Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 224

Wątek: D15Z1 - niby nie modyfikowalny :)

  1. #1
    Użytkownik Awatar Aśka
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    69

    Domyślnie D15Z1 - niby nie modyfikowalny :)

    Chciałabym pochwalić się wszystkim niepocieszonym użytkownikom D15Z1, którego to osiągów niby nie da sie poprawić bo to "eko", że jednak da się troszkę

    Pierwszy problem z tym silnikiem jest taki, że dostaje za mało powietrza, a ciężko założyć mu dolot na przepustnicę o średnicy zaledwie 35 mm; problem ten został rozwiązany tanio i skutecznie poprzez założenie kolektora ssącego od d15b7 wszystko idealnie pasuje a EGR został po prostu odłączony, komputer po resecie nie wykazał żadnych błędów.
    Skoro silnik dostał więcej powietrza, to trzeba mu było też umozliwić lepsze pozbywanie się spalin, w tym celu został założony kolektor wydechowy 4-1.
    Efekt po tych małych modach był odczuwalny jako większa elastyczność pracy silnika, szybsze reagowanie na dodawanie gazu, no i ten piękny dźwięk :grin: a, no i skończyło się nieprzyjemne szarpanie przy załączaniu "vteca". A, i spalanie miło mnie zaskoczyło - przy spokojnej jeździe nadal mam ekonomiczne wozidło, bo ok. 6,5l po mieście mnie zadowala
    Kolejny kroczek to wymiana kompa na P28 od D16Z6 i sondy na 4-żyłową. I teraz jest dopiero zabawa, bo vtec załącza się przy 4,5-5 tys. i jedzie prawie jak D16Z6 mimo że to nadal tylko D15Z1
    Kolejny mod (już za parę dni) to oczywiście głowa od D16Z6 z polerowanymi kanałami - o efektach powiadomię, mam nadzieję że wykres z hamowni nie rozczaruje mnie

    Pozdrawiam wszystkich użytkowników d15z1 i innych cifów też

  2. #2
    Użytkownik Awatar pirus
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Paweł
    Auto
    Accord TypeR
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aśka
    w tym celu został założony kolektor wydechowy 4-1
    ale z jakiego modelu? bo u siebie tez mialas 4-1

  3. #3
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    No właśnie tak się zastanawiam, jak to - niemodyfikowalny? Skoro d15b VTEC (JDM) to dół d15z1 i góra d16z6? Jeszcze do tego skrzynia z z6 i idzie jak burza. A i ten kolektor ssący też od z6 by się przydał.
    Także po zmianie głowicy masz realne szanse na 130hp, a może i więcej.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Aśka
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    69

    Domyślnie

    no z kolektorem 4-1 i porządnym dolotem mam nadzieję na ciut więcej niż 130KM dlatego nie mogę doczekać się hamowni!!
    a kolektor ssący od z6 jak najbardziej by się przydał, tyle że zaczęło się tak niewinnie od tego, który pierwszy się nawinął, a dolot juz czekał i trzeba było jakoś go założyć :grin:
    a skrzynia ponoć najlepsza do mini-me jest właśnie od d15z1, nie wiem, czy tak jest naprawdę?

    P.S. kolektor sportowy ze Stanów ściągany, mama fotki ale za duże i nie mogę wstawić :cry:

  5. #5
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    gratulacje pomysłu, ale dział zły :? Jest odpowiedni do takich opisów, gdzie przenoszę z technicznego

  6. #6
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aśka
    a skrzynia ponoć najlepsza do mini-me jest właśnie od d15z1, nie wiem, czy tak jest naprawdę?
    to jest chyba najdłuższa skrzynia jaka wystepuje w Civicu... jest najgorsza zmieniaj ją co prędzej
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  7. #7
    itr
    Gość

    Domyślnie

    Aska wszystko fajnie, tylko czy moglabys skoczyc na hamownie i wkleic tu wykres. Porownalibysmy wtedy z seria jakas i zobaczyli czy to twoje subiektywne odczucia czy nie i w jakim stopniu poprawilo sie

  8. #8
    Użytkownik Awatar Aśka
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    69

    Domyślnie

    Pewnie że skoczę na hamownię - jak tylko głowica będzie założona, bo teraz to może faktycznie moc wiele się nie zmieniła, tylko przyjemniej silnik się wkręca.

    A ze skrzynia pomyśli się - jak w Pruszczu dostanę za bardzo w dupę, to od razu zacznę szukać

    ppm702 czujny jak zawsze!! THX

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aśka
    Kolejny kroczek to wymiana kompa na P28 od D16Z6 i sondy na 4-żyłową. I teraz jest dopiero zabawa, bo vtec załącza się przy 4,5-5 tys. i jedzie prawie jak D16Z6 mimo że to nadal tylko D15Z1
    ale komp z6 ma 2 stopniowego vteca a glowica z1 3stopniowego.....jak to teraz dziala? tryb bez vteca to ten gdzie chodzi 1 zawor czy ten z 2 zaworami? To chyba nie jest dobra modyfikacja do tego silnika, o ile sie nie planuje zmiany glowicy.


    Cytat Zamieszczone przez Aśka
    A ze skrzynia pomyśli się - jak w Pruszczu dostanę za bardzo w dupę, to od razu zacznę szukać
    ta skrzynia to mega kibel, niemilosiernie zabija osiagi, wiem ze nie daje to cyferek na hamowni ale po zmianie odczujesz wiekszy przyros mocy niz po wszytkich modayfikacjach.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Aśka
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    69

    Domyślnie

    rem36: co masz na myśli pisząc "3-stopniowy v-tec"?? jak tutaj to będzie OT to proszę na GG lub prv

    P.S. to jaką skrzynię polecacie?? bo jak robić, to po całości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •