Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: Akumulator. Marka i pojemność.

  1. #71
    Użytkownik Awatar SIMBA
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK4 Rallye Edition
    Skąd
    DKL
    Posty
    463

    Domyślnie

    siemka,

    myślę, że jeśli chodzi o ten prąd rozruchowy i aku to nie jest tutaj głównym problemem słuchanie, ale to, że podczas odpalania samochodu zostaje poprowadzony z akumulatora ładunek na każdą instalację będącą w samochodzie - również CA. Dlatego osobiście dochodzę do wniosków (na podstawie opinii ludzi i wyczytanych tutaj historii), że aku o wyższym prądzie rozruchowym będzie lepszy od tego z niższym. Sam jestem na etapie poszukiwania akumulatora do mojej ej9 hb z 97r. Obecnie mam quand 45Ah 300A. Zaczął padać po zmianie angelsów na oem i wrzucenie amberów. Okazało się, że CA na postoju ciągnie ok. 1,9A. W skład instalacji wchodzi Magnat RX-44 + kondensator DIETZ Power Cap 1F 21VDC + radio Sony Xplod CDX-GT929U. Ponadto instalcja LPG, alarm, odcięcie dopływu prądu (kolejna dioda), czujnik przechyłu - odbiorników mam sporo i z nich nie rezygnuję. Podróżuję zróżnicowanie -rzadkie długie trasy, częstsze trasy po kilkadziesiąt km, często krótkie i króciutkie trasy. Dlatego potrzebuję aku, który nie padnie szybko od częstego odpalania. Bo uważam, że jest tylko kwestią czasu, jak aku padnie przez częste krótkie trasy, i żadna pojemność wyższa od 45Ah tego nie zmieni - wyższa poj. wiąże się z większym obciążeniem alternatora, nie wiadomo czy to pociągnie, a rzeźbienie w celu wrzucenia mocenijszego też się chyba średnio opłaca. Można poratować się akumulatorem o wyższym prądzie rozruchowym właśnie, oraz o przełączniku umożliwiającym wyłączanie wzmacniacza na noc. Co do samego akumulatora, to zastanawiam się na Yuasa. Czy taki byłby odpowiedni?

    http://allegro.pl/akumulator-yuasa-p...168116617.html

    Co możecie o nim powiedzieć?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez SIMBA ; 11-05-14 o 17:34

  2. #72
    Użytkownik Awatar sebawo
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EJ6 + B16A2
    Skąd
    SRS
    Posty
    747

    Domyślnie

    Kolego,podczas rozruchu rozrusznik bierze 10x więcej prądu,do tego CA nie włącza się od razu a zasilanie m.in. do radia jest odcinane. Więc taki parametr aku jak prąd rozruchowy nie ma tu nic do posiadanego CA.
    Jeśli prąd ucieka przez włączone na postoju urządzienia,to jest potrzebne ich odcięcie i/lub aku o większej pojemności.
    Jeśli audio ciągnie Ci prąd gdy nie jest używane,to raczej jest błąd w instalacji a nie wina aku

    Wysłane z mojego LG-E610v za pomocą Tapatalk 2

  3. #73
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Auto
    EP 3 Type R
    Skąd
    Wałcz
    Posty
    39

    Domyślnie

    wszystko zależy od firmy która produkuje aku. Ja mam aku firmy "NOKYA" 42ah i kręci. Przy dużych mrozach jak był -15 to już był problemy. Przy -20 brakowało prądu.

  4. #74
    Użytkownik Awatar Michael83
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VIII Sedan
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    57

    Domyślnie

    Mam pytanko czym się różni oznaczenie aku Yuasa Professional i 3000?

  5. #75
    Użytkownik Awatar Michael83
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VIII Sedan
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michael83 Zobacz posta
    Mam pytanko czym się różni oznaczenie aku Yuasa Professional i 3000?
    Już otrzymałem odpowiedź od firmy YUASA, że Seria Professional przestała być produkowana we wrześniu 2013 roku.
    Akumulator serii 3000 ma wyższe parametry rozruchowe od poprzednika.

  6. #76
    Użytkownik Awatar Rutus
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Rafał
    Auto
    Del Sol D16Y8+T
    Skąd
    ok. Mińska Maz.
    Posty
    884

    Domyślnie

    Troche odgrzebując kotleta
    Jaki jest alternator w d16y8 ?
    Bo musze kupić akumulator i wrzucam go do bagażnika także wymiary nie mają znaczenia
    A zastanawiam sie tylko jaką pojemność kupić i jaki prąd rozruchowy do doładowanego d16y8 i jakiegoś tam małego audio czyli odseparowany z przodu,z tyłu i delikatny sub z tyłu ?

  7. #77
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Vlad
    Auto
    EJ9 w sedanie
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie

    Czy YUASA YBX5053 48Ah 430A to dobry wybór do d14? Czy nie będzie problemu z trochę większym Ah i A?

  8. #78
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Proff Zobacz posta
    Czy nie będzie problemu z trochę większym Ah
    nie powinno być

  9. #79
    Użytkownik Awatar PIMPEK_EJ2
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Szymon
    Auto
    EJ2 D16Z9 + M62
    Skąd
    łdz
    Posty
    2,027

    Domyślnie

    Sprawdz tylko czy wymiary się zgadzają bo w naszych civach miejsca na aku nie ma za dużo.
    Ja u siebie mam najtańszego 4MAX-a chyba 4 rok i nie ma problemów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •