Strona 1 z 126 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1256

Wątek: Tarcze i klocki...co się teraz rozsądnie kupuje ?

  1. #1
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie Tarcze i klocki...co się teraz rozsądnie kupuje ?

    Temat zbiorczy poruszający tematykę elementów eksploatacyjnych układu hamulcowego
    Ostatnio edytowane przez [H] Dylu [H] ; 09-06-11 o 15:17

  2. #2
    Użytkownik Awatar bulikcbr
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EG4 ,Lex IS200
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    263

    Domyślnie

    klocki ferodo premier.Osobiscie polecam u mnie wytrzymały 60 tyś

  3. #3
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    Ja kupiłem tarcze ATE gladkie i klocki Ferodo DS Performance. (tarcza 262mm)
    Klocki drogie bo 350zł na przód ale naprawde warto...w porównaniu do EBC black czy Ferodo Premier, ktore mialem wczesniej - nie ma porównania...te hamuja duzo lepiej z kazdej prędkości i przede wszystkim bo dobrym dotarciu nawet dwukrotne hamowanie ze 170km/h do zera nie spowodowało jakiegos zauważalnego zmięknięcia pedału hamulca...jedno hamowanie z 200km/h do zera także a jesli robiłem to na klocku EBC black odrazu czułem ze pedał jest gąbczasty.
    Co do tarczy to różnym ludziom różne tarcze sie gną...ale jesli mówisz ze nie potrzebujesz do upalania po torach to gladka ATE/EBC Ci wystarczy(chyba, ze stać sie na Brembo ORO) tylko warunek taki, ze po zalozeniu(poprawnym) nowych klockow i nowej tarczy trzeba to przez pierwsze 250km deliktanie dotrzec i NIE trzymac nogi na hamulcu. Ja tak zrobilem i jest bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Barti88 ; 25-01-10 o 17:20

  4. #4
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    to, że klocki i tarcze trzeba ułożyć to wiem oczywiście

    350 pln za same klocki to sporo, chcę wydać góra 500 pln za całość, a jak można coś sensownego kupić jeszcze taniej to oczywiście proszę pisać

  5. #5
    Użytkownik Awatar Jarek
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jak takie podejście, to z allegro zestaw:
    Gładkie Brembo + Ferodo Premier za ~300 ( tak z głowy ta cena ). Ewentualnie jeśli znajdziesz tam w podobnej cenie gładkie ATE + Ferodo Premier. Ale jak dla mnie gładka Brembo/ATE/EBC będą podobnej jakości. Brałbym to, co taniej, jeśli chodzi o tarcze. Tylko załóż to z użyciem miernika zegarowego... Ale to pewnie wiesz. A cudowane tarcze na codzień w mojej ocenie nie mają racji bytu.

    Jak będziesz kupował odddzielnie, to tak tanio nie kupisz.

  6. #6
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [H
    Dylu [H];887070]chcę wydać góra 500 pln za całość
    uwierz mi ze warto dołożyć i za 600zł z "groszami" kupic dobrą gładką tarcze i klocek Ferodo DS Performance bo na pewno poczujesz zdecydowana poprawie hamowania.

    Ale jesli nie to za 400zł gładka tarcza ATE/EBC(ok.260zł) i klocek Ferodo Premier(pewnie ok. 120zł).
    Zwrócł bym uwage też na klocek Mintex'a(zwykly zamiennik serii)...kiedys kupowałem (od usera civic45) klocki Mitex do Civica 7gen. i calkiem dobrze sie sprawują a po przebiegu 50tys jest ich jeszcze troche.

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Zobacz posta
    Gładkie Brembo
    nie wiem gdzie teraz te tarcze produkują ale swojego czasu nikt ich nie polecał bo rozlewali to w Piasecznie i jakość znacznie odbiegała od tych Brembo produkowanych w Italii...także jesli nie są Made in Italy to bym je odpuścił.

  7. #7
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Zobacz posta
    Jak takie podejście, to z allegro zestaw:
    Gładkie Brembo + Ferodo Premier za ~300 ( tak z głowy ta cena ). Ewentualnie jeśli znajdziesz tam w podobnej cenie gładkie ATE + Ferodo Premier. Ale jak dla mnie gładka Brembo/ATE/EBC będą podobnej jakości. Brałbym to, co taniej, jeśli chodzi o tarcze. Tylko załóż to z użyciem miernika zegarowego... Ale to pewnie wiesz. A cudowane tarcze na codzień w mojej ocenie nie mają racji bytu.

    Jak będziesz kupował odddzielnie, to tak tanio nie kupisz.
    te zwykłe Brembo odpadają, bo są za miękkie. Kiepskie opinie o tych tarczach krążą...

    a z tym miernikiem już tak nie odpływajmy, nie widziałem jeszcze, żeby ktoś używał takich przyrządów pomiarowych, przy wymianie zwykłych tarcz i klocków

  8. #8
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [H
    Dylu [H];887108] nie widziałem jeszcze, żeby ktoś używał takich przyrządów pomiarowych, przy wymianie zwykłych tarcz i klocków
    bo nikt nie uzywa pewnie a czasem moze by bylo warto.
    ja nie uzywalem ale bardzo dokladnie wyczyscilem piaste wiertarką z drucianą szczotką, odtluscilem tarcze i spokojnie dotarłem (moze to głupie ale z "instrukcją w ręku"). Teraz nic nie bije i jesli cokolwiek zacznie to przynajmniej będe pewny ze nie z błedy przy montazu czy docieraniu tylko z przepracowania materiału.

  9. #9
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    chcesz super i tanio, a tak to nawet w Erze nie ma

    jedyna tarcza z tych które testowałem, a o której złego słowa nie moge powiedziec to EBC Ultimax (nie wiem jak inne EBC)
    Na obecnych przejechałem 50tysi !!! i jeszcze są nacięcia. Pewnie na lato kupie nowe, takie same.

    OEM, Brembo, ATE wszystkie się "gięły" i było bicie przy hamowaniu



    Klocek teraz kupiłem EBC Black i tak jak tu wspominano, jest dno, przy hamowaniu z duzej predkosci pedał mięknie :/ Nie mialem tego na Redach, ani na Ferodo, a najlepiej hamowalo mi sie na Boshach !!!
    SPPJ Member

  10. #10
    Użytkownik Awatar [H] Dylu [H]
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    CL9 & CB600F
    Skąd
    MMz
    Posty
    4,675

    Domyślnie

    nie chcę super i tanio, bo wiem, że tak się nie da...chcę rozsądnie.

    EBC Ultimax kosztują prawie 700 pln za same tarcze...to nie dla mnie :P

    co powiecie na taki zestaw:

    gładkie tarcze EBC i klocki Bosch lub Ferrodo Premier

    z kolei na EBC Black jest dobra promocja...100 pln za kpl, ale jak nie polecacie to odpuszczę...

    jest jeszcze propozycja na gładkie tarcze ATE lub Bosch.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •