Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233
Pokaż wyniki od 321 do 329 z 329

Wątek: D13B2 mpfi (na D13B7+) - co jeszcze może być potrzebne?

  1. #321
    Użytkownik Awatar kaczka208D
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Seweryn
    Auto
    EP2 D16V1 30th An
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    2,820

    Domyślnie

    Miedzy eg5, a coupe ej2 to oprocz wiazki swiatel tylnych od kielicha tylnego do burty jest inna w coupe. A tak to sa identyczne.

    Z sedana nie wiem, ale pewnie wiecej rzezby.

    Wysłane z mojego GT-I8160

  2. #322
    Użytkownik Awatar paweltdf
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Celica 1zz-fe & EG3
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaczka208D Zobacz posta
    Miedzy eg5, a coupe ej2 to oprocz wiazki swiatel tylnych od kielicha tylnego do burty jest inna w coupe. A tak to sa identyczne.

    Z sedana nie wiem, ale pewnie wiecej rzezby.

    Wysłane z mojego GT-I8160
    no właśnie nie są identyczne, różni się też kabinowa, bo ja miałem wiązki z ej2 i trochę zabawy przy tym było, trzeba było dokładać chyba z 8 brakujących kabelków od spryskiwaczy, tylnej wycieraczki i jeszcze przy manetkach czegoś brakowało ale już teraz nie pamiętam czego dokładnie.

  3. #323
    Użytkownik Awatar kaczka208D
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Seweryn
    Auto
    EP2 D16V1 30th An
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    2,820

    Domyślnie

    Ja tez mam z ej2 wlasnie i fakt o tych kabelkach od tylnej wycieraczki zapomnialem Ale ja i tak nie mam wycieraczki wiec nic kompletnie nie dokladalem

    Wysłane z mojego GT-I8160

  4. #324
    Użytkownik Awatar pawlak91
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG3 D16Z6+
    Skąd
    Jarosław
    Posty
    771

    Domyślnie

    Czyli moja napewno nie jest z coupe/ sedana?

    Tapatalk..

  5. #325
    Użytkownik Awatar kaczka208D
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Seweryn
    Auto
    EP2 D16V1 30th An
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    2,820

    Domyślnie

    Mam kilka pytań w związku z mpfi w d13.

    Wiązka jest od d15z1 czyli eco vtec.
    Komp P06 z mapami pod d13b7

    Kostka od sondy ma 7 pinów, oryginalnie sonda w d15z1 była 5 pinowa, wiec dlaczego w kostce jest aż 7 pinów ? Jak to połączyć z sondą od b7 z6 4 pinową ?
    W grupie kostek od aparatu zapłonowego wychodzi pojedynczy kabelek zielony z żółtym paskiem, niestety nie ma wtyczki i nie wiem gdzie ma być podłączony ? (nie jest to ten kabelek z wtyczką okrągłą który wpina się pod aparat zapłonowy)

    Po założeniu wiązek na auto nie ma napięcia na pompie paliwa. Przekaźnik podmieniany na sprawny i nic to nie daje. Check po przekręceniu kluczyka świeci się cały czas. Po zwarciu zworki serwisowej też świeci się cały czas i nie mruga błędów.

    Wiązka ma wtyczkę ELD pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, która nie jest podłączona ponieważ skrzynka jest z wersji bez ELD - czy to może w czymś przeszkadzać ?

  6. #326
    Użytkownik Awatar Kurpiu
    Dołączył
    Jun 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic VI EJ9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam. Odgrzewam kotleta. Kabel z przekaźnika paliwa ma być podłączony między innymi do bezpiecznika w puszce pod maską. Gdzie dokładnie i do czego pociągnąć ten kabel? Do którego pinu na wtyczkach puszki?

  7. #327
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hello to all. I have a problem, I hope someone will help me. I did exactly same order as described in the article, but after installing the MPFI, the car hardly starts up the cold one (when it warms up, starts up without problems) is also bad if there is less than 10 liters of gas in the tank (feels like petrol is ending)also smells of gasoline in the cabin. Check Engine is not connected, so I can't find out what's wrong. stock D13b2, MPFI from D16z6, ECU P06.

  8. #328
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shako Zobacz posta
    Hello to all. I have a problem, I hope someone will help me. I did exactly same order as described in the article, but after installing the MPFI, the car hardly starts up the cold one (when it warms up, starts up without problems) is also bad if there is less than 10 liters of gas in the tank (feels like petrol is ending)also smells of gasoline in the cabin. Check Engine is not connected, so I can't find out what's wrong. stock D13b2, MPFI from D16z6, ECU P06.
    On stock P06 ECU A/F is too rich. What is your ignition angle? In this case you can have problem too, because on stock ECU your ingnition timing is hard to setup correctly - It must be on 16' to run engine smoothly.

  9. #329
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nitro2112 Zobacz posta
    On stock P06 ECU A/F is too rich. What is your ignition angle? In this case you can have problem too, because on stock ECU your ingnition timing is hard to setup correctly - It must be on 16' to run engine smoothly.
    Thanks for the feedback. I did not touch the ignition, left as is on d13b2. I will try to adjust to 16 degrees, and adjust the valves. I'm working on wiring At the moment.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •