Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Honda CB500 nie chce odplaic.

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar xKris88
    Dołączył
    Jan 2010
    Auto
    MA8 D14A2 97r
    Skąd
    Kielce
    Posty
    43

    Domyślnie Honda CB500 nie chce odplaic.

    Witam,
    Posiadam CB500 i mam taki problem, od czasu do czasu ja przepalem i obecnie nie chce odpalic.Aku naladowany sprawdzilem czy paliwo dochodzi..w gaznikach jest zaczalem spuszczac ta srubka na dole i leci..rozrusznik kreci ale waet nie zalapuje, a swiece suchutkie, co to moze byc?? I po ktoryms kreceniu wystepuje glosne wybuchy jakby z wydechu.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Pająk
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    291

    Domyślnie

    Skoro swiece suchutkie to nie dostaje paliwa bo powinny byc mokre i zalane a ta srubka którą odkrecasz w gaznikach jest tylko do spuszczania paliwa z gazników. Ewentualnie proponuje sprawdzic jeszcze ustawienie zapłonu

  3. #3
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    Skoro są wybuchy z wydechu to paliwo przedostaje się przez gaźnik i podczas kręcenia rozrusznikiem normalnie nie dostaje zapłonu i wypluwa paliwo do kolektorów. Tam się ono kumuluje i jak dostanie iskry to strzela. Na moje to mogłeś go hmmm zalać? Albo świece masz do dupy. Ewentualnie posprawdzaj jeszcze wszystkie kostki na kablach - to najczęstsza przyczyna awarii - styki zaśniedzieją i dupa

    Jak odpalasz moto w ziemie to podstawowa zasada jest taka, że nie można odpalić i po 30 sekundach zgasic bo świece szybko padną. Jak już się odpali to nalezy poczekać aż się zagrzeje moto i wtedy zgasić.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic V hatchback 1,3
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    70

    Domyślnie

    Świeczki i moto jak nowe będzie. Zostaw go do wiosny, nie odpalaj zimą, wiecej szkody mu tym robisz niż pożytku.

  5. #5
    Użytkownik Awatar NOLAN
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    268

    Domyślnie

    Zabiłes swiece

  6. #6
    Użytkownik Awatar xKris88
    Dołączył
    Jan 2010
    Auto
    MA8 D14A2 97r
    Skąd
    Kielce
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NOLAN Zobacz posta
    Zabiłes swiece
    Swiece byly kupione nowe Denso, kilka razy na nich byl tylko przepalany.. sprawdzalem iskre na jednej jest taka slaba a na drugiej w ogole nie ma. Tzn ze swiece do wymiany? Cos zle robilem? Moto mam sprzedaz i chcilbym je doprowadzic do porzadku

  7. #7
    Użytkownik Awatar NOLAN
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    268

    Domyślnie

    Tak,przepalanie moto przez zime to wierutna bzdura.Nie ruszal bys i by dzialalo a tak musisz kupic 2x nowa swiece.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Qrczak86
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Karol
    Auto
    Navara d40
    Skąd
    TKN
    Posty
    214

    Domyślnie

    Powaga nie powinno się przepalać moto przez zimę? Wielu moich ziomów tak robi.. ;/

  9. #9
    Użytkownik Awatar NOLAN
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    268

    Domyślnie

    No z tego co mi wiadomo i jakiegos tam doswiadczenia nie powinno sie,chyba ze odpalic i sie przejechac przynajmniej kilka km Kazde moje moto i znajomych nie tykane przez zime ma na wiosne mniejsze problemy badz wogole z odpaleniem niz te przepalane przez zime.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    można odpalać w zimie, ale jak sie odpali to nie na 30sekund, tylko trzeba poczekać aż się dobrze zagrzeje i wtedy ewentualnie zgasić... Wielu ludzi robi mega błąd jak odpali na kilka sekund i gasi. Albo co lepsza odpali, zgasi i znów odpali i znów zgasi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •