Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Alternator od 1.5 16V do 1.6 16V?

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar matekLDZ
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    76

    Domyślnie Alternator od 1.5 16V do 1.6 16V?

    Witam wszystkich po raz pierwszy... jestem posiadaczem Hondy Civic z 1991 3d 1.6 16V... No i poszedl alternator... dzisiaj zostawilem autko w warsztacie i elektryk twierdzil ze jest spalony i wymiana samych zwoi kosztuje 130zl plus jeszcze cos tam i robocizna...:/ to troszke wyjdzie a ja na allegro znalazlem alternator za 150 zl (on mi nie wierzy ze tak malo) z tym tylko ze od hondy z 1990 1.5 16V... i mam pytanie czy jak go kupie bedzie on pasowal do mojej hani? bo chyba lepiej sie oplaca kupic uzywke niz placic 2 razy wiecej za naprawe...

  2. #2
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    mylisz się - używka moze być w stanie "przed zawałowym", a naprawiony (o ile będzie to dobrze zrobione) polata trochę i jeszcze będzie przynajmniej 3 miesiące gwarancji

  3. #3
    Użytkownik Awatar lukasmc
    Dołączył
    Jul 2004
    Skąd
    Mielec
    Posty
    58

    Domyślnie

    pasowac bedzie pasowal ja kupilem od d16a9 za 100zl wiec porozgladaj sie jeszcze a znajdziesz

  4. #4
    Użytkownik Awatar matekLDZ
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    76

    Domyślnie

    No juz kupilem ten za 150 zl... Pan mechanik poinformowal mnie ze tamten stary nie klasyfikuje sie do naprawy bo sa uszkodzone zwoje i uklad ladowania... i dzisiaj odebralem samochod bez alternatora i czekam na przesylke... tego starego chce odemnie odkupic na czesci... ile moge sie spodziewac za niego?

  5. #5
    Moderator Awatar Rikoo
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    B16A2 Green Grinde
    Skąd
    S1 Rikoo
    Posty
    8,929

    Domyślnie

    hmm nieda sie naprawic ale chce odkupic na czesci ciekawe to :roll:

  6. #6
    Użytkownik Awatar matekLDZ
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    76

    Domyślnie

    No alternator juz dostalem... tylko musze jechac z nim do tego warsztatu bo nie mam jak go tam wsadzic.... chyba trzeba poloske wymontowac...:/

  7. #7
    Użytkownik Awatar lukasmc
    Dołączył
    Jul 2004
    Skąd
    Mielec
    Posty
    58

    Domyślnie

    tak trzeba poloske wyciagac mnie tez to czeka na dniach

  8. #8
    Moderator Awatar TENCIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów
    Skąd
    MOTUL-owo
    Posty
    6,302

    Domyślnie

    nie wiem jak to jest z 4 gen ale co do 5gen tez jest obiegowa opinia ze trzeba wywalic polos by wyciagnac/wstawic alternator. jednak sam na wlasne oczy widzialem jak moi mechanicy przeprowadzali ta operacje bez demontazu polosi, trzeba tylko odpowiednio poobracac alternatorem
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

  9. #9
    Użytkownik Awatar lukasmc
    Dołączył
    Jul 2004
    Skąd
    Mielec
    Posty
    58

    Domyślnie

    mozesz srobowac jeszcze przez nadkole wyciagac moze sie da to zrobic, slyszalem ze wykonalne to jest

  10. #10
    Użytkownik Awatar matekLDZ
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TENCIO
    nie wiem jak to jest z 4 gen ale co do 5gen tez jest obiegowa opinia ze trzeba wywalic polos by wyciagnac/wstawic alternator. jednak sam na wlasne oczy widzialem jak moi mechanicy przeprowadzali ta operacje bez demontazu polosi, trzeba tylko odpowiednio poobracac alternatorem
    no wlasnie zawiozlem autko do tego warsztatu ktory mi wyjmowal alternator... i zamontowali mi alternator w niecala godzine :shock: w dodatku jak oddalem autko to robili 2 samochody juz na 2 stanowiskach... wiec nie wydaje mi sie zeby zdejmowali poloske. ni ch.ja nie wiem jak oni to wsadzili... obracac tez nie da jak a nadkole nic nie da... nieistotne... za wyjecie i zalozenie i zabranie starego alternatora wzieli 40 zl... mysle ze nie duzo... jak za takie pierd.lenie z tym wsadzeniem alternatora... pewnie maja swoje sposoby i juz nie raz to robili wiec na biegu...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •