Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 229

Wątek: D13B2 i 2500pln w kieszeni - co polecacie ?

  1. #21
    Użytkownik Awatar SiAtkarzz
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    d13b7+
    Skąd
    Żagań
    Posty
    61

    Domyślnie

    ok, ostatnie pytanie. co to jest to całe minime, gdzie to znaleźć i z czym to sie je. sory za głupie pytania, troche nie ogarniam. oczywiście bede informował o postępie prac

  2. #22
    Użytkownik Awatar Hikiel
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4B18
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SiAtkarzz Zobacz posta
    co to jest to całe minime, gdzie to znaleźć i z czym to sie je
    Sprobuj tu:

    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php

  3. #23
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    róbta jak chceta
    ale skoro macie doświadczenie, że D13B7(nie Z6) łyka seryjne D16Z6 to sytuacja musi być taka, że D13 dzieki odprezajacym tlokom i dobrej kompresji i ogolnej dobrej kondycji ma się niezle, a D16Z6 jakies patałactwo

  4. #24
    Użytkownik Awatar arekgr
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 D16Z6T
    Skąd
    Rymanów Zdrój
    Posty
    340

    Domyślnie

    Fakt, stopień sprężania robi swoje. No i jak ktoś dobrze stroi, to podejrzewam, że efektywnie się toto kręci z 8krpm

    Niech jeszcze autor tematu się zastanowi, na ile mu to ma wystarczyć, bo jak się powiada, apetyt rośnie w miarę jedzenia...

  5. #25
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    obym nigdy nie spotkał tego diabelskiego d13 na światłach ,ryk przepastnych cylindrów wlewa strach w serca naiwnych rywali ,którzy sądzili że są w stanie pokonać tą nie ujarzmioną moc
    spojrzenie na niego jest niczym spojrzenie w oczy bazyliszka, wystarczy jeden raz a twoje życie już nigdy nie będzie takie same. Wokół niego roztacza się zabójczy swąd siarki , Atakuje znienacka, nie daję przeciwnikowi żadnych szans. Niech spoczywają w pokoju ci którzy polegli R.I.P D16z6 B16A2 B18C6 H22 kto będzie następny? czy to będziesz ty?
    Ostatnio edytowane przez reaktor ; 17-12-09 o 19:05

  6. #26
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reaktor Zobacz posta
    obym nigdy nie spotkał tego diabelskiego d13 na światłach ,ryk przepastnych cylindrów wlewa strach w serca naiwnych rywali ,którzy sądzili że są w stanie pokonać tą nie ujarzmioną moc
    spojrzenie na niego jest niczym spojrzenie w oczy bazyliszka, wystarczy jeden raz a twoje życie już nigdy nie będzie takie same. Wokół niego roztacza się zabójczy swąd siarki , Atakuje znienacka, nie daję przeciwnikowi żadnych szans. Niech spoczywają w pokoju ci którzy polegli R.I.P D16z6 B16A2 B18C6 H22 kto będzie następny? czy to będziesz ty?
    i tym optymistycznym akcentem proponuje obudzic sie wszystkim mlodym-gniewnym

    wkladaj d16z6 (to ma potencjał)
    jak nie masz kasy na swapa to zastanow sie czy nie poczekac troche dluzej

  7. #27
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Panowie, nie uwzględniliście jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie wszechobecnej mody na downsizing. Wkładając większy silnik stajecie się mniej "modni" i ekologiczni .

    Jak ktoś chce sobie zrobić prawdziwego potworka z d13 to polecam oprócz zestawu na z6, zaopatrzyć się dodatkowo w korby i wał z d15b2, wtedy komprecha nam rośnie do ok 12:1 i niutonki rosną nam do okolic 170-180 NM, a tyle to ma b18c4 :P

  8. #28
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jogal Zobacz posta
    rosną nam do okolic 170-180 NM
    chcialbym zobaczyc jakis wykres

  9. #29
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tfidos Zobacz posta
    chcialbym zobaczyc jakis wykres
    A prosze bardzo panie niedowiarku :
    http://www.onecamonly.com/showcase/2...5-mini-me.html

    Tak jak tutaj ziom pisze wynik 148 KM i 175 NM osiągnał na stopniu spręzania 11.3:1, a obniżył go za pomocą uszczelki pod głowicę o grubości 1.6 mm, dla przypomnienia seryjna metalowa uszczelka ma 0.6 mm :P.

    tfidos co jeszcze chciałbyś zobaczyć ??

  10. #30
    Użytkownik Awatar dimo
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    EP2 Sport, Duster
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    2,309

    Domyślnie

    Sam stałem przed tym wyborem, swap na D16Z6 czy zabawa w D13Z6 (juz pisalem gdzies o tym)...
    I nie załuje i nigdy nie zalowalem ze dałem sie namowic na swapa na D16 zamiast sie bawic w D13z6 (widzialem juz projekty gdzie caly czas cos sie pier*&li w d13z6)...
    Poza ww powodem, kolejne powody to:
    - mozesz sprzedac czesci z d13b2 (ja sprzedalem słupek za 500, skrynie za 500, w sumie gdzies z 1500 wyciagnalem) a d16z6 kupilem za 2400 z wiazkami, jesczze na syntetyku jezdzil.. takze kosztowało mnie to 1000 pln + robota (przy d13b7/z6 tez przeciez bym musial placic)... po podliczeniu wychodzilo mnie drozej robienie d13z6 niz swap na d16z6
    - przy sprzedazy mam d16z6, czyli popularne 1,6 VTEC, wez tu teraz wytlumacz komus kto sie malo zna ze to 1,3 z VTECiem, bedzie krecil noserm ze rzezbione bylo, ze 1,3 nie mialy VTEC... dla mnie ma to znaczenie, bo przeciez kiedys auto trzeba bedzie sprzedac
    - nie mowcie ze kazde d16z6 to padaka nadajaca sie do remontu.... fakt moje d13 nie bralo grama oleju a ta d16 bierze aktualnie maks. 200 ml na tysiac (przy ostrzejszej jezdzi) 100 ml jezdzac spokojniej, ale daleko jeszcze do remontu
    - nie wiem jak to mozliwe ze d13b7 ktory ma 120 kunia moze łoić d16z6 ktory ma 125, przy zalozeniu ze ma sie te same skrzynie.. (d13 bierze moc z kosmosu??)
    - wieksza pojemnosc d16 tez bardziej do mnie przemawia

    Konczac moje wywody, z checia sie ustawie z jakas d13b7/z6... teraz to juz po balu, ale na wiosne zapraszam do Łodzi/Pabianic celem sprawdzenia wspanialych d13b7/z6 z moim parchem d16z6....

    żeby nie bylo, szanuje ludzi, ktorzy mieli zapal do robienia b7/z6 w d13, ale na Boga nie robcie z tego potworow i killerow B serii

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •