Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Hybrydowa skrzynia biegów Accord

  1. #1
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie Hybrydowa skrzynia biegów Accord

    Witam.
    Zainteresowała mnie sprawa zrobienia hybrydowej skrzynki w Accordzie. O ile ten temat odnośnie Civiców jest rozeznany na tym forum, o tyle podobne info odnośnie Accorda jest raczej skromne :roll:
    Czy ktoś robił coś takiego w swoim Accordzie? Czy w ogóle skrzynie oraz elementy skrzyń np. w IV i V gen są wymienne jak również w wersjach EU i USA?
    W mojej HA mam silnik 1,8 i zamiast inwestować w jakieś doloty i wydechy może lepiej jest zrobić hybrydę? :wink:
    Choć może z racji posiadania słabszego silnika to skrzynia już jest dość "krótka"?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    elementy sa wymienne, wersji skrzyni jest kilka, jak nie kilkanaście. Ale ty w 1,8 masz raczej najkrótszą z możliwych. W twoim wypadku najtaniej jest wsadzic silnik F20

  3. #3
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Tak też mi się wydaje, że mam jedną z krótszych skrzynek.
    Zostaje zabawa w doloty / wydechy Zmiana na F20Z1 da jakieś dodatkowe 18 KM, nie wiem czy warto mi się w to bawić... chociaż myślałem kiedyś o tym rozwiązaniu.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    Warto, najtaniej w twoim wypadku i nakorzystniej (stosunek "wydane zł" na "przyrost KM") - bo masz najsłabszy silnik - jest go wymienic.
    Tylko dlaczego mierzysz tak nisko? W F20Z1? Przecież DOKŁADNIE TAKIM SAMYM nakładem pracy wpakujez tam każdy z silników seri F22 i H22/H23.
    Na H23 cie nie namawiam bo mają słabą opinie .. w sensie że przy przebiegu 160-200 tyś km lubią odejśc z tego świata do krainy przekręconych panewek. H22A bedzie drogie w zakupie.
    Ale przyjechało bardzo duzo angoli kombi z silnikami F22Ax i F22Bx. To silniki po 140-150KM i moment obr w granicy 200Nm. To naprawde już całkiem przywoicie napedza takiego accorda (zwłaszcza jak sie przesiadłes z 1,8) a róznicy przy zakupie miedzy takim a F20Z1 pewnie bedzie ze 300-500zł.

  5. #5
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    W sumie masz rację, można włożyć F22 z Accorda V gen, bo trochę tego jest. Nie wiem czy od anglika nie będzie za bardzo skomplikowane z racji usytuowania kiery z drugiej strony. Podobno różnią się wiązki i kto wie co jeszcze.
    Swap w Civicu jest w sumie często wykonywany i sporo informacji na tym forum można wyczaić. W Accorda że tak powiem dopiero wlazłem i nie wiem co do czego podejdzie i z czym to się je (wymienne kolektory, kompy, elektryka, obudowy skrzyń, itp.).
    Z racji tego, że mój motor jest w dobrej kondycji i że nie za bardzo chciałbym oddawać furę miejscowym fachowcom, to na początku pomyślałem o hybrydowej skrzynce. Ale raczej będę zbierał na zmianę całego auta

  6. #6
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    z wiązkami wielkiego bólu nie ma. jest wejście na wtryski z innej strony. Ale nic czego by nie emożna ogarnac.
    W accordzie tak samo jak w civiku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •