Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Aerodeck 1.8 VTEC '98 a gaz

  1. #1
    guni1
    Gość

    Domyślnie Aerodeck 1.8 VTEC '98 a gaz

    Witam,

    Zastanawiam sie nad kupnem auta jak w tytule. Zastanawia mnie tylko jak ten silnik znosi instalacje gazowe (wtrysk sekwencyjny). Za wszelkie info bede wdzieczny.

    Pozdrawiam,
    Michal

  2. #2
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    nie ten dzial!!!!!! Jest dzial dotyczacy cifow 5d i kombi.
    A po drugie po co ci taki silnik i do tego gaz, dla mnie bezsens. chcesz tanio jezdzic kup sobie MC w dieselu a chcesz szybko kup MC 2 czyli 1.8 VTI. Silnik znosi gaz jak kazdy inny tylko po drogach bedzie jezdzic kolejny zamulony VTEC...

  3. #3
    guni1
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam, jestem tu pierwszy raz i nie zauwazylem tego dzialu.
    Jesli chodzi o druga kwestie to chce jezdzic i szybko i tanio (jezdze dosyc duzo i gaz pozwala mi zaoszczedzic sporo pieniedzy, nawet jesli auto sie troche zamuli). Czy to jest bezsens, czy sens to zalezy od warunkow i oczekiwan w konkretnym przypadku.

  4. #4
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Nie wyobrazam sobie VTECa na gazie, dla mnie to po prostu nierealne, chcesz jezdzic szybko i tanio to kup sobie kombi w dieslu i wpusc wirusa. Sorry ale to sie mija z celem. Nie ma i szybko i tanio albo szybko albo tanio w przypadku VTECa, o gazie dokladnych info poszukaj w archiwum. Zastanawiam sie tylko jeszcze jak B18C4 zniesie gaz przy przelaczaniu VTECa, IAB itp

  5. #5
    guni1
    Gość

    Domyślnie

    OK, dzieki. Tego wlasnie sie obawiam, iz VTEC moze nie znosic zasilania gazem.

  6. #6
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Wyszukaj w przegladarce bo byli juz tazy co montowali gaz do B16. B18C4 maja IAB - zawor sterujacy zmienna dlugoscia kanalow kolektora ssacego. Przy 4,5k silnik dostaje wiecej powietrza a na gazie wiadomo ze potrzeba mniej tego powietrza, nie wiem czy to sie nie bedzie gryzc. 2 rzecz: Mam taki silnik i VTECi sa znane z wysokich mocy ale nie wysokiego momentu. To ma byc kombi wiec bedzie wieksze obciazenie niz w 5d, a juz u mnie jak wsiada 2-3 osoby to samochod traci mocno na elastycznosci i nie idzie tak jak w 1 osobe i to sie czuje. Jak obciazysz go bagazem a dodatkowo jeszcze instalacja gazowa i zamulisz tym gazem to uwierz mi ze to nie bedzie szybki samochod. Wiec albo rybki albo akwarium. Chcesz szybkie kombi - VTI i rzezbisz chcesz tanie kombi - Diesel, wirus i tansza ropa. To jest moje zdanie

  7. #7
    guni1
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za info. Turbo diesla z wirusem nie bralem pod uwage, ale to faktycznie moze byc niezly pomysl. NIe mam tylko zielonego pojecia o dlubaniu w dieslach, a tym bardziej Hondy. Jakie sa koszty zmiany programu, ile mozna zyskac i jak to sie odbija na trwalosci?

  8. #8
    Użytkownik Awatar ahaman
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Honda Legend KB1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guni1
    Turbo diesla z wirusem nie bralem pod uwage, ale to faktycznie moze byc niezly pomysl.
    Oj nie! To jest silnik Rover'a i jest fatalny...
    Pierwszy Hondowski diesel to i-CTDI, ale zaczęli go montować dopiero w nowych Accordach, CR-V i Cifach 8 gen.
    Także odpuść sobie Cifa 5D (6 gen.) z dieslem, bo to silnik Rover'a. :roll: Szczerze odradzam.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    5

    Domyślnie

    dokladnie
    ten silnik to pomylka
    przed kupnem hondy tez sie nad nim zastanawialem ale nawet w serwisie hondy mi powiedzieli zebym sobie poszukal wsrod benzynowych bo te silniki sa awaryjne, maja wycieki i drogie czesci, jednym slowem kicha

  10. #10
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    dokladnie! Te silniki diesla to porazka! Klekocze kopci i nic nie jedzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •