brał EBC z Premierem. A co do Speedmaxów to jeśli miał byś je brać to bym mocno się zastanowił nad Mikodą wg mnie Mikody są lepsze niż Speedmaxy.

    Mikoda z Premierem też wyjdzie śmiesznie tanio i będzie ok, z DSem wyjdzie o jakieś 150-200zł drożej i też będzie ok.

    JA Speedmaxów bym nie kupił..
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 26-01-10 o 12:40
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •