Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 149

Wątek: Honda Civic 5D - Kompendium wiedzy - FotoInstrukcje - Zrób to sam

  1. #21
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Misiek, 2 sprawy, skoro już ktoś się namęczył z tym opisem to proszę edytuj swój post i wpisz kto jest jego autorem, nazwa użytkownika. Druga sprawa. Zdjęcia się nie ładują bo z tego co widzę odwołują się do forum. Wrzuć je proszę na imageshacka lub cuś aby się nam wszystkim pokazywały. Dzięki

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    191

    Domyślnie

    Panowie znalazłem tą aukcje z tymi termistorami innych nie znalazłem na allegro niż te co na zdjęciu są wiec może się komuś przyda i szukać nie będzie musiał http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=922521991

  3. #23
    Użytkownik Awatar Mati_1979
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Mateusz
    Auto
    S21, B18, D16, D14
    Skąd
    Wolsztyn WLKP
    Posty
    4,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmer89 Zobacz posta
    Panowie znalazłem tą aukcje z tymi termistorami innych nie znalazłem na allegro niż te co na zdjęciu są wiec może się komuś przyda i szukać nie będzie musiał http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=922521991
    Link i tak będzie ważny tylko 20 dni tak jak aukcja.

  4. #24
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek1 Zobacz posta
    Treść z podanego wyżej linku ze strony
    , którego autorem jest użytkownik
    aarrttuurr1
    Misiek, dzięki, dodane.

  5. #25
    Użytkownik Awatar Xus
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    Civic Eg Accord R
    Skąd
    Zielona Gora
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    mozesz dodac to jeszcze
    jak wymienic amorki
    klik

  6. #26
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xus Zobacz posta
    mozesz dodac to jeszcze
    jak wymienic amorki
    klik
    Zrobione!

  7. #27
    Użytkownik Awatar tomson1192
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord CG9
    Skąd
    B-stok / Wwa
    Posty
    832

    Domyślnie

    ja bym dodał temat o naprawie pokrętła od regulacji temperatury http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...ght=ogrzewanie opis nie za wielki ale wyjaśnia wszystko

    a dziś wieczór będzie manual do zrobienia usdm w 5D narazie bez zdjęc ale w weekend beda fotki

  8. #28
    Użytkownik Awatar kamilo
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Kamil
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ma ktoś może polski manual do 5d VTI hatchback ?

  9. #29
    Użytkownik Awatar tomson1192
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord CG9
    Skąd
    B-stok / Wwa
    Posty
    832

    Domyślnie

    Przeróbka świateł tylnych na USDM - Civic 5d

    Z góry przepraszam za tymczasowy brak zdjęć ale zrobię dopiero w weekend

    Co będzie nam potrzebne:
    - są dwie opcje tej przeróbki, w pierwszej potrzebujmy dodatkowych dwóch wiązek do tylnych świateł (dwie wiązki ze światłem przeciwmgielnym) i tak ja robiłem, ale nie martwcie się opisze wam też sposób z samymi oprawkami dwuwłónowymi
    - 2,5m kabla 0.75 (przekrój jest sugerowany, nie konieczny, może być cieńszy, ja zastosowałem taki dla bezpieczeństwa)
    - lutownica
    - koszulki termokurczliwe
    - no i obowiązkowo przy każdej modyfikacji to parę piwek dla lepszej pracy
    - mile widziana jest dodatkowa para rąk przy lutowaniu
    - otwornica
    - wiertarka


    To zaczynamy:
    1. najpierw rozłączamy wszystko w prawej lampie (stojąc z tyłu auta)
    2. odkręcamy lampę i wyjmujemy ją
    3. za pomocą otwornicy i wiertarki robimy dziurę w zaślepce światła przeciwmgielnego (taki biały plastik)

    4. i teraz zaczynamy zabawę z kablami, więc najpierw opisze metodę z całymi wiązkami:

    Na poczatku zajmiemy sie prostszą lampa do przeróbki, więc rozłączamy lewą lampe, wyciagamy fabryczną wiązke, odcinamy oprawkę dwuwłóknową od postojówek i stopu (wykorzystamy ją do postojówki i przeciwmgielnego na górze w tej lampie) w nowej wiązce, wycinamy oprawkę od przeciwmgielnego, i do odciętych kabli(tych przy wiązce) przylutowujemy kable o kolorach czarny do czarnego a biało zielony(oprawka) do czerwono -zółtego (wiązka).

    Pozostały nam dwa kable w dolutowanej oprawce dwuwłóknowej one odpowiadają za postojowe światło na górze wiec musimy przeciąć kabel czarny i czerwono-czarny przy dolnej oprawce od postojówki i stopu i się wpiąć do tych kabli, kablami z oprawki na górze, w tym calu musimy użyć ok 10-12 cm kabli, ponieważ bez tego będzie zbyt krótko żeby powsadzać potem żarówki do klosza. W tym momencie mamy załatwione lewe światło i już śmiga i świeci.

    mając tylko oprawkę dwuwłóknową, praca przy lampie lewej jest identyczna, odcinamy fabryczna oprawkę od przeciwmgielnego i na takiej samej zasadzie przylutowujemy oprawkę dwuwłóknową

    Z lampą prawą jest trochę więcej zabawy.
    Mając cała wiązkę dodatkowa:
    Mając juz wyciągniętą lampe i wiązke z owej lampy, pierwsze co musimy zrobic to przeprowadzić kabel od zasilania światła przeciwmgielnego z lampy lewej do prawej. i tu są dwie opcje a mianowice, jedna to patent wymyślony przez mojego kumpla: (bardzo praktyczny pomysł) precinamy kabel biało czerwony z tych kabli które idą od kabiny do kostki (nie od kostki do żarówek) do niego przylutowujemy kabel dl ok 1,5m, przeciągamy go pod plastikiem przy zamku na drugą strone auta.

    Cały praktyczność tego patentu polega na wpięci sie tym kablem w fabryczną kostkę, ale do tego celu potrzeba nam tej blaszki którą wsadzimy we wtyczke z innej kostki, ja mielem takową ze szrotu. jeżeli nie posiadamy takiego czegoś musimy podlączyć ten kabel poprzez kostke elektryczna, dalej jest napisane do jakiego kabla, zajmijmy się teraz zestawem w tej lampie, odcinamy oprawke od przeciwmgielnego, bierzemy z fabrycznej wiązki oprawke dwuwłóknową ze stopem i postojówka i przylutowujemy tak jak w lampie lewej przecinamy czarno czerwony przy oprawce od postojówki (na dole) i czarny tez tam, i lutujemy je czarny z czarnym a czarno czerwony z czarno czerwonym. wcześniej poprowadzony kabel z lewej lampy wpinamy do pozostałego kabla biało zielonego poprzez kostkę elektryczną, czarny kabel który nam został, mozna podlączyć do czarnego od postojówek.


    Mając tylko oprawkę dwuwłóknową różnice są tylko takie że przecinamy tylko kable od postojówki na dole (czarno czerwony i czarn) i podlączamy się analogicznie jak wyżej z tym że poprowadzony kabel podlączamy bez przecinani niczego

    Co do kolorów to najlepszym sposobem na uniknienie pomyłki jest miernik i sprawdzanie napięcia na kablach, ponieważ kolory mogą sie różnić w róznych samochodach z róznych lat i np przedlift i po lift
    I ot cała filozofia, jeżeli będziecie mieli jakie kolwiek pytania to piszcie bo nie wiem czy wystarczająco jasno wam to opisalem, piszcie, a napewno wam odpowiem co i jak

    Za wszelkie szkody wyrządzone przy modzeniu nie odpowiedam

    A zdjęcia jak mówiłem zrobie w weekend to wam może wyjaśni pare rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez tomson1192 ; 28-02-10 o 01:57

  10. #30
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilo Zobacz posta
    Ma ktoś może polski manual do 5d VTI hatchback ?
    Nie bylo takiego auta... Liftback i Aero owszem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •