Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Tuleje tylnych wahaczy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    67

    Domyślnie Tuleje tylnych wahaczy

    Witam,
    mam 2 pytania odnośnie tulei wahaczy.

    1. wiem, że mamy 3 tuleje z tyłu na stronę. "Cukierki" to tuleje wahacza wzdłużnego. Jak nazywają się pozostałe, gdyż wiem tylko, że jedne to są jakieś przy amortyzatorach?

    2. wiem, że muszę wymienić te tuleje wahaczy przy amortyzatorach. Mechanicy u których do tej pory wszystko robiłem powiedzieli mi, że te pozostałe tuleje (poza "cukierkami") trzeba wymienić razem z całymi wahaczami (koszty masakryczne). Wydaje mi się, że to jakaś ściema!! Czy może mnie ktoś uświadomić??

  2. #2
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Mechanicy źle Ci powiedzieli - te tuleje występują osobno. Dopiero co pisałem komuś, bo też o to pytał. Kup najlepiej w ASO - droższe od lipnych zamienników o jakieś kilka złotych, a różnica kolosalna. Oszczędność na zamiennikach tylko pozorna. Ja do EG5 płaciłem chyba 45PLN za sztukę.

  3. #3
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pstrokaty
    1. wiem, że mamy 3 tuleje z tyłu na stronę. "Cukierki" to tuleje wahacza wzdłużnego
    3 tuleje to masz na strone ale w wahaczu poprzecznym dolnym.
    Cukierek duzy to masz na wahaczu wzdluznym i jeszcze chyba 2 małe oraz maly cukierek na górnym wahaczu i jedna "zwykla" tulejka.

    Cytat Zamieszczone przez Pstrokaty
    Jak nazywają się pozostałe, gdyż wiem tylko, że jedne to są jakieś przy amortyzatorach?
    cukierek to jest nazwa potoczna (slang warsztatowy). Nie ma jakichs nazw, sa ewentualnie numery czesci, albo poprostu okreslasz miejsce osadzenia danej tulejki w zawieszeniu, aby to wytlumaczyc. Zatem na wahaczu poprzecznym masz łączącą oba wahacze (wzdluzny i poprzeczny), drugą pod amortyzatorem i trzecią montowaną w gniazdo mocowania wahacza do podwozia.

    Cytat Zamieszczone przez Pstrokaty
    powiedzieli mi, że te pozostałe tuleje (poza "cukierkami") trzeba wymienić razem z całymi wahaczami (koszty masakryczne). Wydaje mi się, że to jakaś ściema!! Czy może mnie ktoś uświadomić??
    albo ściemnili, albo nie wiedzą, albo źle zrozumiałeś.
    Prawda jest taka że wszystkie z tyłu są wymienne. Najlepiej jest wymontować wahacz i przez prase wyciskać stare i wsadzać nowe.
    Skoro tulejki są dostępne na sztuki, to muszą się wymieniać prawda ?
    SPPJ Member

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    67

    Domyślnie

    Panowie,
    generalnie domyślałem się, że ściemniaja, ale chciałem się upewnić.
    Źle raczej nie zrozumiałem, bo u nich wymieniałem "cukierki" o czym im powiedziałem, że na pewno nie chodzi o te tuleje. W każdym bądź razie sami mówicie, że wszystkie tuleje można wymienić bez zmiany wahacza, więc pomyłka wykluczona.
    Wykluczone jest, że nie wiedzą, gdyż specjalizują się w Hondach.

    Najbardziej wkur... mnie, że robiłem u nich już kilka rzeczy (a tani nie są) i generalnie powinni już mnie uznawać za stałego klienta i taką ściemę puszczają.

    W ogóle to już się nauczyłem, że w tej branży nie należy ufać nikomu, no chyba, że ma się to szczęście, że ma się znajomego. Trzeba pilnować, patrzeć na łapy i nie być zbyt miłym.

    A najlepiej to samemu znać się na wszystkim - dizisiaj przyjdzie do mnie książka "Honda Civic - Sam naprawiam" )) Masakra!

  5. #5
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    książka ta była podana gdzieś na forum w postaci pdf
    SPPJ Member

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    8

    Domyślnie wymiana tulejek

    mnie tez czeka wymiana tulejek w tylnym zawieszeniu, ile ich w koncu jest bo nie moge na forum tego znalezc i jaki jest sredni koszt.

  7. #7
    Użytkownik Awatar michal750
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    Accord 2001
    Skąd
    Łęczyca
    Posty
    570

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    D16Y8
    Skąd
    LESZNO
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem byłem w ASO hondy i powiedzieli że nie te największe tuleje nie występują osobno...
    Powiedzieli że jesli podam numer katalogowy to moga załatwić...
    MOŻE KTOŚ MA
    MOJE AUTO CIVIC 1997 ROK COUPE EJ8
    BĘDĘ NAPRAWDĘ WDZIĘCZNY ZA POMOC EWENTUALNIE WSKAZANIE GDZIE MOGE JE KUPIC..
    pOZDRAWIAM

  9. #9
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomekKujawiak Zobacz posta
    nie występują osobno...
    zmień aso i kup w następnym, cena ok 130 zł za sztukę

  10. #10
    Użytkownik Awatar Randall
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Przemyśl - Rzeszów
    Posty
    308

    Domyślnie

    Czy tulejki tylnego wahacza poprzecznego w Civicu EJ9 (są 3 sztuki) są takie same ? Bo juz nie wiem szukam wszedzie i niby jest jeden numer OEM.
    Ostatnio edytowane przez Randall ; 31-08-09 o 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •