[center:07a129d517]Autor tekstu Furious[/center:07a129d517]

Wygłuszanie drzwi na przykładzie Hondy Civic Hatchback 5g

Panowie i panie dzisiejsza lekcja to wygłuszanie!
Po co wygłuszać?
Dwie opcje, albo pod car-audio, albo po prostu z chęci wyciszenia furki.
Czym wygłuszać?
Odpowiedz jedna, miękkie maty APP.
Co nam potrzeba?
1. miękkie maty APP (ja na parę drzwi w Civic`u 5g Hatchback potrzebowałem 7 mat)
2. nowe spinki boczka (18sztuk na parę drzwi) i 2 kołki rozporowe (opcja)
3. suszarka do włosów
4. śrubokręt gwiazdkowy
5. spinka do włosów (potrzebna do wyciągnięcia pokrętła otwierania szyb) (opcja)
6. taśma izolacyjna (opcja)
7. rękawiczki
8. peszle
9. 4 browary

Zaczynamy od zdjęcia boczka, w mojej wersji (bez elektrycznych szyb) spinką do wlosów wypychamy z pokrętła otwierania szyb spinke, zdejmujemy pokrętło, odkręcamy śrubkę za klamką oraz w schowku i wykręcamy kolek rozporowy umieszczony na rogu drzwi. Boczek zdejmujemy zaczynając z dołu od strony głośnika szarpiąc z wyczuciem przy każdej ze spinek. Jeśli bok nie był nigdy zdejmowany to trzeba zerwać taką śmieszną folię. Odkręcamy klamkę oraz blaszkę trzymającą schowek. Teraz czyścimy zarówno wewnętrzną część drzwi (od belki w dół) jak i zewnętrzną (musimy je odtłuścić).
Teraz dopiero możemy przystąpić do naklejania mat. Procedura jest prosta, wycinamy fragment maty jaki chcemy nakleić (im większe tym lepsze) naklejamy na bok i opalamy suszarką, aby ukształtować matę. Jedna mata na pewno idzie na wewnętrzną stronę drzwi (poniżej belki). Przy wyklejaniu w okolicach zamka, wsadź pręty od klamki w peszle i tak zaklej je matami bo inaczej będą nici z otwierania drzwi bo maty przykleja się do drutów.
Miejsce styku elementów plastikowych takich jak klamka czy schowek dobrze jest powyklejać taśma izolacyjna aby przypadkiem nie obijały nam się o metal. Po przyklejeniu wszystkich mat wkręcamy z powrotem klamkę i tą blaszkę od schowka, nie zapomnijcie o włożeniu pod cięgna klamki tego filca (wcześniej go zerwijcie oczywiście). Wkręcamy głośnik, zakładamy nowe spinki na boczek i wciskamy wszstko powrotem.
Hmm... to by było chyba na tyle… jak ktoś chce oszczędzić to może pominąć nowe spinki aczkolwiek ja je zalecam :P

Koszty:
7 mat miękkich APP – 105zł (www.allegro.pl)
18 spinek boczka – 24zł (www.romix.pl)
2 kołki rozporowe – 8zł (www.romix.pl)
peszle (1m) – 50gr
taśma izolacyjna – 6zł
rękawiczki – 2zł

RAZEM: 150zł

Powodzenia! Furious

Pozycja wyjściowa:


Przyklejamy maty po wewnętrznej stronie drzwi:



Zaczynamy wyklejać właściwą stronę drzwi:



Zostały już tylko okolice zamka:



I efekt końcowy: