Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 226

Wątek: Mam gaz w B18C4 i jestem zadowolony ;)

  1. #1
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie Mam gaz w B18C4 i jestem zadowolony ;)

    Vtam,

    temat zupelnie inny niz wszystkie w tym dziale pisze go zeby obalic pewne mity -
    jak to honda nie moze jezdzic na lpg a B-seria to juz w ogole profanacja. skoro typ ery czy tam porshaki cayany moga

    od poczatku ...
    pare lat temu mialem jajko eg4 z d15b2, bylem przeciwnikiem gazu dlugo, za dlugo ...
    po 4 latach uzytkowania postanowilem zagazowac auto. byla do 2gen.lpg lovato ze zwezka i fakt byla to porazka.
    auto strasznie sie zamulilo, na lpg i na benie odpychalo sie sporo slabiej, i odechcialo mi sie przy nim juz co kolwiek modzic, sluzylo mi juz tylko do taniego przemieszczania.
    pojezdzilem nim jeszcze 3 lata i sie sprzedalo. temat zamkniety.

    pozniej urodzil mi sie syn i postanowilem kupic wieksze auto. mial to byc sedan z b16, po roku szukania bez efektu, postanowilem kupic 5d rowniez z b seria,
    ale rowniez ciezko to bylo znalezc (3lata temu) w dobrym stanie. wybor padl na aero i po obejrzeniu paru sztuk sie cos wybralo.
    oczywiscie vti i wszystko tak jak chcialem zadowolenie ogromne. szukajac auta, wiedzialem ze pierwsze co bedzie gazowanko, oczywiscie sekwencja. wtedy jeszcze malo wiedzialem o lpg,
    wiec poczytalem troche na necie i wybralem ze to bedzie stag300, reszte gratow dobral gazownik. oczywiscie byl to blad, nie obylo sie bez problemow ale to jzu mam za soba


    pierwsza konfiguracja instalki (z zoltymi valtekami, ktore zajechalem juz po 13tys.km, na gwarancji wymienili mi na nowe-takie same lol) wyniosla mnie 2700pln (w 2007r.). niestety.... tanio to zazwyczaj = zle !
    2 lata przez okres gwarancji, gazownicy palowali sie z moim autem (regulacje etc.) bez wiekszych, lepszych rezultatow.
    nie potrafili ogarnac tematu, ale po namysle w sumie nie ma sie co im dziwic, na sprzecie jaki mi zainstalowali po prostu bylo to niewykonalne. drut team i tyle !!!
    po gwarancji wzialem sprawy w swoje rece, kupilem i wymienilem co trzeba i jest gitara. ogolnie instalka mnie wyniosla jakies 3400pln
    + laptop

    pacjent:
    Honda Civic Aerodeck 1.8Vti
    silnik: B18C4
    obecna konfiguracja (po wlasnym upgradzie) systemu doladowania LPG:
    komp lpg Stag300, listwa wtryskiwaczy Matrix HD544, reduktor KME Gold (do 350km), dysze 2.5mm, miedz 6mm, duzy filtr fazy lotnej czaja FL02 (rozwiercone krocce),
    cisnienie na reduktorze 1.15-1.2bara, butla w kolo 47l, sonda lambda podlaczona.



    zaopatrzylem sie w laptopa, kabel do staga, poczytalem madre fora i sam temat lpg i b-serii ogarnolem.
    auto jezdzi prawie jak na benie. ladnie ciagnie do odciecia (ustawilem sobie odciecie lpg na 8300obr.), vtek zalacza sie normalnie.

    screeny programu Stag300
    wolne obroty, pokrycie czasow wtrysku Pb i Lpg:


    max but 8100rpm


    objasnienie oscylogramow:


    spalanie:
    przy moim stylu jazdy wyglada mniej wiecej tak:
    miasto 100% na benie 10l, na lpg 11-12l.
    trasa drogami lokalnymi: 80-120km/h kolo 9.5-10l lpg
    trasa autostrada, non stop 150-170km/h (tuz przed vitkiem, utrzymywane kolo 5500obr.) spalanie kolo 12-13l lpg, bardzo delikatne obchodzenie sie z pedalem gazu.

    obecnie na instalce zrobilem kolo 30tys.km i jest ok. dodam, ze moj kolega kupil swoje vti 5d juz z gazem, ma przejechane na lpg ponad 150tys. (w B-serii !) i nic sie zlego nie dzieje.
    fakt, ze instalka dobra - prins za kolo 5000pln, ktore to i tak sie zwrocilo z nawiazka a teraz tylko zarabia na siebie nie spalajac beny, zawsze to miesiecznie zostaje w portwelu.
    jezdzi tanio, w normalnym uzytkowaniu nie ma roznicy czy jedzie na lpg czy benie. pewnie na gorze obcielo pare km ale jest to praktycznie nieodczuwalne.
    kreci sie ladnie, bogato na sondzie do odciecia, jest bez szkody dla silnika. jesli chce czasem miec pewnosc 100% pelnej mocy zawsze mam pod reka przelacznik Pb/Lpg.

    jesli ktos ma jakies watpliwosci, pytania odnosnie regulacji staga, doboru gratow to chetnie podpowiem.


    pozdrawiam

    ps. vti+podtlenek LPG ? da rade

  2. #2
    Nierzetelny sprzedawca Awatar CroX
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Adrian
    Auto
    CiViC 5gen.
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    3,334

    Domyślnie

    Użytkownik Rafsio także posiada taką jednostkę z LPG i nie narzeka

  3. #3
    Użytkownik Awatar Hikiel
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4B18
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    975

    Domyślnie

    EG4 sprzedalem ale mialem w nim B18C4 ze Stagiem i tez kompletnie nic sie nie dzialo. Zero awarii i jakichkolwiek problemow, spalanie 11-12l. Na gazie objechalem EG6, EP3 itd. Roznicy kompletnie nie odczuwalem. Niestety hamowany nie byl. Moze nowy wlasciciel sie skusi.


    Generalnei jak najbardziej polecam lpg pod jednym warunkiem - dobra instalacja, porzadnie wystrojona, zalozona przez profesjonalistow z doswiadczeniem.

  4. #4
    Użytkownik Awatar rafsio
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Rafcio
    Auto
    B18C4+T EG4
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    7,238

    Domyślnie

    ja mam b18c4 z lpg i nie narzekam...

  5. #5
    Użytkownik Awatar tfidos
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ2 Protec
    Skąd
    Toruń
    Posty
    450

    Domyślnie

    wszystko sie da, tylko trzeba uwazac na gazownikow, bo potrafia wlozyc tomasetto alaske do d16/b16/b18
    ja mam u siebie alaske i okazalo sie, ze jest wszystko wykrecone na max cisnienie i wlasnie czekam na scorpiona ST.

    Dobre (szybkie) wtryskiwacze + wydajny reduktor + dobre strojenie = nie poznasz sie czy jedziesz na PB czy LPG

  6. #6
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tfidos Zobacz posta
    ja mam u siebie alaske i okazalo sie, ze jest wszystko wykrecone na max cisnienie i wlasnie czekam na scorpiona ST.

    Dobre (szybkie) wtryskiwacze + wydajny reduktor + dobre strojenie = nie poznasz sie czy jedziesz na PB czy LPG
    zgadza sie ! to jest przepis na brak problemow z lpg.

    scorpion st dobry i tani reduktor, jak zalozysz i ci sie ulozy to napisz jak ze stabilnoscia cisnienia przy max butcie, cisnienie przy pelnym i prawie pustym (rezerwa) zbiorniku i wydajnoscia cieplna (tzn. czy pojedziesz dluzej np. 180km/h, czy nie zamraza gazu). wiem, ze byla wadliwa seria scorpiona mini i gt, ktora z cisnieniem miala problemy.
    aaaaa najwazniejsze, jaki masz moootoor ? bo do 120km i non vtec to prawie kazdy reduktor obsluzy

    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Awatar mzungu86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 5d VIgen. D14A8
    Skąd
    Niepołomice
    Posty
    88

    Domyślnie

    Hejka, zastanawiam się właśnie nad włożeniem instalki LPG do mojego D14A8... wiem wiem było sporo tematów, czytałem je ale jest dużo opinii jedne mówią tak drugie inaczej, mniej więcej już się rozeznałem co dobre a co gorsze, skoro ogarnąłeś swoją b serie to może podpowiesz mi z jakich części składać instalkę do mnie? był bym wdzięczny

  8. #8
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    no tak jak piszesz, bylo wiele o tym juz walkowane.......

    masz 90km i malo wymagajacy silnik jesli chodzi o reduktor lpg. oczywiscie nie jakas alaska czy tomasetto
    jesli ma byc tanio i dobrze to wystarczy ci:

    np. reduktor zavoli zeta n lub scorpion mini, wtryski matrix hd344 lub magic jet, komp stag300 plus lub stag4 (pierwszy zestaw wg. mnie lepszy, ale drozszy, to po "lub" tez bedzie dobre)
    druga opcja sekwencja brc seq24.

    jedna i druga opcja bedzie dobra (czyli stag lub brc), ale dobre graty to moze 50% sukcesu. musisz trafic na dobry zaklad montujacy, nalezy sciagnac kolektor do nawiertow pod wkretki lpg, poprawnie zalozyc instalke i potem ja wystroic, oczywiscie lacznie ze strojeniem w czsie jazdy.

    pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Awatar sky83
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK1 D16Y5
    Skąd
    KDA xxxx/Rzeszów
    Posty
    260

    Domyślnie

    To i ja sie dopisze Mam gaz w D16Y5 i jestem zadowolony. Instalka: komp Stag 300 , reduktor Zavoli Zeta N , wtryski Magic Jet. Spalanie srednie 8,8 l lpg/100km .

  10. #10
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sky83 Zobacz posta
    To i ja sie dopisze Mam gaz w i jestem zadowolony. Instalka: komp Stag 300 , reduktor Zavoli Zeta N , wtryski Magic Jet. Spalanie srednie 8,8 l lpg/100km .
    hehe, widze ze masz dokladnie taki zestaw pod maska jaki polecilem powyzej. jesli u ciebie przy 115km daje rade to na pewno sie sprawdzi przy 90km.

    ps. dopisywac sie dopisywac, mysle ze jest tu wiecej zadowolonych z konfiguracji H+LPG

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •