Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 229

Wątek: D13B2 i 2500pln w kieszeni - co polecacie ?

  1. #1
    Użytkownik Awatar SiAtkarzz
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    d13b7+
    Skąd
    Żagań
    Posty
    61

    Domyślnie D13B2 i 2500pln w kieszeni - co polecacie ?

    Tak jak w temacie, hania z 93 roku z jakże dostojnym silniczkiem, po przeprowadzonych najprostszych modyfikacjach, czyli zwężka, sitko, odblokowana przepustnica. Co byście mi poradzili drodzy klubowicze, jak sensownie zainwestować te ciężko zarobione pieniądze ? myślicie że mam iść dalej w modyfikacje obecnej jednostki, czy może warto sie pokusić na jakiegoś swapa ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    to zależy jak z budą w jakim jest stanie i jakie wyposażenie , ale generalnie 1.3 to dosyć słaba baza pod mody i moim zdaniem nie warto. Mocy z tego niewykrzesasz* . W przypadku swapa, tez jest sporo roboty bak do wymiany, hamulce itp itd. Dozbierał byś drugie2,5k sprzedał tego i mógł byś sobie pozwolić na jakieś eg5 a to już jest konkretna baza nie mówiąc o dalszych modach

  3. #3
    Użytkownik Awatar SiAtkarzz
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    d13b7+
    Skąd
    Żagań
    Posty
    61

    Domyślnie

    sprzedaż napewno nie wchodzi w grę, rok temu malowałem całe auto, podwoiłem wartość więc teraz szkoda się pozbywać ... poczytałem i pooglądałem co użytkownik JOGAL wyczyniał i wyczynia dalej i jestem pełen podziwu dla niego więc czekam na dalsze sugestie. Ewentualny swap na mocniejszą jednostke, niekoniecznie mocną, ale podatną na mody, w jakich kosztach by sie zamykał ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Więc jeśli chodzi o swap to minimum na b serię, inny nie ma najmniejszego sensu. Na d16z6 wydasz dużo kasy, a osiągi nie będą adekwatne do wsadzonych w to pieniędzy, a nie daj Boże że trafi Ci się jakaś padlina to już w ogóle będzie maskara. Bardzo przyzwoicie sprawdza się pełny wtrysk w b7, koszt robocizny na gotowo wraz z częściami to ok 1500 zł (najlepiej i najtaniej jest zrobić to sobie samemu). Z racji niskiej wagi d13 po mpfi osiągi są na poziomie seryjnego d16z6 lub nawet lepsze. (u mnie przykładowo masa auta z kierowcą 1050 kg, do setki ok 8.5 s, na ćwiartkę 16.5 s według GPS performance/zawodów Kamień śląski). Poszukaj sobie na necie filmików pod tytułem d13b7 to zobaczysz jak to lata, szczególnie polecam obejrzeć sobie filmiki Krzyśka).
    Za 2500 zł możesz sobie spokojnie ogarnąć d13z6 jak to jeździ to ciężko stwierdzić bo conajmniej 5 osób w pl jeździ już na takim setupie i jakoś nikt za bardzo filmikami nie che się podzielić. Mocowo to się przedstawia od 108km/120nm(prawdopodobnie źle zrobione minime), przez 120km/150NM aż do 134km/134NM. (takie wykresy widziałem). Jeśli chodzi o czasy to kolega z czestochowy w Kamieniu Śląskim osiągnął 15.55s na 1/4 mili i zajął 2 miejsce w klasie mini :P.

    Radzę dobrze sprawę przemyśleć, jak masz zdrową i pewną jednostkę to śmiało możesz dłubać w kultowej już d13 :-P

  5. #5
    Użytkownik Awatar SiAtkarzz
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    d13b7+
    Skąd
    Żagań
    Posty
    61

    Domyślnie

    8.5 do setki w silniczku 1.3 pewnie różnica byłaby odczuwalna i to w stopniu zadowalającym, w porównaniu z moim obecnym 14-15 s więc mógłbyś mi dokładniej przybliżyć co potrzeba, żeby z końcówki b2 zrobić z6 ? jakie części itp ? będe bardzo wdzięczny pewnie masz już dość opisywania tego wszędzie i wszystkim, ale ja napraawde bede wdzieczny

  6. #6
    Użytkownik Awatar Chaoz
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Wojtek
    Auto
    EG3 JDM D15BK
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,647

    Domyślnie

    przeczytaj temat o mini-me tam bedziesz mial wszystko. do tego w d13 bedziesz musial albo dalej wymienic bak albo zamontowac zewnetrzna pompe paliwa.
    Cytat Zamieszczone przez jogal Zobacz posta
    do 134km/134NM. (takie wykresy widziałem).
    z d13, nice! chcialbym sam zobaczyc jak to lata.

  7. #7
    Użytkownik Awatar kj-19871
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    D13Z6 VTEC
    Skąd
    Puławy
    Posty
    647

    Domyślnie

    Reaktor, nie jesteś na topie :P tylko powtarzasz po reszcie :] tych d16z6 :P swap tylko na B serie bo te d16 to gasi sie d13
    Wymienic bak to najmniejszy problem reszte jakoś ogarniesz z mechanikami, elektrykami

    P.S byłem bodajże 3 nagle koniec swapu i kazdy robi d13b7/z6 haha

  8. #8
    Użytkownik Awatar arekgr
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 D16Z6T
    Skąd
    Rymanów Zdrój
    Posty
    340

    Domyślnie

    No może nie przesadzajmy z tą "potęgą" modyfikowanej D13... Zdrowe Z6 zapieprza jak trzeba A masa? 50kg więcej?

    Jak kolega wpakowałby D16, to byłby zadowolony. A później może jeszcze spoooro namodzić w nim

    A jakby iść na całość i zrobić... D13 SC? Unikat, a za 2500zl do ogarnięcia

  9. #9
    Użytkownik Awatar kj-19871
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    D13Z6 VTEC
    Skąd
    Puławy
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arekgr Zobacz posta
    No może nie przesadzajmy z tą "potęgą" modyfikowanej D13... Zdrowe Z6 zapieprza jak trzeba A masa? 50kg więcej?
    Zobacz moje filmy z tymi zdrowymi d16z6 czy tak zapieprza
    Cytat Zamieszczone przez arekgr Zobacz posta
    A jakby iść na całość i zrobić... D13 SC? Unikat, a za 2500zl do ogarnięcia
    A co to jest SC ?

  10. #10
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chaoz Zobacz posta
    z d13, nice! chcialbym sam zobaczyc jak to lata.
    jak na 1.3 to przyzwoicie, ale d16z6 go łyka
    koszt uzbierania gratow i zrobienia DOBRZE mini jest tylko troche mniejszy od swapa D16Z6 - a pamietajcie... pojemnosci (niutki) nie oszukacie

    jak dla mnie swapuj skoro nie chcesz sprzedawac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •