Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 11 do 14 z 14

W±tek: k³opot z temp silnika

  1. #11
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    9

    Domy¶lnie

    Cze¶æ,

    Przepraszam za wykopki z 2016 roku, ale nie chcê tworzyæ nowego tematu.

    Równie¿ mam problem ze wzrostem temperatury silnika. Problem pojawia siê przy je¼dzie z wy¿sz± prêdko¶ci± w ciep³e dni (szczególnie przy w³±czonej klimie). Jak zwolniê do oko³o 120 / 110 km/h, to temperatura spada do w³a¶ciwego poziomu.
    Co mo¿e byæ przyczyn± / od czego zacz±æ sprawdzanie (nie licz±c kontroli poziomu p³ynu ch³odniczego)?
    Auto: Honda Civic 5D, 97r., D14A8, 90KM, instalacja gazowa
    Uszczelka pod g³owic± by³a wymieniana jakie¶ 2 lata temu (ale wtedy silnik przegrzewa³ siê g³ównie na postoju), ch³odnica nie by³a wymieniana za mojego u¿ytkowania (ok. 6 lat). Pasek rozrz±du i pompa wody by³y wymieniane jakie¶ 40 kkm temu.

  2. #12
    U¿ytkownik Awatar Radzyn
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Imiê
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Sk±d
    WWL
    Posty
    3,373

    Domy¶lnie

    W moim wypadku (podobne objawy) by³a to niedro¿na ch³odnica (Thermotec, zasyfiony jakim¶ kitem do uszczelniania uk³adu). Ró¿nica temp. pomiêdzy gór± a do³em ch³odnicy, po przegonieniu z wiêksz± prêdko¶ci± w czasie upa³ów, wynosi³a ok. 40 stopni.
    Jak chcesz poczytaæ co z tym mia³em (m.in wymiana UPG) to zaczyna siê tu: http://civicklub.pl/forum/showthread...=1#post2558308

  3. #13
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    9

    Domy¶lnie

    Dziêki Radzyn, przeczyta³em w±tek - niez³e mia³e¶ przygody.
    U mnie takie same objawy jak u Ciebie. Zacznê siê chyba rozgl±daæ za jak±¶ porz±dn± ch³odnic±. My¶lê nad jakim¶ dobrym zamiennikiem bo z u¿ywk± to ró¿nie mo¿e byæ. Po Twoich przygodach wiem, ¿e Thermotc'a nale¿y omijaæ szerokim ³ukiem.

  4. #14
    U¿ytkownik Awatar Radzyn
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Imiê
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Sk±d
    WWL
    Posty
    3,373

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez f1emodel Zobacz posta
    Dziêki Radzyn, przeczyta³em w±tek - niez³e mia³e¶ przygody.
    U mnie takie same objawy jak u Ciebie. Zacznê siê chyba rozgl±daæ za jak±¶ porz±dn± ch³odnic±. My¶lê nad jakim¶ dobrym zamiennikiem bo z u¿ywk± to ró¿nie mo¿e byæ. Po Twoich przygodach wiem, ¿e Thermotc'a nale¿y omijaæ szerokim ³ukiem.
    Jak widzia³e¶ przyczyna by³a z³o¿ona Pamiêtaj te¿ o korku, to naj³atwiej i najtaniej mo¿esz sprawdziæ sam.
    Je¶li planujesz zakup nowej ch³odnicy sprawd¼ w Haparts i jdmshop.eu. Ale mo¿esz te¿ sprawdziæ u¿ywki (osobi¶cie, je¶li masz blisko) w CzesciURalfa, lub u którego¶ z forumowiczów w dziale Gie³da (leigimas, HEG8 i inni). Ja na swojej je¿d¿ê ju¿ trzeci rok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •