Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zrób to sam - spis treści w FAQ

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    Z luzami to różnie bywa, w poprzedniej hondzie, ciasno robiło się na wydechowych, a zwiększało się na ssących. Oprócz ubijania się gniazda w głowicy, które jest następstwem zmniejszania się luzu, ubija się także trzonek zaworu, popychacz który wciska zawór i do tego minimalnie wyciera się wałek rozrządu. Najlepsze dla kultury pracy silnika i osiągów byłby wartości minimalne, ale często kontrolowane. W normalnym przypadku 0,20 i 0,25 będą ok.
    Przy górnych wartościach popychacze mogą już stukać.


    Świetny opis, jedynie zrezygnowałbym z wykręcania świec, można wbić 5 bieg i przepchnąć samochód.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    19

    Domyślnie Podgrzewane lusterka - podlaczenie

    Witam. Jak w temacie, zalozylem allegrowe podgrzewacze do lusterek i chcialem je podlaczyc pod kabel od podgrzewania tylnej szyby. No i tu mam maly problem bo nie moge go namierzyc. Wiem ze jest on koloru czarnego i idzie od przekaznika ze skrzynki pod maska do tylnej szyby. Wie ktos moze gdzie sie najlepiej do niego dostac? Ktoredy ida kable na tyl auta? Z manula wynika ze niby po podlodze, ale u mnie nie ma tunelu (sedan) wiec nie wiem jak to jest rozwiazane. Nie chce tez podlaczac lusterek bezposrednio pod wylacznik, wiec jak ktos juz sie w to bawil to bede wdzieczny za pomoc.

  3. #13
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    ja dorobiłem sobie podgrzewanie samodzielnie ale troche inaczej
    maty + kable i wpiąłem się w ori wiązki, troszke grzebania ale jest jak ori :P
    a to dlatego że chciałem mieć też włączanie z ori przycisku bo sobie taki dokupiłem za grosze
    do lewych drzwi masz podciągniętą instalacje do samego lustra wystarczy wpiac w kostke przy lusterku 2 kabelki w odp miejsca i podlaczyc mate
    z prawej troche oszczedzili i instalacja sie konczy pod schowkiem,jest tam dwie wtyczki i do jednej(niebieskiej zdaje się) trzeba wpiąc w odp miejsca dwa kable, przeciagnac przez drzwi do kostki lusterka i dalej analogicznie jak z drugiej strony do maty
    ale jak chcesz do ogrz tylnej szyby to dokładnie masz rozrysowane w schematach skąd ten kabel idzie, ja odpusciłem ten pomysl bo kabel wychodzi ze sterownika zespolonego w którym masz połaczone 3 przyciski:
    obieg zamkniety/klima/ogrz tylnej szyby i stamtąd wychodzi jedna wtyka a nie chcialem tego rozbebeszać
    jutro jak znajde chwile to wreszcie zrobie manuala bo robiłem na wiosne ale foty pstryknąłem

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Niesety u mnie bardziej oszczedzili i nie dali kabli nawet po lewej stronie. Za to sa jakies kable zakonczone gniazdem w polowie drzwi. Gniazdo skierowane w strone zamka, wiec cos z nim bylo tam pewnie montowane. No i je wykorzystalem zeby nie przeciagac nowych przez drzwi
    A z tym kablem od tylnej szyby, to jest tak jak na schemacie i dlatego jest problem, bo idzie on z komory silnika a nie z pod deski rozdzielczej. Tobie chyba chodzi o podlaczenie sie pod przyciski a ja wlasnie tego nie chce robic, chce sie podpiac pod przekaznik tak jak powinno to byc prawidlowo. A gdzie wyrwales ten wlacznik do lusterek? Jest on oryginalny z naszego modelu bo nigdzie takiego nie widzialem? Bo w sumie nie musi byc pod szybe, osobny wylcznik tez by byl ok, no ale wtedy zeby zrobic profi musialbym wrzucic dodatkowy przekaznik. No ale nic, moze ktos inny wie ktoredy idzie ta wiazka na tyl auta?
    Ostatnio edytowane przez nyga ; 10-10-10 o 22:55

  5. #15
    Użytkownik Awatar Ultra Pete
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Piotr
    Auto
    CTR FN2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    714

    Domyślnie

    witam
    pod korkiem oleju mam taki obrazek:
    http://i1230.photobucket.com/albums/...01027-0825.jpg

    czy to pomaranczowe cos to wlasnie ten silikon ? on moze w tym miejscu w czymkolwiek przeszkadzac, czy zostawic i nie ruszac?

    czy taka ilosc silikonu mogla byc dana w fabryce, czy ktos rozkrecal silnik ?

    dzieki i pozdro
    p

  6. #16
    Użytkownik Awatar KruKs
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EM2 -> D17A9
    Skąd
    Gdansk
    Posty
    695

    Domyślnie

    no ewidetnie to jest silikon, widac ze ktos go duzo nawalil tam .... wydaje mi sie ze to bylo juz rozkrecane i ja bym dla wlasnego swietego spokoju zdjal pokrywe i zamontowal jeszcze raz .

  7. #17
    Użytkownik Awatar eRMD
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Radosław
    Auto
    ACC CL9
    Skąd
    Włodawa
    Posty
    1,786

    Domyślnie

    chyba taki glucik silikonowy może już zapchać kanałki olejowe a wtedy będzie dupowato. Ja bym to oczyścił dla pewności.

    Cytat Zamieszczone przez Mxim555 Zobacz posta
    jedynie zrezygnowałbym z wykręcania świec, można wbić 5 bieg i przepchnąć samochód.
    przepycha sie kanalizację

    a ja zawsze podnoszę jedno koło, wbijam 5 bieg i mam takie przełożenie w obie strony ze nawet świec nie warto wykręcać kręcąc kołem

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Nisko
    Posty
    186

    Domyślnie

    no ale jak odłączysz akumulator , alternator i odłączysz i wyciągniesz cewki zapłonowe to nie odpali
    Ostatnio edytowane przez zbych123 ; 28-10-10 o 11:22

  9. #19
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie Montaż podgrzewania lusterek - sedan

    Zrobiłem w sedanie podgrzewanie lusterek i jak zwykle powstał manual obrazkowy
    Podziękowania dla kolegi roody bo przebrnął przez to wcześniej i dał mi kilka cennych wskazówek

    w naszych poczciwych sedanach nie wiadomo dlaczego nie ma podgrzewania, a we wszystkich innych wersjach są. Ale co ciekawe instalacja od podgrzewania jest pociągnięta, a przynajmniej połowicznie..
    zaczynamy od wyjęcia części szklanych są na wciśnięte na przeguby kulkowe, najłatwiej przegiąć je tak aby można było coś włożyć od góry i lekko podważać aż wyjdzie z tych przegubów

    Z lewej strony wozidła mamy kable podciągnięte aż do lusterka do tej wtyczki (schowana pod czarnym trójkątnym plastikiem który odpinamy delikatnie podważając bo jest na zatrzaski)


    za podgrzanie odpowiadają kable pomarańczowy+ i czarny-
    ale już w lusterku nie mamy we wtyczce kontynuacji kabli do podgrzania i musimy sobie tam dwa kabelki dopiąć w puste miejsca aby połączyć z podanymi wyżej
    najlepiej użyć takich wąziutkich spinek bo na większe nie ma miejsca



    i przeciągamy kabeki do lusterka i tak to wygląda



    ja sobie całe lusterko odkręciłem i wyjąłem środek lustra i było dużo łatwiej tam modzić, aczkolwiek chwile zeszło z tymi spinkami
    lewą stronę w tym momencie mamy z głowy lecimy na prawą..
    pod schowkiem ściągamy osłonę i szukamy tych wtyczek



    nas interesuje biała, bo do tego momentu mamy podciągniętą instalację
    najpierw wyciągamy ją razem z gumą łączącą bude z drzwiami,
    sciągamy boczek i przeciągamy dwa przewody przez gumę do drzwi i na razie zostawiamy



    we wtyczkę wpinamy się tymi dwoma przewodami w pokazane miejsca
    otwór trzeci i czwarty z brzegu, u mnie akurat czarny jest plusem bo nie miałem innych



    chowamy wtyczkę z powrotem do wnętrza, montujemy gumę i przechodzimy do drzwi,
    tutaj przeciągamy sobie te dwa kabelki tak jak nam pasuje aż do lusterka do wtyczki którą już spotkaliśmy po lewej stronie ale ta ma więcej pustych miejsc, wpinamy w nią nasze kable spineczkami pokazanymi na początku w następujące miejsca:



    i analogicznie jak z lewej strony do następnej wtyczki montujemy na spinkach kolejne dwa kabelki które już podłączymy do maty grzewczej, wpinamy je oczywiście tak by się łączyły z tymi poprzednimi ale tej wtyczki niestety nie zrobiłem na focie bo mi umknęła gdzieś

    Instalację mamy zrobioną więc bierzemy się za lustra, aby wyciągnąć szkiełko z obudowy plastikowej trzeba ją porządnie rozgrzać, ja to zrobiłem w ciepłej wodzie, ale można też ogrzewać suszarką, lub jeszcze szybciej opalarką. Jak już nam się uda wyjąć szkiełko bez rozbicia to ściągamy stary klej, trochę nożykiem, ale delikatnie żeby nie zrobić rysy na wylot i trochę rozpuszczalnikiem aby wszystko ładnie zeszło.
    Na szkiełko naklejamy matę grzewczą zakupioną na allegro za 5-10zł
    ale tak żeby nam się pokrywała z otworami w obudowie
    i tutaj też delikatnie powiększamy siekierą otwory na wyjście podłączenia maty.
    Następnie jak już mamy maty i otwory dopasowane kleimy na matę taśmę dwustronną, jeśli jest mocna to wystarczy dosłownie 3 paski i sklejamy szkło do obudowy, tak to wygląda po sklejeniu



    podpinamy naszą przewspaniałą instalację do maty



    i zakładamy lusterka i wkłady.
    Wkład ze szkiełkiem najlepiej nałożyć najpierw na dolny przegub (ja najpierw wysunąłem je do oporu) przytrzymać go małymi kombinerkami i wcisnąć na kulkę, łatwiej idzie jak się nałoży smaru.



    a górny i środkowy przegub naskoczą same gdy będziemy wciskać wkład na siłę
    Kupujemy sobie taki ładny przełącznik już z fabrycznym guziczkiem za nie więcej niż 40zl zakładamy go w miejsce starego, odpalamy klikamy grzanie i już szkiełka mają ciepło

    Ostatnio edytowane przez genior ; 13-11-10 o 22:55

  10. #20
    Użytkownik Awatar Robertos23
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic ES7
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    525

    Domyślnie

    Kolega mnie uprzedził, bo o tym samym pomyślałem przed zimą. Czyli jest podciągnięta jakaś fabryczna instalacja na ogrzewanie lusterek. Chodzi mi o tą dużą białą wtyczkę w którą wpina się owy przełącznik. Kable od podgrzewania to pomarańczowy+ i czarny- . Muszę u siebie poszukać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •