Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Brak ciśnienia w układzie hydraulicznym sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2022
    Posty
    1

    Domyślnie Brak ciśnienia w układzie hydraulicznym sprzęgła

    Witam

    Temat jest następujący. Sprzęgło pewnego razu wpadło mi w podłogę i musiałem poodnosić je nogą podważając żeby wbić kolejne biegi. Przy wpadaniu w podłogę wysprzęglik puszczał i rozpinał sprzęgło.
    Wymieniłem pompkę przy pedale i wysprzęglik jednak nie jestem w stanie odpowietrzyć układu. Cały czas zachowuje się tak jakby brakowało ciśnienia w układzie.
    Odpowietrzane we dwie osoby zgodnie z procedurą tzn. podpompować, przytrzymać i w tym momencie odkręcić odpowietrznik. Z odpowietrznika leci płyn bez powietrza, ze zbiorniczka ubywa, ale nic to nie daje nawet po kilkunastu próbach.
    W wysprzęgliku była złamana sprężyna dlatego poszedł do wymian, pompka wymieniona zapobiegawczo.

    Przejrzałem forum co do sposobów odpowietrzania i innych przyczyn i już zgłupiałem. Nic nie działa. Nie widać również wycieku płynu z układu.

    Macie Panowie może jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    Połącz odpowietrznik z zacisku hamulcowego np. LP z odpowietrznikiem wysprzęglika i pompuj płyn z układu hamulcowego do sprzęgła aż do przelania, pedał sprzęgła ustaw lekko uniesiony. Oczywiście pilnuj poziomów płynu w zbiorniczkach. Jeśli pozbędziesz się powietrza, rozłącz układy i przelej układ sprzęgła nowym płynem "normalnie" tj. od góry

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •