Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 226

Wątek: Mam gaz w B18C4 i jestem zadowolony ;)

  1. #101
    Użytkownik Awatar qoocam
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Kamil
    Auto
    Aerodeck B18C4 VTI
    Skąd
    Wołomin/Kobyłka
    Posty
    21

    Domyślnie

    ehhh... Moje sreberko ma wszczepiony zestaw:
    -ESGI2
    -reduktor SCORPION GT
    -wtryski VALTEK 3ohm

    muszę przyznać, że zestrojona jest nieźle, jednak masakra dzieje się przy zimnym silniku...
    Wiem, że przełączenie na lpg wymaga podgrzania serducha, ale w moim przypadku trzeba czekać w nieskończoność.
    Maleństwo dławi się, kaszle, dostaje delirki do chwili gdy wskazówka temperatury silnika wyjdzie spod kreski i ustawi się w poziomie i/lub wyżej

  2. #102
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    i tak bedzie nawet jesli bedziesz sie dwoil i troil z regulacja ..... co prawda nie znam mozliwosci ESG, ale nie jest to nowa konstukcja i na 100% nie ma tych mozliwosci co polski stag.
    Niestety, na czerwonych valtekach nigdy to nie bedzie dobrze jezdzilo, zawsze bedzie problem z moca na gorze, zawsze bedzie problem na wolnych obrotach. Te elektrozaworki sa z poprzedniej epoki, sa za wolne i za malo wydajne do tego silnika.

  3. #103
    Użytkownik Awatar DjHammer
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    CIVIC B18C4Turbo
    Skąd
    Pabianice Łódź
    Posty
    2,508

    Domyślnie

    Ja mam zagazowane B18C4 i tez nie narzekam. Przejechałem juz 15 tys km i puki co wszystko ok na gazie krece do 5 tys dalej odcina na benzyne zeby nie bylo bo auto troche podkrecone jest na 2xx Km. Ostatnio spprawdzałem kompreche na wszystkich od 14,9 do 15,2

    Instalka na Stag 4 niedługo bede profli po modach stroił benzyne i lpg na sondzie afr wiec bedzie bardzo profesionalnie wystrojone.

  4. #104
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DjHammer Zobacz posta
    Ja mam zagazowane B18C4 i tez nie narzekam. Przejechałem juz 15 tys km i puki co wszystko ok na gazie krece do 5 tys dalej odcina na benzyne
    W tym przypadku trudno narzekac, nie wiem co masz pod maska, jaka instalke itd. ale do 5k rpm na lpg to pojedzie b18 na wszystkim, zalozone moze byc nawet u pana kazia w garazu i po samej autokalibracji.

    Dla mnie jest jakims tam osiagnieciem, jak krecisz na LPG do konca, wtryski ci sie nie zapetlaja, reduktor nie zamarza, nie jest ubogo na sondzie jak pedal w podloge i dysponujesz podobna moca jak na benie.
    Oczywiscie ustawienie przelaczania po przektoczeniu 5k rpm stag umozliwia i tez tak mozna smiagac ale to jest polsrodek.

  5. #105
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ja osobiście do b18 nie założyłbym gazu...
    Do jakiegoś 1.3, 1.4, 1.5 bez vteca to tak.
    Ale gazowanie vteca to zły pomysł.

  6. #106
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasta725 Zobacz posta
    Ale gazowanie vteca to zły pomysł
    Mozesz to rozwinac

  7. #107
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    91

    Domyślnie

    Sam myślałem że gazowanie hondy to zły pomysł. Ale jak zacząłem jeździć i jeździć, to coraz częściej zastanawiam się nad gazem, jednak za 120zł nad morze i z powrotem, to robi różnicę. Mając B18C4 które w przyszłości chcę włożyć, włożyłbym i gaz, ksiądz zabrania czy jak?

  8. #108
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic 1,8 Sport
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Panowie kwestia montażu to podstawa a reszta to tylko sprawa parametrów. Ja również mam zagazowane swoje auto, moc w pełnym zakresie obrotów do odcinki, różnicy w zmianie paliwa nie odczuwam, odpycha się zaj...cie vtec pracuje bez żadnych problemów. Spalanie wyborne, nie wiem co tu jeszcze dodać.Aa, też obsłuchałem się że to niby Vtec to nie nadaje się pod gaz i takie tak. Jeżdżę bez problemowo, moc ta sama, tankuję taniej, dla mnie temat zamknięty. Instalke mam Landi Renzo Omegas polecam
    Pozdrawiam

  9. #109
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Ostatnio gadałem z kolesiem, co ma B18C4 + jakaś lepsza sekwencja. Przejechał już na tej instalacji 120 tys. km. i nie miał nigdy najmniejszego problemu. Auto chodzi tak samo na benzynie jak i na gazie. Obecnie silnik ma już nalatane ponad 280 tys. i nie zdradza żadnych oznak zużycia. Podstawa to dobrze dobrana instalacja, fachowy montaż i dbanie o wymianę filtrów itp. Gadanie, że VTEC'a się nie gazuje można sobie o kant pupy potrzaskać... takie moje zdanie.

  10. #110
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Green EJ6 D16Y7
    Skąd
    Dretyń
    Posty
    166

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak mówicie, lpg nie może zaszkodzić silnikowi a tym bardziej portfelowi jeżeli instalka jest dobrze dobrana i fachowo zamontowana. Mój ojciec założył lpg do 2 letniej CR-V'ki i nie narzeka (niech ktoś powie ze to profanacja to zlinczuje). Jeździ połowę taniej a różnicy w mocy nie ma żadnej. Póki co zrobił 10k km na gazie w silniku i-vtec i wszystko jest jak należy. W aucie jest zamontowane:
    Reduktor niko do 250km
    Listwa wtryskowa matrix
    Sterownik stag 300+ isa2
    Butla 54l w kole
    Wlew w klapce
    Jak ktoś się boi gazu to niech narzeka że benzyna droga. Dla nas lepiej, im mniej aut na gaz tym mniejsze prawdopodobieństwo że sztucznie wzrośnie cena lpg ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •