Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: jak ustawić rozrząd?? d13b2

  1. #1
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie jak ustawić rozrząd?? d13b2

    Chłopki pomóżcie mi. Jak sprawdzić czy mam dobrze ustawiony rozrząd?? Wczoraj było wszystko normalnie ale wieczorem zaczął mi silnik baaardzo mułowato chodzić i kręcił się mniej więcej do 3000 obr/min. dzisiaj przestawiłem rozrząd o dwa ząbki i jest już lepiej ale silnik dalej jest słaby i nie przyspiesza tak jak wcześniej. mam manuala w pdf ale nie ma tam tych stron jak to ustawić, na co zwracać uwagę . pomocy plizzz

    zauważyłem, że w kopułce odkręciła mi się śrubka co trzymała palec, przykręciłem ją i jest trochę lepiej, ale napiszcie jak z tym roarządem jest...

  2. #2
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  3. #3
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za te rysunki wiele mi pomogły . Rozrząd miałem raczej dobrze ustawiony, to przez tą śrubkę co mi się odkręciła... Spadła jakaś sprężynka, to ją założyłem, wyjąłem tą śrubkę, złożyłem wszystko do kupy i jazda próbna i niestety rozczarowanie . Auto stało się tak jakby o połowę słabsze i już nie wkręca sie tak jak przedtem . Ledwo osiąga 7000 obr/ min. Jeżdzi tak, jakby się druga przepustnica nie otwierała, ale sprawdzałem i się otwiera. Próbowałem się bawić zapłonem i też nic... Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to może być?? Jestem zrozpaczony... :572:

  4. #4
    marcinEZG
    Gość

    Domyślnie

    rozrzad posty jak w syrenie wysylam ci zalacznik ze schematem

  5. #5
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że problem został rozwiązany ale nie do końca tak jest. Rozrząd był dobrze ustawiony. Problemem była ta śrubka co się wykręciła od palca rozdzielacza... Wpadła gdzieś tam głęboko i skrzywiła mi się taka płytka, na której są zamontowane takie przeciwwagi ze sprężynkami, których zadaniem było przyspieszanie zapłonu. Po wyprostowaniu wszystkiego samochód zaczął prawie normalnie jeżdzić, ale dużo mu jeszcze brakowało do stanu poprzedniego... Wymieniłem aparat zapłonowy na inny i jest prawie dobrze, ale autko nie wchodzi już tak chętnie na obroty jak przedtem a dodatkowo powyżej 5000 obr/min dźwięk silnika zmienia się i przypomina dźwięk VTECA, ale nie ciągnie tak jak VTEC . Czekam aż to wszystko się dotrze i może wtedy wskazówka chętniej będzie się pojawiała w okolicy 8000 obr/min. Dziękuje wszystkim za pomoc

  6. #6
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Wybaczcie za odkop. Jogal wyczyć skrzynkę, pilny kontakt potrzebny! (chyba, że ktoś ma do Łukasza jakiś kontakt)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •