Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pierścienie i panewki w B16A2. Prosze o pomoc.

  1. #1
    przemo
    Gość

    Domyślnie Pierścienie i panewki w B16A2. Prosze o pomoc.

    Cześć.Mam pytanie głownie (ale nie tylko) do posiadaczy B16A2 92-95r. Czy ktoś z Was wymieniał już w silniku pierścienie? Jaki jest to koszt?,czy wymienialiście na zamiennikach czy oryginalnych z ASO? Czy jak wymienia się pierścienie to czy trzeba koniecznie wymieniać panewki? Sprawa jest taka,że robiłem u siebie głowice,czyli planowanie ok.0.7 mm,wymiana zaworów,uszczelniaczy zaworowych i niektórych prowadnic (firma która to robiła stwierdziła że nie wszystkie muszą być wymienione na nowe),ponadto były wstawiane wałki Z B18C6,sprężynki,talerzyki itp.... po odpaleniu auta okazało się że puszcza niebieski dym z wydechu. Po diagnostyce - kompresji i próbie olejowej stwierdzono,że jest to kwestia pierścieni do wymiany i że głowica została dobrze zrobiona...dlatego chciałem spytać jaka jest cena pierścieni i ewentualnie,jeżeli trzeba, panewek...z góry dziękuje za możliwie szybkie odpisanie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie

    wymieniał... coś ok 250-300pln zamienniki, oryginały kosztowały coś ok 400pln na jeden cylinder. Nie trzeba koniecznie wymieniać panewek, ale jak masz rozebrany silnik to warto obejrzeć i zmierzyć wał i panewki - z tego co słyszałem rzadko się zdarza żeby poleciał też "dół" - w moim przypadku był ok.

  3. #3
    przemo
    Gość

    Domyślnie

    Siemar a ile Cię wyszła wymiana pierścieni razem z robocizną?

  4. #4
    Użytkownik Awatar ceelx
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Karol
    Auto
    total hybrid
    Skąd
    worldwide
    Posty
    13,171

    Domyślnie

    theszatan robil caly remont silnika takze jak cos to jego spytaj
    http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic...r=asc&start=40

  5. #5
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie

    3 dni urlopu w plecy spędzone w garażu i duuuużo browaru przy robocie :lol:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •