Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Usunięcie zwężki pod przepustnicą z D14A3

  1. #1
    Moderator Awatar Rikoo
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    B16A2 Green Grinde
    Skąd
    S1 Rikoo
    Posty
    8,929

    Domyślnie Usunięcie zwężki pod przepustnicą z D14A3

    Autor tekstu Szymek

    1. Tak wygląda silnik po otworzeniu maski

    2. Zdejmujemy czarną, plastikową obudowę filtra powietrza. Obudowa jest zapięta na 4 blaszane zaciski. Po zdjęciu obudowy widzimy filtr powietrza.

    3. Zdejmujemy filtr powietrza i widzimy przepustnicę

    4. Następnie wyjmujemy przewód

    5. Odkręcamy śrubę

    6. Bierzemy do ręki np. kombinerki by zacisnąć metalowe obejmy trzymające wężyk
    i przesuwamy w lewo by następnie delikatnie go zsunąć (można spróbować rękoma
    ale szkoda palców )

    7. Delikatnie podważamy jakimś śrubokrętem "zapinkę" i wpychamy ją do dołu

    8. Wykrecamy śrubkę od blaszanej obejmy filtra (zdjęcie nr.17). Musze przyznac, że jest tu mały problem z dostępem. Żeby zobaczyć tą śrubkę musimy zaglądnąć pod obudowę. Natomiast żeby ją wykręcić to proponuję stanąć przy lewej przedniej oponie naszej Hani nastepnie po prostu znaleźć ją na dotyk i tak samo odkręcić. Sprawiło mi to trochę kłopotu - fatalny dostęp i trzeba mieć krótki lub b. krótki śrubokręt bo inaczej nie da rady. Upewniamy się ze odłączyliśmy wszystkie wężyki i przewody i zdejmujemy dolną obudowę filtra pow. Ja to zrobiłem poprzez delikatne wykręcenie jej zgodnie z biegiem wskazówek zegara.

    9. Widzimy przepustnicę

    10. Odpinamy przewody

    11. Odkręcamy wszystkie (cztery śruby). Proponuję użyć klucza nasadkowego (z "grzechotką"). U mnie śruby trzymały bardzo mocno. Ledwo dałem radę je odkrecić.

    12. Zdejmujemy przepustnicę i widzimy przyczynę mułowatości naszego autka - zwężkę.
    Wyjmujemy ją (moja była mocno uwalona więc uwaga na syf)

    13. Wkładamy uszczelkę pod przepustnicę z D14A4 (lub robimy własną) - ja kupiłem w ASO za całe 12 zeta Nie chciało mi się bawić w wycinanie itp.

    14. Skręcamy przepustnicę. Mocno ale z wyczuciem.
    15. Przed przystąpieniem do ponownego zamontowania dolnej obudowy filtra proponuję podkręcić nieco blaszaną obejmę filtra po to, by było nam łatwiej później ją przykręcić Jak już wspominałem ciężko tam z dostępem.

    16. Zakładamy dolną obudowę filtra. Przykręcamy obejmę i wszystkie przewody, śruby, wężyki, które wcześniej zdjeliśmy, następnie zakładamy filtr i obudowę.

    17. Robimy reset ECU.
    Ostatnio edytowane przez yaroo ; 26-11-08 o 10:12 Powód: kosmetyka ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •