Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 1,7 CDTI check engine P1499

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Auto
    EU9
    Posty
    15

    Domyślnie 1,7 CDTI check engine P1499

    Zapaliła mi się kontrolka check engine. Czasami gaśnie, ale ostatnio pali się cały czas. Pojechałem do jednego mechanika, który odczytał kod błędu, P1499. Z tego co pamiętam wyświetlił się na komputerze opis tego błędu, że jakaś usterka w układzie wydechowym, nie pamietam dokładnie. Mechanik powiedział, że to zawór recyrkulacji spalin (EGR), trzeba przeczyścić.
    Czy w tych silnikach tez się zapycha ten zawór? Ktoś czyścił? Bo w renówkach to podobno jest nagminne.
    A może to coś innego? Miał ktoś taki błąd?
    Jak szukam w google opisy kodów błędów od P1400 do P1499 to lista kończy się na P1498, nie ma P1499.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    P1499 - EGR Valve Motor Coil '4' Open or Shorted z Mazda Specific Codes. Tylko, że u nas EGR nie jest sterowany cewką (przynajmniej ja takiej nie widziałem) a podciśnieniem więc jakoś nie do końca pasuje. Poza tym głowy bym urwać sobie nie dał ale jak raz zdjąłem wężyk od EGR to chyba błąd nie wyskoczył. Jesteś pewien że to P1499?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Auto
    EU9
    Posty
    15

    Domyślnie

    W sumie teraz nie dokońca jestem przekonany że był to P1499, ale chyba tak, opis był, że cos z układem wydechowym, nic nie było o EGR.
    Tu http://tech.bentleypublishers.com/th...ssageID=373398 ktoś pisze, że miał taki błąd (on my honda civic diesel code p 1499 manufacturer specific powertran troble code after re set minute later is on again car runs fine), więc taki kod w hondzie jest mozliwy, chociaż w internecie nic nie można znalęźć na temat tego błedu w hondzie.
    Tu http://www.aboutautomobile.com/DTC/P1499 jest tylko dla Ford, Kia, Lincoln, Mazda, Mercury i Subaru.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    W tym ostatnim linku wszystko dotyczy "stepper motor" czyli na moje silnika krokowego który wystepuje chyba w benzynówkach chyba że chodzi o jakiś inny. Może coś z silnikiem sterującym pompą jak się dodaje gazu- przecież nie ma u nas linki. Ciężka sprawa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •