Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: itr -> 5gen

  1. #11
    Użytkownik Awatar civic45
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    PIOTREK
    Auto
    EP2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    271

    Domyślnie

    skoro nie masz cifa to może kup integre wtedy swap będzie zbędny
    a najlepsze jest to że robisz tuning samochdu którego nie masz i poprawiasz homulce których nie znasz
    i jeszcze ten korektor ?????????????????

  2. #12
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    ma rozbita integre i kompletuje graty podczas szukania odpowiedniego egzemplarza civica. Nic w tym zlego nie ma, a do tego zbiera wszelkie info, aby w momencie zakupu civica wiedziec co i jak zrobic i miec wszystko przygotowane.
    SPPJ Member

  3. #13
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic45
    a najlepsze jest to że robisz tuning samochdu którego nie masz i poprawiasz homulce których nie znasz
    panu juz dziekujemy. dziekujemy za szereg porad, ktore bez watpienia ulatwia mi ogarniecie przekladki ukladu hamulcowego z integry....

    masz jakies watpliwosci, ze hamulce z integry beda spowalnialy civica lepiej niz seria w 1.6 125ps vtec? hmmmm :roll:

  4. #14
    Użytkownik Awatar civic45
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    PIOTREK
    Auto
    EP2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    271

    Domyślnie



    ma rozbita integre i kompletuje graty podczas szukania odpowiedniego egzemplarza civica. Nic w tym zlego nie ma, a do tego zbiera wszelkie info, aby w momencie zakupu civica wiedziec co i jak zrobic i miec wszystko przygotowane.

    _________________
    a to sorry nie wiedziałem :P

    jak już masz te graty to inna sprawa

    Cytat Zamieszczone przez !markos
    masz jakies watpliwosci, ze hamulce z integry beda spowalnialy civica lepiej niz seria w 1.6 125ps vtec? hmmmm
    obiekcji nie mam bo są lepsze (mocniejsza pompa większa troche tarcza)

    pomyślałem że skoro masz kupować i wydać kase na te graty z itr to może lepiej zainwestować w orginalne heble i zrobić lepsze niż te itra :?: ale klamka zapadła

    napewno zwrotnica jest inna krótsze wąsy mocowania jażma zacisku w cifie
    czy rozstaw śrób koła jest taki sam :?: bo jeśli inny to napewno piasty i felgi

    co do tyłu to jeśli zostawisz tarcze seryjną a będzie mniejsza od tej w jtr to napewno dochodzi korektor regulowany bądz inny od podobnego zestawienia tarcz tył przód
    jeśli zmienisz tył na większy to prawdopodobnie linki od ręcznego będą za krótkie
    resztę już napisali koledzy wyżej

  5. #15
    Użytkownik Awatar Gr00bY
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    WU i WZY
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati
    zawieszenie integry jest praktycznie blizniacze z cifem 5g. jak mozesz, przeloz cale wachacze wraz z amortyzatorami piastami i czym tam jeszcze jest do tego przykręcone
    pompa hamulcowa jest większa (bodajrze 1") i lepiej powinno hamowac.
    uwazaj na tylne dolne wachacze poprzeczne - ja mam z ITRa i czasem jest kłopot z amorami, bo: normalnie civic ma dolne mocowanie na widełki, a ITR ma oczko wchodzące w wachacz. tak samo bez wzmacniania tylnej ramy pomocniczej, nie montuj stabilizatora z ITRa (patrz temat na hondatech.pl)
    Tak jak Pati powiedział - święte słowa :idea: Zrób kompletny SWAP zawiasu + hamulcy, a bedziesz zadowolony :idea:

  6. #16
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    hello..? ale na cholere mi tylne wachacze poprzeczne z itr? przeciez one nie maja kompletnie nic (poza oczywiscie polaczeniem) do budowy wzdluznych, na ktorych mocowane sa tarcze w d16z6...

  7. #17
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    no to olej i zostaw poprzeczne z cifa. nie ma różnicy. byle mialy miejsce na mocowanie stabilizatora i wez zamontuj ten z EG5/6.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •