Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: 4 ohm wzmacniacz 8 ohm głośnik

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    76

    Domyślnie

    ppm702 jasne ze da sie domowym sposobem, najpierw pozyczamy od siostry lakier do paznokci potem pozyczamy ze starego radia drut z anteny ktora jest w srodku zamontowana(chodzi o radia typu unitra takiem prostopadlosciany stare) potem rozbieramy glosnik i przewijamy cewke dodajac 3/4 zwoju wiecej niz bylo lakierujemy i po sprawie. ale ogolnie najgorzej rozebrac membrane wiec jesli tego nigdy nie robiles to lepiej nie ryzykuj chyba ze sie nie bojisdz ze glosnik pujdzie i tak na zlom

  2. #32
    Użytkownik Awatar EJ2 Siwy
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    warszawa
    Posty
    68

    Domyślnie

    Chciałbym zauważyć że zdarzają się głośniki w których podana moc jest wzięta .... z kosmosu, np. Boschmann , Alphard. Reklama robi swoje a napis na głośniku np. 400W nijak się ma do rzeczywistości bo nie jest wstanie wytrzymać nawet 40W RMS ( wiem to z własnego doświadczenia ). Tak wiec proponuje kupować głośniki renomowanych firm - przynajmniej mamy pewność co kupujemy ( choć tez nie tak do końca :P ).

  3. #33
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Feniks, masz rację, ale daj mi gwarancję, że ustawisz cewkę idealnie osiowo w polu i nie będzie później zniekształcać? Ja bym sie w to nie bawił

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •