Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: Zawieszenie 4mm czy 6mm??

  1. #11
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Jesli jezdzisz sam to moglbys zaryzykowac 60, ja u siebie mam -30mm i wizualnie mi malo, ale jak jade z pasazerami/bagazem to juz powoli i ostroznie bo opona jest blisko blotnika.
    Co do amorkow, ja sam zastanawiam sie nad mts/technix, ale ciezko o obiektywne opinie - ci co chwala nie maja porownania do koni/bistein/kyb agx, a ci co mowia ze to do niczego zazwyczaj nie mieli z tym stycznosci. Wiec jak to najczesciej bywa najlepiej sie przekonac na wlasnym przykladzie.
    Co do sprezyn to szukalbym jakis markowych uzywek - umowmy sie - jest zima zaraz, wiec nie ma co teraz gleby robic, a do wiosny jakas okazje bys ustrzelil. Bo jesli o amorkach tych tanich firm mozna zlaezc pozytywne opinie, to juz o springach ciezko

  2. #12
    Użytkownik Awatar rojass
    Dołączył
    Sep 2006
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Posty
    500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gorliś Zobacz posta
    ci co mowia ze to do niczego zazwyczaj nie mieli z tym stycznosci
    napisałem przecież, że miałem i nie chcę nigdy więcej...

  3. #13
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Jak zaczalem pisac mojego posta Twojej opinii jeszcze nie bylo
    Zreszta nieprzypadkiem napisalem ZAZWYCZAJ.
    Co do tego taniego zawiasu opinie sa podzielone.

  4. #14
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    A opinia z drugiej reki Cię zadowala? Jeśli tak to mojemu znajomemu MTSy/Techniksy padły po ok 2000 km i to tak kompletnie, wywaliło olej. Jeśli kupowac budżetowo to kayaby (zamiennik serii), jeśli do obniżenia to bilstein, koni czy inne uznane marki.

  5. #15
    Użytkownik Awatar herminator
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    luk
    Auto
    EJ2 swap na D16Z6
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mialem u siebie sprężyny MTS TECHNIK jak i JAMEX -40mm z czego moim zdaniem auto obniżyło się ok -50 mm a to ze względu na to, że sprężyny są strasznie miękkie. Samochód prowadził się fatalnie, szybsze pokonywanie zakrętów było wręcz niemożliwe ze względu na znaczne przechyły nadwozia.
    W porównaniu do sprężyn weiteca -40mm , na których jeździłem ok miesiąca to niebo a ziemia. Aktualnie mam sprężyny skunk2 -60 progresywne i dopiero teraz jazda po krętych trasach to prawdziwa frajda.

    Jeśli kupisz MTS TECHNIK to bądź pewien, że po miesiącu będziesz się rozglądał za porządnymi sprężynami.

  6. #16
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gorliś Zobacz posta
    Jesli jezdzisz sam to moglbys zaryzykowac 60, ja u siebie mam -30mm i wizualnie mi malo, ale jak jade z pasazerami/bagazem to juz powoli i ostroznie bo opona jest blisko blotnika.
    A jak nie jezdzi sam to juz nie moze wsadzic -60 ? Jakie to ma znaczenie czy jezdzisz sam czy z pasazerami ? Warto bylo dobrac odpowiednie ET felg a nie pisac bzdury o glebie.

    Ja mam u siebie ponad -60 przednie kola rowno z nadkolami a tylne milimetry od nadkoli i spokojnie moge jezdzic autem w 4 osoby, bez zadnych problemow z obcieraniem, dobijaniem itd.

    Jak w auto wsiadaja te 4 osoby to jego wysokosc praktycznie sie nie zmienia. Kwestia tylko odpowiedniego zawiasu i odpowiedniego ET i nie masz zadnych problemow z jazda przy glebie -60, no moze poza nieco meczacym omijaniem dziur, studzienek, turlaniem sie przez torowiska itp jesli ktos szanuje auto.

    Herminator Weitec tez jest progresywny tylko pewnie miekszy niz Skunk.Nie masz dramatu na tych Skunkach podczas jazdy na dziurach ? Auto nie skacze jak pileczka ? Jakie masz do tego amory ?

    Jak dla mnie najlepsza opcja do miasta i okazjonalne pojezdzawki to twardy amor plus srednia sprezyna. Np. Bilstein/Koni + Weitec/Eibach a gibanie na winklach niwelowac dobrze by bylo stabilizatorami a nie betonowymi sprezynami, ale to tak na marginesie.
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 12-12-09 o 12:47
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  7. #17
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Spychu, oczywiscie ze najlepiej dobrac sobie odpowiednio duze Et i problem z glowy, ale nie zawsze ludzie kupuja nowe felgi i maja do wyborku kilka ET.
    U mnie jest zdecydowana roznica z 4 pasazerami i bez, jesli u Ciebie nie ma roznicy to przyznasz, ze to dosc twarda sprezyna.
    I owszem, uwazam ze jak ktos jezdzi czesto z kompletem pasazerow to gleba -60 ma wiecej wad niz zalet.

  8. #18
    Użytkownik Awatar mizer
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    Ek4/B16A2
    Skąd
    PZN
    Posty
    995

    Domyślnie

    Tak jak pisze Kenny - kup sobie Eibachy -30/-35 i zostaw amortyzatory serie - taki zestaw da ci wiecej radosci niz kupowanie calego zawiasu niewiadomego pochodzenia i bedzie o niebo lepszy od MTS`a
    Moim zdaniem te springi to najlepszy kompromis miedzy niskim autem a jazda codzienna - jak dasz -60 bedziesz przeklinal co chwile...

  9. #19
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kenny Zobacz posta
    opinia z drugiej reki Cię zadowala? Jeśli tak to mojemu znajomemu MTSy/Techniksy padły po ok 2000 km i to tak kompletnie, wywaliło olej
    U mnie prawy amor z zestawu koni 1110 padł po pół roku -wyrzygał cały olej jaki mial w środku. Takze nawet markowe amory tez sie potrafia zepsuc.

  10. #20
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karas Zobacz posta
    U mnie prawy amor z zestawu koni 1110 padł po pół roku -wyrzygał cały olej jaki mial w środku. Takze nawet markowe amory tez sie potrafia zepsuc.
    Akurat te z kitu 1110 wsrod opinii uzytkownikow potrafia zrobic to bardzo czesto.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •