Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Obnizenie Civic coupe Vgen

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic 1.5 16v
    Skąd
    Kudowa Zdroj
    Posty
    14

    Domyślnie Obnizenie Civic coupe Vgen

    Witam wszystkich ,
    mam pytanie, czy istnieje możliwość obnizenia samochodu przy pomocy krótszych sprezyn (amory sportowe juz sa , razem z seryjnymi sprezynami) bez regulowanych wachaczy ??
    z osob ktore znam i posiadaja hanie civic , ktore obnizyly, jedna miala zbierznosc bdb a w drugim przypadku posypalo sie wszystko (sedan i hatchback) .
    prosze o pomoc , pozdrawiam
    Kozik

  2. #2
    Oczekujący Awatar subbler
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Błażej
    Auto
    EJ2 D15B7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    584

    Domyślnie

    ja mam seryjne amory + zestaw Eibach Pro, gleba niby -30, ale siadło sporo więcej ;D ;D, sprężyny są krótsze [progresywne] od oryginalnych o jakieś 1-2 zwoje. Zbieżność pozostała idealna. Pomimo że delikatnie geometria się zmieniła [widać delikatnie skosy] przy ustawianiu powiedzieli ,że trzyma jeszcze fabryczną normę, opon nie zjada Wiec u mnie wyszło cud-malina

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    E38 728i
    Posty
    639

    Domyślnie

    Choć ja nie polecam takiego łączenia;

    Miałem Eibachy ProKit -35/30mm + OEM amory i autko kiepsko się prowadziło - tzn nie było źle... ale...;
    Bujało, w zakręcie mniej więcej w połowie tył lubił sobie uciekać nagle bez ostrzeżenia...
    Jednak to nie jest czcze gadanie, że lepiej odrazu łykać amory o skróconym skoku;
    Choć napewno najlepiej brać kit amory + springi od jednego producenta - w teorii lepsze zgranie ze sobą;

    Ale teraz zmontowałem chińszczyznę (MTS Technik)... O wiele pewniej i bezpieczniej się czuję w zakrętach;
    A to, że ciut ucierpiał komfort podróży...
    wzrokowo względem oem amorów bez większych zmian...
    Ale została mi kwestia zrobienia zbieżności... mam nadzieję, że wsio będzie ok;

  4. #4
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Obniżenie stosowane w wersji Pro-tec powinno być OK dla zbieżności. To raptem 15mm.

  5. #5
    Oczekujący Awatar subbler
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Błażej
    Auto
    EJ2 D15B7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serwal4 Zobacz posta
    Choć ja nie polecam takiego łączenia;k;
    No w sumie masz racje, ja nie polecam takiego rozwiązania jako ostatecznego, w moim przypadku przeważyła kwestia finansowa, ale na dniach zamiast OEM wskakują regulowane KYB i powinno byc już i ładnie .. i bezpiecznie Jednak jako tymczasowe rozwiązanie obniżenie fury samymi sprężynami jest ok i moim zdaniem jest lepiej niż przy seryjnym zawiasie.

    Poza tym co do pytania kolegi z 1-go postu. Jeśli masz już sportowe amory i chcesz obniżyć sprężynami to jest to jak najbardziej możliwe bez stosowania regulowanych wahaczy.. ale w ograniczonym zakresie.. tzn moim zdaniem -35/-45 to graniczne wartości przy których nie powinno być jeszcze wielkiego problemu z geometrią. Dalej [czyt. niżej] to pojawia sie duży negatyw i zaczyna się zabawa ze znikaniem opon.
    Ostatnio edytowane przez subbler ; 06-09-09 o 16:21

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic 1.5 16v
    Skąd
    Kudowa Zdroj
    Posty
    14

    Domyślnie

    oki ale czy to napewno 35-45 cm bo szkoda opon

  7. #7
    Użytkownik Awatar Randall
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Przemyśl - Rzeszów
    Posty
    308

    Domyślnie

    Mam -55 i nic nie zjada. W poprzedniej Hondzie było -70 z przodu i -60 z tyłu i też nic się nie działo oponom przez pół roku. Ale zbieżność wypada ustawić, bo jak tego nie zrobiłem to przednie opony zniknęły w miesiąc.

  8. #8
    Użytkownik Awatar maciekr
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    D15B7
    Skąd
    łódź/ pabianice
    Posty
    142

    Domyślnie

    jak wsadziłem kiedyś na przód zawias -60 to mi się kąty zrobiły na -1.35 stopnia. nie dało się jeździć. w zakrętach ok, ale na prostej auto ani się nie zbierało ani nie hamowało, no i opony zaczęły szumieć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •