Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 144

W±tek: [EG4, D15Z1] Civic straci³ moc

  1. #21
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2005
    Sk±d
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domy¶lnie

    A umnie jest tak ze jak jade i sie zatrzymam to zaraz mi obroty faluj± tak od 1000 do 1500 obr i czy to moze byc sonda czy cos innego a i po d³uzszym postoju na wolnych to sie stabilizuje i chodzi równo silnik to tez d15z1.

  2. #22
    U¿ytkownik Awatar myqel
    Do³±czy³
    Dec 2005
    Sk±d
    Krakow
    Posty
    54

    Domy¶lnie

    sa to rezystorki na ok 0,125W (wystarczajace)

    kozik - zrob test z odpieciem sondy bo wysoko skaczace obroty nie koniecznie sa efektem zlej pracy sondy (moga ale nie musza).

  3. #23
    U¿ytkownik Awatar zydol
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Sk±d
    Wielkopolska
    Posty
    38

    Domy¶lnie

    Oryginalny wyci±gn±³em i ma 5kohm, to oryginalny powinien miec 16-18 ohm czy kohm?

  4. #24
    U¿ytkownik Awatar myqel
    Do³±czy³
    Dec 2005
    Sk±d
    Krakow
    Posty
    54

    Domy¶lnie

    ja mialem 16 ohm(napisane) a po zmierzeniu wyszlo 18ohm. dziwne ze masz 5, wsadzaj wieksze wartosci dotad az przestanie szarpac, u mnie przestalo przy ok 40 ohmah.

  5. #25
    U¿ytkownik Awatar zydol
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Sk±d
    Wielkopolska
    Posty
    38

    Domy¶lnie

    Ale 18ohm czy kilo ohm? Bo u mnie wyszlo ze mam 5 kilo ohm oryginalnie wlozone.

  6. #26
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2005
    Sk±d
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domy¶lnie

    mygel ale umnie wyskakuje b³±d 48 czyli czujnik liniowego przep³ywu powietrza czy cos takiego i co to moze byc.

  7. #27
    U¿ytkownik Awatar myqel
    Do³±czy³
    Dec 2005
    Sk±d
    Krakow
    Posty
    54

    Domy¶lnie

    sorki zydol ma byc kilo ohm 16 kohm .jesli masz 5 kohm to wsadz np 10;20;30 kohmow itd az zauwazysz roznice. jesli przesadzisz z oporem to ci tylko wywali blad. u mnie wywala jak dam ok 800 kohmow. takze zakres jest spory.

    kozik wydaje mi sie ze blad 48 w vtec-e to cos z sada, chyba jedna z grzalek

  8. #28
    U¿ytkownik Awatar zydol
    Do³±czy³
    Apr 2006
    Sk±d
    Wielkopolska
    Posty
    38

    Domy¶lnie

    No to ja mam napisane na swoim 17 kohm Tyle ze na mierniku pokazywalo siê nieca³e 5. W tej chwili wrzuci³em 47 i jedynie na 3 biegu czuæ jeszcze jakie¶ niepokoj±ce szarpanie/mulenie. Jad± na 5 ok 110-120 km/h jest zdecydowanie lepiej, silnik pracuje równo, nie czuæ szarpania itd. Zakupiê jeszcze wiêksze rezystory i sprawdze co bêdzie siê dzia³o.

    Jeszcze raz dziêkujê Tobie myqel za diagnozê i pomoc w rozwi±zaniu problemu. Pozdrawiam

  9. #29
    U¿ytkownik Awatar myqel
    Do³±czy³
    Dec 2005
    Sk±d
    Krakow
    Posty
    54

    Domy¶lnie

    milej jazdy ziom ::

  10. #30
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2005
    Sk±d
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domy¶lnie

    Dzisiaj od³±czy³em sonde i z sond± czy bez autko chodzi tak samo wiec sonda moze dobra moze to cos innego.

    a autem dalej zrywa czy moze to byc silniczek krokowy albo zasmolona przepustnica?
    i jeszcze falowanie obrotów wystepuje przy kreceniu kierownic± jest ze wspomaganiem jak sie nie kreci to chodzi normalnie i czy to tak ma byc czy cos nie tak jest?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •