Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 226

Wątek: Mam gaz w B18C4 i jestem zadowolony ;)

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Auto
    CG9 F20B6
    Skąd
    Inowrocław
    Posty
    129

    Domyślnie

    jak sie nie myle to chyba czytalem o Twoich przygodach na lpg-forum.pl na wiosne zamierzam przerobic swoja instalke na sekwencje, mam teraz blosa i w sumie jakos to jedzie ale nie czyje sie w pełni usatysfakcjonowany, slinik tez b18, mam zamiar ograniac sam wiec pewnie skorzystam z twojej pomocy
    Ostatnio edytowane przez szczepan358 ; 11-12-09 o 08:31

  2. #12
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OSCAR Zobacz posta
    aaaaa najwazniejsze, jaki masz moootoor ? bo do 120km i non vtec to prawie kazdy reduktor obsluzy
    D15miniZ6 138KM
    Cytat Zamieszczone przez OSCAR Zobacz posta
    ze byla wadliwa seria scorpiona mini i gt
    no byla byla, tez tak slyszalem. podobno zacinal sie zawor - wystarczy podobno go podszlifowac z deczka. ale mam informacje, ze usterka zostala juz usunieta przez producenta

  3. #13
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tfidos Zobacz posta
    D15miniZ6 138KMno byla byla, tez tak slyszalem. podobno zacinal sie zawor - wystarczy podobno go podszlifowac z deczka. ale mam informacje, ze usterka zostala juz usunieta przez producenta
    oo zaczepisty franek wyszedl z tego d15 gratki wyniku.
    co do usterki wadliwej partii scorpionow z przed pol roku, to faktycznie, damex poprawil usterke i tez bez problemu uwzglednia to przy reklamacji.

  4. #14
    Użytkownik Awatar imm3
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie

    To i ja się wypowiem silnik D14A3 instalacja 2 generacji lovato - szalu nie robi bo jednak osiągi w porównaniu do benzyny zmniejszyły się ale auto służy mi do ekonomicznego przemieszczania się.

    Auto w chwili obecnej ma 235 tys. przebiegu. LPG założone przy 105tys., czyli już na lpg przejechane 130 tys w tym ja nim zrobiłem 70 tyś w przeciągu 2 lat.
    Średnie spalanie trasa 8.5l. miasto 9-10litrow LPG ale mam ciężką nogę


    Mam nadzieje że moja następną H będzie właśnie z silnikiem b18c4 z podtlenkiem LPG ale już na porządnej sekwencji.

  5. #15
    Użytkownik Awatar HG__wwa
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Daniel
    Auto
    było EJ9 B18C4 '00
    Skąd
    WWL
    Posty
    320

    Domyślnie D15z3

    Ja tez jak na razie zadowolony :]
    VIgen. 5D->D15z3 a więc podwójna oszczędność
    Inst. sekwencyjna za 2300zł.
    Autko jeździ tak samo jak na benie.
    Na kapciach 205 spalanie 7,5-8l lpg/100km
    Zobaczymy wkrótce jakie będzie na zimówkach 175..
    Silnik zaczął brać olej, ale powinno starczyć od wymiany do wymiany(zalany do max). Co to jest te 100ml/1000km.. To bardzo częste zjawisko a u mnie możliwe że by nie paliła nic oleju gdybym się tak nie bawił vtec'iem i tak jej nie przeciągał ..
    Ostatnio edytowane przez HG__wwa ; 14-12-09 o 20:44

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Skąd
    Płock
    Posty
    456

    Domyślnie

    mialem gaz w d13 i juz wiecej nie zaloze.
    po pierwsze przed zalozeniem gazu silnik nie bral mi ani grama oleju. Po zalozeniu zaczal brac ok 100ml na 1000km niby nie duzo ,ale jednak.
    po drugie osiagi na lpg strasznie spadly, obroty wariowaly dopiero odpiecie krokowca pomoglo i zalozenie zwezki na dolocie.
    Wtedy na gazie jakos jechal, a na benzynie do 3000obr po przekroczeniu wogole.
    Tylko to byl gaznik nie wiem jak jest na mpfi.
    Do d13 nie polecam gazu no chyba, ze blos.

  7. #17
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez falek84 Zobacz posta
    mialem gaz w d13 i juz wiecej nie zaloze.
    po pierwsze przed zalozeniem gazu silnik nie bral mi ani grama oleju. Po zalozeniu zaczal brac ok 100ml na 1000km niby nie duzo ,ale jednak.
    miales za uboga mieszanke i zwezke na dolocie, nie dziwota ze nie jechalo i do tego wciagalo oliwe.

    Cytat Zamieszczone przez falek84 Zobacz posta
    po drugie osiagi na lpg strasznie spadly, obroty wariowaly dopiero odpiecie krokowca pomoglo i zalozenie zwezki na dolocieWtedy na gazie jakos jechal, a na benzynie do 3000obr po przekroczeniu wogole. .
    pisalem w pierwszym poscie o instalce IIgen. w d15b2, tez mialem problemy i duze spalanie, oliwy nie bral ale tez na osiagach sie strasznie pogorszylo. NIE POLECAM 2gen. ! chyba, ze to autek 3-4litry w gore, gdzie 10-30% straty mocy i inne problemy z obrotami i etc. - nie robi wiekszej roznicy
    Cytat Zamieszczone przez falek84 Zobacz posta
    Tylko to byl gaznik nie wiem jak jest na mpfi...
    Do d13 nie polecam gazu no chyba, ze blos.
    no wlasnie, mowimy tu o sekwencjach, to co miales w d13 (sorka ale) bylo druciarstwem a nie instalacja lpg i przez takiego samego druciarza zalozona. dobrze, ze gogoniles tego d13 i temat juz zamkniety. drugiej generacji mowimy NIE !

    pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Skąd
    Płock
    Posty
    456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OSCAR Zobacz posta
    miales za uboga mieszanke i zwezke na dolocie, nie dziwota ze nie jechalo i do tego wciagalo oliwe.
    10-12L gazu na 100km nie wydaje mi sie ze to uboga dawka gazu. Bez zwezki wogole nie jechalo.
    Co nie zmienia faktu, ze ta instalacja byla druciarstwem.
    Przez takich gosci co spieprzyli mi instalacje instalacje uznalem,ze juz nigdy lpg nie zaloze no chyba, ze bede mial pod maska 3.0.
    pozdro

  9. #19
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez falek84 Zobacz posta
    10-12L gazu na 100km nie wydaje mi sie ze to uboga dawka gazu.
    pozdro
    wiesz...... to ze palil ci 10-12l nie oznacza, ze nie jezdziles na ubogiej mieszance i zalatwiales silnik

  10. #20
    Użytkownik Awatar Jakub_rm
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Kamil
    Auto
    FN2 '10
    Skąd
    Radom
    Posty
    105

    Domyślnie

    no wlasnie... jak to jest, z tego co czytam to macie niskie spalanie, moja coupe d16y7 wciaga mi ok 11-12 litrow gazu plus troszke benzynki na rozgrzanie, mam sekwencje zalozona przeze mnie prawie zaraz po kupnie furki, ma jakies 4 mies, gadalem z gazownikiem i mowi ze spalania niema co ruszac jest odpowiednie, co o tym sadzicie? wydaje mi sie sie ze troche za duzo, szczegolnie ze niemam ciezkiej nogi i 4000 to max zakladajac LPG u niego sugerowalem sie tym ze sam jezdzi juz kolejna honda, w kazdej mial gaz, wiec silniki i samochody mozna uznac ze zna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •