Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Poka¿ wyniki od 141 do 144 z 144

W±tek: [EG4, D15Z1] Civic straci³ moc

  1. #141
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2007
    Sk±d
    Olsztyn
    Posty
    25

    Domy¶lnie

    Witam,

    przyczyn mo¿e byæ mnóstwo jak mo¿na siê zorientowaæ choæby po tym topicu moim zdaniem jednak raczej nale¿y eliminowaæ wszystko to czego nie pokazuje komputer po samodiagnostyce. Tak przynajmniej pisz± w ksi±¿ce serwisowej hondy no i tak wynika z moich skromnych do¶wiadczeñ. Je¶li chodzi o sondê to jest to moim zdaniem raczej "zamiatanie pod dywan" a nie rozwi±zanie problemu (o ile oczywi¶cie sonda jest sprawna!), poniewa¿ po od³±czeniu sondy silnik dostaje po prostu nieco bogatsz± mieszankê paliwa i to mo¿e chwilowo tuszowaæ objawy innego problemu (tak by³o w moim przypadku).
    Proponujê posprawdzaæ po kolei wszsytko to co by³o poruszane w tym w±tku.


    Pozdrawiam!

  2. #142
    U¿ytkownik Awatar myqel
    Do³±czy³
    Dec 2005
    Sk±d
    Krakow
    Posty
    54

    Domy¶lnie rozwiazanie problemu z D15Z1

    Koledzy i kolezanki, po bardzo dlugiej przerwie powracam aby oglosic wszystkim borykajacym sie z problemem dlawienia/zmulenia D15Z1 w okolicy 2000/2500 obr (na granicy zapiecia VTECa) ziomy Zydol, kozik znaja dobrze temat

    otoz w 90% odpowiedzialne sa za to wtryskiwacze, osobiscie to sprawdzilem przez przypadek zreszta, wiec albo czyscimy albo najlepiej wymieniamy na inne np z D15B2 lub D15B7. U mnie problem zniklna calkiem.

    pozdr. michal

  3. #143
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2007
    Imiê
    Jachu
    Posty
    353

    Domy¶lnie

    Kolego Mygiel gratuluje rozwiazania problemu :hinczyk: ,
    Jako ¿e to Ty wpad³e¶ na ten pomys³ z tymi wtryskiwaczami to i Tobie wypada napisaæ o tym te¿ tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32886
    Choæ mnie problem niedotyczy jak na razie ale wiem ¿e nie jest to wykluczone w przysz³o¶ci wiec sie ciesze ze kto¶ rozwi±za³ ten problem, D15Z1 i D15Z3 to blizniacze jednostki wiec wtryskiwacze pewnie takie same
    A póki co nale¿y Ci sie duuu¿e iwo2:

  4. #144
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2007
    Auto
    D16Y2 5D 1996r.
    Sk±d
    lubelskie
    Posty
    18

    Domy¶lnie

    panowi ja mam bardzo idetyczne objawy z tym ¿e sonda jest nowa a kata ju¿ nie mam i jak sobiue trochê poje¿dzê to dzieje siê jak piszecie muli j± traci moc a nawet jest objaw jak by kto paliwo odcio³ filtry poowymienia³em i nic auto mam teraz u znachorz i szuka przyczyny ale mówi ¿e ciê¿ko bedzie bo to siê dzieje raz na jaki¶ czas tylko ¿e ja mam silnik D16Y2 A a i bak mam te¿ czysty a pompka ma w³a¶ciwe æi¶nienie PROSZe O POMOC

    [ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 ]
    no i u mnie problem zosta³ rozwi±zany. W moi\m przypadku odpowiedzialnym za te wariactwa by³a sonda., która zreszt± niedawno by³a kupiona jako nowa, ale zamiennik. Gdy samochód siê rozgrza³ dostawa³a jakiego¶ przebicia i wysy³a³a z³e impulsy do komputera. W tej chwili mam za³o¿on± u¿ywan± sondê od VW o tych samych parametrach, któr± za³o¿y³ mi mój znachor i w tej chwili jest dobrze. samochód jedzie ca³kiem przyzwoicie, nie ma efektu zamulenia jakby go zalewa³o lub jakby kto¶ mu zakrêci³ kurek z benzyn± i nawet zacz±³ pracowaæ ciszej i równiej. Jak co¶ siê zmieni to bêdê pisa³ iwo2: iwo2: iwo2:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •