Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 149

Wątek: Honda Civic 5D - Kompendium wiedzy - FotoInstrukcje - Zrób to sam

  1. #11
    Użytkownik Awatar misiek1
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic D14Z4
    Skąd
    Krosno
    Posty
    813

    Domyślnie

    Klikałem na forum i znalazłem takie coś:

    Cytat Zamieszczone przez brak.loginu87 Zobacz posta
    Ja rozpórkę przykręcałem jak samochód stał na kołach. Tylko pamiętaj o zabezpieczeniu otworów które wywiercisz (chyba ze chcesz żeby rdza przeżarła kielichy i wiadomo gdzie powędrują amorki). Ja zababrałem wszytko cykiem w spreju a na to od spodu sylikon i jeszcze raz popryskałem cynkiem. Dodam jeszcze że wszytko zrobiłem przed klatką - sąsiedzi mieli co oglądać, prąd ciągniesz z piwnicy albo od uprzejmej koleżanka z parteru a nie tam jakiś garaż! Od razu zamieszczam parę fotek - bardzo ciężko o takie u nas na forum jak ja szukałem, a pewnie w głowie trochę rozjaśnią.


    Może komuś się przyda
    Ostatnio edytowane przez misiek1 ; 01-12-09 o 00:15

  2. #12
    Użytkownik Awatar Bassmaster
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Marek
    Auto
    CTS Black Sheep
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    394

    Domyślnie

    Wspaniała robota, wszystko w pigułce
    Ostatnio edytowane przez Bassmaster ; 08-12-09 o 23:49

  3. #13
    Użytkownik Awatar jakub005
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB2 5D 1999 D14A8
    Skąd
    Poznań/ Luboń
    Posty
    383

    Domyślnie

    jeszcze można to wrzucić: Manual - wymiana sworznia wahacza górnego http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=8423

    + Halogeny w 5D inne niż seryjne http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=31745
    Ostatnio edytowane przez jakub005 ; 02-01-10 o 22:51

  4. #14
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakub005 Zobacz posta
    jeszcze można to wrzucić: Manual - wymiana sworznia wahacza górnego http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=8423

    + Halogeny w 5D inne niż seryjne http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=31745
    Dzieki Jakub. Dodane.

  5. #15
    Użytkownik Awatar jakub005
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB2 5D 1999 D14A8
    Skąd
    Poznań/ Luboń
    Posty
    383

    Domyślnie

    jeszcze tu jest pokazane jak zdjąć drewno z deski rozdzielczej http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...=listwa&page=2 (str. 2)

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    191

    Domyślnie

    a ja znalazłem w necie jak naprawić rezerwę nie jest to foto-instrukcja ale ładnie opisane może można by było zapożyczyć i gdzieś to wepchnąć zamieszczam link http://www.hcforum.pl/showthread.php?t=8075

  7. #17
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmer89 Zobacz posta
    a ja znalazłem w necie jak naprawić rezerwę nie jest to foto-instrukcja ale ładnie opisane może można by było zapożyczyć i gdzieś to wepchnąć zamieszczam link http://www.hcforum.pl/showthread.php?t=8075
    Niestety mam:

    Nie jesteś zalogowany lub nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:
    Nie jesteś zalogowany.
    Nie masz wystarczających uprawnień aby otworzyć stronę.
    Twoje konto czeka na aktywację lub zostało wyłączone przez administratora forum.


    Aby przeglądać to forum musisz się najpierw ZAREJESTROWAĆ.

  8. #18
    Użytkownik Awatar mickee
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2 '99; FK2 '07
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmer89 Zobacz posta
    a ja znalazłem w necie jak naprawić rezerwę nie jest to foto-instrukcja ale ładnie opisane może można by było zapożyczyć i gdzieś to wepchnąć zamieszczam link http://www.hcforum.pl/showthread.php?t=8075
    Ja mam to samo co kolega powyżej. Może przekopiowałbyś ten patent na naprawę na nasze forum...

  9. #19
    Użytkownik Awatar Xus
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    Civic Eg Accord R
    Skąd
    Zielona Gora
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    jak podoga sie poprawi i bedzie troche cieplej wrzuce pare foto instrukcji:
    wymiana rozrzadu b18
    wymiana gum tylniego zawieszenie wszystkie gumnki

    narazie mi za zimno

  10. #20
    Użytkownik Awatar misiek1
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic D14Z4
    Skąd
    Krosno
    Posty
    813

    Domyślnie

    Treść z podanego wyżej linku ze strony
    , którego autorem jest użytkownik
    aarrttuurr1


    "Witam. Postanowiłem pomóc wszystkim tym co nie wiedzą jak za to się zabrać, a chcą naprawić świecenie się rezerwy. Zaczynamy:

    1. Pierw upewniamy się że nasz model jest wyposażony w kontrolkę rezerwy. Nie wszystkie H mają takowe kontrolki ( konstruktorzy wyszli z założenia że sam wskaźnik wystarcza)
    2. Jeśli mamy takową kontrolkę to sprawdzić czy powodem nie jest to że "baliśmy się" zjechać wskazówką poniżej czerwonej kreski poziomu paliwa. Często jest tak że kontrolka zapala się 2-3 mm poniżej czerwonego pola, i nawet nie wiemy o tym bo nigdy nie dopuściliśmy do takiego stanu "osuszenia" zbiornika... A kontrolka może działać Dodam że najlepszym sposobem żeby to sprawdzić to zatankować do kanisterka trochę benzyny i wozić w bagażniku na wszelki wypadek. Nie tankować autka i tak wyjeździć całe paliwo. Zobaczymy na 100% czy kontrolka działa i upewnicie się ile możecie przejechać poniżej czerwonej kreski Sprawdzamy też żaróweczkę czy jest dobra, nie obędzie się przed odkręceniem deski i zegarów ale to jak dobrze pamiętam tylko 5 śrubek. Jeśli żaróweczka jest dobra a nadal nie świeci (żarówka tylko świeci na załączonym zapłonie jak zapalają się wszystkie kontrolki) to musimy zabrać się za pływak i termistor
    3. Jeśli zastosowaliście się do punktu 1 i 2 i nadal nie działa to przechodzimy do pkt 4
    4. Idziemy do sklepu. Kupujemy parę piwek, bo robótki będzie na 2h, a wiadomo że przy piwkach lepiej się myśli i robi . Mnie wystarczyły 3 piwka
    5. Robotę robimy na jak najbardziej pustym zbiorniku i na wyłączonym zapłonie bez kluczyków w stacyjce, przyszykujcie gaśnicę (tak na wszelki wypadek - w końcu dobieramy się do baku)
    6. Odchylamy tylną kanapę na poziomo. Za oparciem tylnych siedzeń w podłodze pod dywanikiem (prawie w bagażniku) jest dekielek aluminiowy. Zdejmujemy go odkręcając 3 śruby.
    7. Pod dekielkiem (w zależności od modelu H) znajdziemy sam pływak (tak jest u mnie anglik 5D 98) albo pływak z pompą paliwa.
    7. Pompa nas nie interesuje (to jest ta większa) - zostawiamy ją w spokoju. Do pływaka jest przyczepiona kostka (często zabudowana gumową osłoną) - odczepiamy ją.
    8. Pływak z reguły jest ciężko wyjąc gdyż jest zakręcany a u mnie brudu nie brakowało więc się trochę zblokował. Ja pomogłem sobie WD40. Nie podważajcie pływaka bo to nic nie da, trzeba go mocno docisnąć do baku i próbować wykręcić. Wykręci się już po 90 stopniach obrotu w lewo
    9. Jak wykręcimy już pływak to delikatnie go wyciągamy uważając żeby niczego w nim nie złamać (delikatny jest). Naszym oczom ukaże się cały pływak (patrz zdjęcie poniżej)
    10. Do wymiany jest termistor pokazany na zdjęciu. Termistor zamyka obwód uziemienia żaróweczki, a działa na zasadzie termicznego domykania układu. Polega to na tym iż jeśli mamy w zbiorniku paliwo to to paliwo obmywa ten termistor i jest on chłodzony i nie przewodzi prądu. Jeśli paliwa nam brakuje i jego stan zejdzie poniżej termistora to termistor zaczyna się grzać i po chwili powoli domyka obwód prądu, a na naszych zegarach objawia się to powolną jaśniejącą żaróweczką od rezerwy ( nie zapala się od razu tylko się rozjaśnia powoli).
    11. Trochę wyjaśnienia, ale wracamy do wymiany. Zabieramy pływak do domu gdyż termistor jest wlutowany w obudowę pływaka. Zamawiamy termistor na allegro albo w ASO bo cena podobna (taki jak na zdjęciu poniżej) ASO nie musi być Hondy bo termistory do wielu aut są takie same. Gdy już go mamy wymieniamy wlutowując nowy na miejsce starego (nie musimy obklejać połączonych kabli izolacją gdyż płynie tam tylko minus więc nic się nie stanie, ważne by nowy termistor połączyć tak jak był połączony stary i żeby wszystko dobrze się trzymało. Pamiętajmy że musimy go umieścić na takiej samej wysokości co stary termistor żeby rezerwa zapalała się w odpowiednim momencie...
    12. A teraz czynność analogicznie odwrotna do wyjmowania pływaka - trzeba go włożyć z powrotem.
    13. Podpinamy wtyczkę do pływaka po jego zakręceniu, zakręcamy dekielek i przymocowujemy z powrotem dywanik.
    14. Po całym zabiegu dopiero możemy odpalić autko i cieszyć się działającą rezerwą. Mam nadzieję że pomogłem komuś. I wiecie jak coś, piwek nie odmawiam"


    Ostatnio edytowane przez misiek1 ; 22-02-10 o 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •