Strona 166 z 268 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176216266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,651 do 1,660 z 2677

Wątek: woski, pasty polerskie itp...

  1. #1651
    Użytkownik Awatar iljash
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Maciej
    Auto
    bi em dablju 323
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,482

    Domyślnie

    co wy macie z tymi koloryzujacymi polproduktami, ktore nawet obok wosku nie staly ? Przeciez tyle fajnych produktow i porad sie tu przewija, ze mozna naprawde wybrac cos wydajnego i niedrogiego dla siebie

    Cytat Zamieszczone przez naitsyrk Zobacz posta
    Pytanie czym usunąć ślady po ptasich odchodach z lakieru?. głębokich wżerów jeszcze nie ma także myślę że dam radę sam to usunąć, tylko potrzebuję jakiś dobry nie drogi środek.
    jak sa swieze, czyli po polsku dopiero co nasrane, to bardzo fajnie sie sprawdza QD, jesli sa starsze to moze cleaner da rade lekko scierny, jesli nie to moze sie okazac, ze mechaniczne usuwanie przy pomocy jakies pasty polerskiej.

    Ogolnie kupy ptasie ot mega zlo, najlepiej to sciagac od razu jak sie widzi. Ja np woze troche mokrych husteczek do wszelakiego zastosowania i jak widze tylko taka "niespodzianke", an ie mam dostepu do qd to staram sie to zmyc przy pomocy takich husteczek, zeby potem nie bylo "kuku" na lakierze

  2. #1652
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Octavia II
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iljash Zobacz posta
    co wy macie z tymi koloryzujacymi polproduktami, ktore nawet obok wosku nie staly ?
    I tu cie mam :P bo w tesco sonax wosk koloryzujący stoi obok wosku od K2 oczywiście żartem piszę

    A tak serio dobrze napisałeś, woski koloryzujące a bardziej produkt koloryzujący z kilku procentami wosku nic nie dają, rys nie można w ten sposób się pozbyć.

    Można bawić się pastami do ręcznej korekty lub też są cleanery z wypełniaczami które co nieco maskują.

    Dobrym produktem na małe ryski jest też AIO które też maskuje, coś zlikwiduje oraz lakier zabezpieczy.

  3. #1653
    Użytkownik Awatar teh42eem00
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK3 D15Z8
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    143

    Domyślnie

    Witam, panowie, to mój pierwszy post w tym dziale i pierwsze kroki w kwestii jakiejś bardziej aktywnej pielęgnacji lakieru.

    Pacjent w kolorze Clover Green Pearl, niestety zanim trafił w moje ręcę był myty na szczotkach, bo dość mocno rzucają się w oczy "kółeczka". Dodatkowo klapę sedesa uwielbiają koty na nocne posiadówy (żałuję, że nie mam kuszy, bym z balkonu w nie ładował), więc też jest porysowana i z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

    Do tej pory myłem tylko i wyłącznie na myjkach ciśnieniowych, czyli efekt krótkotrwały. Niedawno kupiłem wosk marki K2, ale raczej nie jestem z niego zadowolony, więc czas na zmiany.
    Mieszkam niestety w bloku, więc możliwości mycia, jak i dostępu do prądu trochę ograniczone.

    Na teraz zależy mi głównie na wyglądzie i na tyle na ile się da bez prac malarskich/zaprawek delikatnie poprawić niedoskonałości.

    Moja wizja oparta na kilku stronach tego tematu:
    1. Zmyć wosk K2 z tego co wyczytałem zmywaczem do silikonu
    2. Mycie auta szamponem (czy wystarczy na myjce czysto.pl spienić, ręcznie wyszorować i spłukać?)
    3. Usunąć trudniejsze zabrudzenia benzyną ekstrakcyjną lub naftą.
    4. Jeżeli auto czyste to glinkujemy (jaka glinka polecana?)
    5. Ponowne mycie szamponem/płynem do garów
    6. I tutaj rozumiem, że idzie ten cleaner jako podkład pod wosk, który się poleruje ręcznie (co wybrać?)
    7. Resztki cleanera zmywam roztworem IPA (1:1) i kładę wosk (jaki wosk)

    Koledzy pomóżcie

  4. #1654
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Octavia II
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    153

    Domyślnie

    poczytaj sobie 164 strone tego tematu, kolega ładnie opisał. To co napisałeś to takie głupoty że szok, sądzę że nawet tego tematu nie przejrzałeś kolego

    Możesz myć auto ręcznie na myjce odpowiednim szamponem, a stary niby wosk zejdzie ci po myciu płynem do naczyń, clener nakładany jest przed woskiem i niczym się go nie wymywa itd. Ipa służy do wymywania past polerskich a nie do zmywania cleanera więc poco kłaść cleaner skoro ipa go zmyje ?
    Benzyną ekstrakcyjną nie zmyjesz trudnych zabrudzeń jak opiłki metalowe, co najwyżej można kropki od asfaltu zmyć jak są świeże, myjąc benzyną pozasychany brud tylko rysuje się dalej lakier poprzez tarcie szmatą, fibrą itd. Troszkę poczytaj temat a sporo się tu dowiesz, wystarczy pare stron wstecz i już co nieco się wie. Najważniejsza kwestia to ile chcesz przeznaczyć na owe zakupy bo to akurat podstawowe pytanie.

  5. #1655
    Użytkownik Awatar teh42eem00
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK3 D15Z8
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ok, czyli pomyliłem zagadnienia cleanera z pastą polerską.

    Czyli przed punktem nr 3 stosuje środek do opiłków metalu. Po glinkowaniu i umyciu jadę pastą polerską, potem cleaner i wosk?

    Budżet około 200 zł.

  6. #1656
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Octavia II
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    153

    Domyślnie

    200 zł to bardzo okrojony kolego budżet, ale od czegoś trzeba zacząć zawsze. Jeżeli nic nie masz do wykonania tego zadania to trzeba z czegoś zrezygnować. Na opiłki z Shiny Garage 45, glinka 33 z Valet Pro itd. chcesz ręcznie lakier sobie polerować czy maszyną - nie myl z woskowaniem

  7. #1657
    Użytkownik Awatar teh42eem00
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK3 D15Z8
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    143

    Domyślnie

    No dostępu do maszyny niestety nie mam, do prądu też nie bardzo, także ręcznie pozostaje.

  8. #1658
    Użytkownik Awatar iljash
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Maciej
    Auto
    bi em dablju 323
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    Witam, panowie, to mój pierwszy post w tym dziale i pierwsze kroki w kwestii jakiejś bardziej aktywnej pielęgnacji lakieru.

    Pacjent w kolorze Clover Green Pearl, niestety zanim trafił w moje ręcę był myty na szczotkach, bo dość mocno rzucają się w oczy "kółeczka". Dodatkowo klapę sedesa uwielbiają koty na nocne posiadówy (żałuję, że nie mam kuszy, bym z balkonu w nie ładował), więc też jest porysowana i z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej.

    Do tej pory myłem tylko i wyłącznie na myjkach ciśnieniowych, czyli efekt krótkotrwały. Niedawno kupiłem wosk marki K2, ale raczej nie jestem z niego zadowolony, więc czas na zmiany.
    Mieszkam niestety w bloku, więc możliwości mycia, jak i dostępu do prądu trochę ograniczone.

    Na teraz zależy mi głównie na wyglądzie i na tyle na ile się da bez prac malarskich/zaprawek delikatnie poprawić niedoskonałości.

    Moja wizja oparta na kilku stronach tego tematu:
    1. Zmyć wosk K2 z tego co wyczytałem zmywaczem do silikonu
    2. Mycie auta szamponem (czy wystarczy na myjce czysto.pl spienić, ręcznie wyszorować i spłukać?)
    3. Usunąć trudniejsze zabrudzenia benzyną ekstrakcyjną lub naftą.
    4. Jeżeli auto czyste to glinkujemy (jaka glinka polecana?)
    5. Ponowne mycie szamponem/płynem do garów
    6. I tutaj rozumiem, że idzie ten cleaner jako podkład pod wosk, który się poleruje ręcznie (co wybrać?)
    7. Resztki cleanera zmywam roztworem IPA (1:1) i kładę wosk (jaki wosk)

    Koledzy pomóżcie

    wszystko to co poprzednicy, ale jeszcze takie cos dopisze. Mycie auta czy dostep do bezdotyku wcale nie jest taki zly, wiadomo nie zastapi nam to myjki i mycia w spokoju pod domem, ale jednak ma to zalety:
    - ostatni program na myjni czyli woda demineralizowana to swietna rzecz, brak zaciekow po twardej wodzie to cos wspanialego, u mnie mam tak " betonowa" wode, ze sprobuj czegokolwiek nie dotrzec recznikiem, chocby jednej strugi z pod lusterka , to juz mam potem bialy pasek

    Obadaj najpierw czy na takiej myjni mozesz korzystac z wlasnej chemii, bo oczywiscie na kazdej niby jest znak/ albo zakaz poprostu, ale sa myjnie bardziej liberalne, gdzie nie maja nic przeciwko. Wtedy fajnie sie sprawdza wiaderko, albo nawet 2 z grit guardem na dnie , wlasna rekawica i jedziesz, a do tego wlasnie po zabiegu mozesz splukac demineralizowana.

    Jesli chodzi o korekte reczna to powtarzany, az do bolu Meguiars Ultimate Compound + aplikator trilocor, napocisz sie, ale powinno to dac efekty


    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    7. Resztki cleanera zmywam roztworem IPA (1:1) i kładę wosk (jaki wosk)
    Cleanera nie zmywasz , zmyc mozesz tylko i wylacznie jak sa woski, ktore lubia sie z jalowa powierzchnia, tylko wtedy mozesz go zmyc.

    Ogolnie IPA mozesz zmywac paste polerska, zeby zobaczyc jak efekty Twojego polerowania ( pasta w zaleznosci od rodzaju zawsze bedzie wypelniac ubytki i je maskowac podczas polerowania, stad przecierasz IPA zeby sprawdzic "czy juz czy jeszcze" )


    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    . Zmyć wosk K2 z tego co wyczytałem zmywaczem do silikonu
    plyn do garow to powinien ruszyc bez zadnego problemu, bo to K2 to nie wierze, ze jakis super twardy zawodnik, taniej i rownie efektywnie.


    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    3. Usunąć trudniejsze zabrudzenia benzyną ekstrakcyjną lub naftą.
    to usuniesz tylko smole a i tak sie bedziesz musial napocic przy wiekszych kropkach, ktore np dluzej siedza na lakierze.

    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    4. Jeżeli auto czyste to glinkujemy (jaka glinka polecana?)
    Tez przewijalo sie tego troche, sprobuj Bit hamber soft, lub valetpro yellow, to takie 2 tansze wybory, warte rozwazenia w mniejszej kasie.

    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    6. I tutaj rozumiem, że idzie ten cleaner jako podkład pod wosk, który się poleruje ręcznie (co wybrać?)
    cleaner ogolnie to mozesz i recznie i maszynowo do wypracowania, ale jako , ze maszyne odpuszczamy to bierzesz w reke aplikator ( np drugi jak do wosku ) i wcierasz cleaner w lakier, czesc Ci sie uda wypracowac, pozostalo,sci bedziesz musial mikrofibra zetrzec z lakieru. Oczywiscie cleanerem jedziesz po kilka kropek doslownie na element, wiec tego do spolerowania duzo nie bedzie.

    Cytat Zamieszczone przez teh42eem00 Zobacz posta
    7. Resztki cleanera zmywam roztworem IPA (1:1) i kładę wosk (jaki wosk)
    j.w rozpisalem. Co do wosku to zalezy od Ciebie, przez ostatnie kilka stron pojawilo sie kilka fajnych pozycji, doczytaj bo raczej kupuj juz combo cleaner + wosk, zeby sie ladnie zgrywaly.

    Za 200 zl moze byc ciezko, ale mozna cos w oparciu o testery skladac.

    P.S Wiadra fajne + zamkniecie kupisz np w leroy merlin za jakies 7.99 zl jak pamietam. a grit guard wlasnej roboty to koszt zakupu koszyka na cebule ( serio ) + drobna przerobka i bedzie spelnial swoje zadanie, bo dedykowane produkty to 40 zl w gore.

  9. #1659
    Użytkownik Awatar teh42eem00
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK3 D15Z8
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    143

    Domyślnie

    Dzięki iljash, takiej odpowiedzi mi było trzeba. Tez właśnie mam problemy z ta wodą ze coś w lusterkach zostanie i potem cale drzwi w białych smugach zaraz po myciu. Myjka jest spoko luźna wieczornymi porami także można tam sobie wtedy działać na spokojnie i tak chyba zrobię.

    A rękawice, gąbki, fibry mają duże znaczenie co do jakości ? Bo coś tam mam gąbki, fibry cienkie i grube, rękawice musze kupić dopiero. Ale nie są to jakieś markowe produkty.

  10. #1660
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie

    tak się właśnie zastanawiam a pro po płynów do naczyń, coś ciągle mi się "ciągnie, maże tłustego" na lakierze, mam niemiecki koncentrat płynu do naczyń akuta, nie zmatowieje mi lakier jak bym przemył nim auto, dorobionym z wodą? Zawsze sądziłem za płyn do naczyń to zło na lakierze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •