Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: skrzynia biegów 1.5 z Civica do CRXa ED9 ?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Skwierzyna
    Posty
    4

    Domyślnie skrzynia biegów 1.5 z Civica do CRXa ED9 ?

    Witam.
    Posiadam Honde Crx 1.6 z 89 roku, silnik D16Z5.
    Chciałbym do niej włożyć krótszą skrzynie biegów i mam okazje kupic skrzynie biegów od civica 1.5, która jest krótsza o ile to nie wiem.
    Czy ktoś z was wie czy taka skrzynia będzie pasować do mojego auta ? Co musiałbym zmienić, jak ze sprzęgłem, półośkami, przegubami i mocowaniem tej skrzyni ?
    Może ktoś z was ma civica 1.5 i powie mi jakie ma max. prędkości na każdym biegu ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Zambrów
    Posty
    28

    Domyślnie

    Najpierw szukamy potem pytamy!
    Zapraszam do lektury: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8823 Co prawda nie jest to dokładnie o takich skrzyniach co u Ciebie ale zasada działania taka sama.
    Dobrym rozwiązaniem było by Twoją skrzynię przerobić (mix taki ) bo przekładka na tą z D15 jest nieopłacalna.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Skwierzyna
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Randal
    Najpierw szukamy potem pytamy!
    Zapraszam do lektury: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8823 Co prawda nie jest to dokładnie o takich skrzyniach co u Ciebie ale zasada działania taka sama.
    Dobrym rozwiązaniem było by Twoją skrzynię przerobić (mix taki ) bo przekładka na tą z D15 jest nieopłacalna.
    Czesc.
    Już to dawno czytałem i właśnie tą opcje uważam za droższa, a czy opłacalna czy nie to nie oto chodzi przecież nie zarabiam na tym.
    Dużo roboty jest żeby zrobic takiego mixa, różne skrzynie i kogoś kto mi to złoży jak trzeba i będzie to działać. Jak dla mnie prostszym rozwiązaniem jest po prostu wymienic całe skrzynie, jeżeli pasują. Narazie słyszałem, że musiałbym tylko wymienic półośki a reszta będzie pasować jeżeli tak jest to cała podmianka napewno wyjdzie mnie taniej niż skrzynia hybrydowa, a jak coś siądzie to zawsze na podmianke będe miał tą skrzynie którą mam teraz.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Zambrów
    Posty
    28

    Domyślnie

    Musiałbyś wymienić półosie.
    Chodzi mi o to że kase zamiast na półosie można przeznaczyć na zrobienie hybrydy tak więc nawet dopłacając trochę można mieć jeszcze lepiej

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •