Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dziwne zachowanie silnika i problem z rozruchem

  1. #1
    Użytkownik Awatar dzecky1
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    daewoo nexia 1.5 16V
    Skąd
    Grudziądz
    Posty
    13

    Domyślnie Dziwne zachowanie silnika i problem z rozruchem

    zakładam nowy temat ponieważ nie ma odopowiednika na forum, po za tym jak do podobnego tematu się podczepiłem(2-krotnie) to nikt nie odpowiedzial....



    witam.
    Posiadam honde z silnikiem 1.3 16v. Ma czasem problemy z zapaleniem....tzn na początku to od dotknięcia zapalala, a teraz trzeba pokręcic rozrusznikiem jakies 3-4 sekundy i na dodatek dawać gazu bo inaczej nie odpali!!- czym moze to byc spowodowane?? dodam ze dzieje się tak zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku



    zauważyłem także ostatnio ze auto dlawi się i zamula na zimnym silniku-na ssaniu. Czasem jak ruszam to zgaśnie(a gaz mam do połowy).Jak jest juz cieply to chodzi dobrze z tym ze czasem wskakuje na wyzsze obroty(tak na słuch 1600rpm)...- ale tylko jak dzikuję(jazda na prawie maks. obrotach), jak jezdze normalnie(50km/h na piątce) to obroty nie szaleją. A to denerwuje, jak dojezdzam do skrzyzowania na luzie a motor wyje jak glupi. Dodam jeszcze ze przy rozruchu kopci na biało az do malego nagrzania(ok. 2-3minuty).-moze wina niskich temperatur rano?? No ijak mu pocisne na cieplym to kopci znów na bialo...

    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to , ze auto jest po wymianie swiec, przewodów, filtrów, pasków, płynów itp(podstawowe rzeczy).... Oleju nie bierze ani kropli. Ale za to ubywa w wyrównawczym troche(około 200ml na 100km). Poziom oleju jest ten sam, nie ma w silniku wody/płynu z chlodnicy, auto nie ma żadnych wycieków. wszystko szczelne! zauwazylem takze ze w zbirniczku wyrównawczym woda/plyn jest brązowawa i ogolnie caly zbiornik w srodku jest tak jakis brązowy... ale piana się nie robi, ani nie wrze nic....


    Proszę jakiegoś fachowca o poradę bo dla mnie jest to co najmniej dziwne zachowanie... I naprwade jestem ciemny...

    z góry bardzo dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Po pierwsze - ile masz tego oleju? Na max? Kiedy był zmieniany? Im więcej oleju tym trudniej zakręcić wałem na zimnym silniku (szczególnie widoczne w zimie).
    Ja bym sprawdził też zawory - regulacja (ale porządna a nie na odczep się na ciepłym silniku).
    I nie jeździj 50km/h na piątce, bo nie jest to zdrowe dla panewek. Maksimum 3-ka dla tej prędkości.

  3. #3
    Użytkownik Awatar dzecky1
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    daewoo nexia 1.5 16V
    Skąd
    Grudziądz
    Posty
    13

    Domyślnie

    oleju mam prawie na maksa...Zmieniany był około 2 -3tygodnie temu. Zawory lekko słychać. Dzięki za poddpowiedź!!! Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar siemens_15
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Bartek
    Auto
    d13b2
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    334

    Domyślnie

    d13b2 ma mechaniczną pompę paliwa, więc jeżeli jest zimny to przed odpaleniem wciskasz 2x gaz do deski. Powinien odpalić bez problemu. Jeżeli jest ciepły to wciskasz gaz do połowy i odpalasz (ja tak robię, ale manual mówi trochę inaczej). Poczytaj manual. Tam jest wszystko dokładnie opisane jak odpalać silnik z gaźnikiem.

    PS. 5 bieg przy 50km/h to zarzynanie silnika. 50km/h 3 bieg, 60km/h 4 bieg do utrzymywania prędkości, 70km/h absolutne minimum do utrzymywania prędkości na 5 biegu.

    Co do ubytków płynu to bym sprawdził szczelność układu, a na pierwszy plan korek. Sprawdź czy nie ma białego nalotu na chłodnicy obok korka.
    Ostatnio edytowane przez siemens_15 ; 25-09-09 o 03:51

  5. #5
    Użytkownik Awatar dzecky1
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    daewoo nexia 1.5 16V
    Skąd
    Grudziądz
    Posty
    13

    Domyślnie

    no tak... Co do przełożeń biegów to macie rację- trochę go zamulałem...




    Cytat Zamieszczone przez siemens_15 Zobacz posta
    Sprawdź czy nie ma białego nalotu na chłodnicy obok korka
    Białego nalotu nie ma. Jest wszystko ok, tzn nie zauwazylem zeby gdzieś się nawet sączyła woda/płyn..
    a jak myślicie- co z tym brązowym płynem/ wodą w układzie chłodzenia??- trochę mnie to martwi.... Sama wymiana na nowy płyn wystarczy??



    Dzięki za odpowiedzi!

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Awatar wojtasCiviC
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    D13B2
    Posty
    954

    Domyślnie

    no właśnie ja na zimnym mam to samo znaczy jak z miejsca ruszę i przyspieszę i wcisnę sprzęgło, to silnik wyje a obroty nawet do 3000 rosną, wątpie żeby to linka się zacinała, poza tym nie mam problemu z odpalaniem ani falowaniem obrotów jak jest nagrzany silnik. Ktoś orientuje się co jest nie tak? Ja przed odpaleniem wciskam raz gaz do połowy, mozna tak to nazwać. Chyba u wszystkich jest tak że do połowy pedał gazu idzie lekko, a od połowy ciężej do końca

  7. #7
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Co do płynu chłodniczego - wyjmij zbiorniczek, wyczyść, wlej nowy płyn. Docelowo przy wymianie całego płynu na nowy zrób płukanie całego układu i dopiero zalej nowy płyn. U mnie teżbyło brudno a po tych zabiegach jest czyściutko i układ działa wydajniej.

  8. #8
    Użytkownik Awatar dzecky1
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    daewoo nexia 1.5 16V
    Skąd
    Grudziądz
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yautja Zobacz posta
    Co do płynu chłodniczego - wyjmij zbiorniczek, wyczyść, wlej nowy płyn. Docelowo przy wymianie całego płynu na nowy zrób płukanie całego układu i dopiero zalej nowy płyn. U mnie teżbyło brudno a po tych zabiegach jest czyściutko i układ działa wydajniej.
    dzięki! za dwa tygodnie (brak funduszy) biore sie za wymianę płynu i płukanie...

    Dzis gadałem z kolesiem obczajonym w silnikach... Mówi ze to "zamulanie" to sto procent zawory- trzeba je wyregulować.


    Jeszcze raz wszystim bardzo dziekuję za odpowiedzi!
    pozdro

  9. #9
    Użytkownik Awatar wojtasCiviC
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    D13B2
    Posty
    954

    Domyślnie

    a ja zauważyłem, że jak sie właśnie raz do oporu wciśnie przed zapaleniem zimnego silnika to te falowanie na ssaniu nie wystepuje, zobaczymy jak będzie dalej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •